0 oy
79 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,850 puan) tarafından
Keşke canan Karatay çıkıp korona var yasaklara uyun insanlar ölüyo kapalı mekanda toplanmayin falan dese. Kadın çıkıp TV ye bi şeker yüklemesi yaptırmayın dedi herkes soruyor şeker yüklemesi yaptırmalimiyim diye. Bence mutlaka yapılması gereken bi test. Ama insanlar sanırım işine geldiği gibi hareket etmekten hoşlanıyor. Koronayi insanların canını riske atmayı hiç umursamıyor ama şeker yükleme testi zararliymis. Zararlı onca şey varken niye bu teste taktı millet anlamıyorum.

6 Cevaplar

+1 oy
(7,441 puan) tarafından
Canan karatay şekere toptan karşı ki bunun ayrımını yapamıyorlar hayatımız boyunca 0 şeker diyor kadın o yüzden yüklemeye de doğal olarak karşı bizim millete gelince günlerde lop lop pasta börekleri yerler (hamur işi en kotu şekerdir )ama yukelemeye gelince Karatay böyle dedi diye bahane uydururlar 
(1,850 puan) tarafından
Aynen öyle
-Reklam-
0 oy
tarafından
Herkesin kendi kararı. Ben iki gebelikte de yaptırmadım. Doktor da yapmadı. Sadece açlık tokluk sekerimi ölçtü. 
0 oy
(850 puan) tarafından
İstemeyen yaptırmasın, çok uç bir örnek olacak ama bebeğinde bir problem olduğunda fark edecekler ancak. Ne desek boş. Kendileri bilir. Aklı başında bir insan duyar, dinler neden bu konuda görüş ayrılığı var der ve araştırır, sorar, öğrenir. Diğerleri de komşumun eltisi yaptırma dedi bilmem kim zararlı dedi yaptırmadım der. 
0 oy
(140 puan) tarafından
Canım ben yaptırdım şekerin var dediler her doktora göründüm her doktor farklı bir şey söyledi ama sekerim yokmuş aslında diyete falan uydum ama öyle de yapınca bebeğim zayıf kaldı ben hiçbir şey yiyemeyince vücudumun dengesi bozuldu iyice araştırın derim canım her doktor farklı bir şey söylüyor 
(1,850 puan) tarafından
Diyetinizde ne vardı acaba bende diyet yapıyorum. Ama diyetisyen verdi bu diyeti. Bir kilo zayıfladım bakalım ay sonunda kontrolüm var bebeğimin gelişimi nasıl
(140 puan) tarafından
Bana diyetisyen verdi ama gerek olmayınca 2 hafta uyguladım sonra uygulamadım 55 kilo iken diyet verdi çevremde ki herkes şok olmuştu hamur işleri tatlidan yine uzak duruyorum sağlık açısından ve buğday ekmeği önermişti sebze ve2 protein ağırlıklı beslen çay falan yasaktı bol bol yürüyüş demişti ama bir şey çıkarsa onlar sizi yönlendiyor canım dikkat etmek de fayda var yoksa düzene giriyor
(1,850 puan) tarafından
Bende şeker ölçüm cihazı ile ölçüyorum hergün. Çok dikkat etmeme rağmen bazen yinede yükseliyor.
(140 puan) tarafından
Inşallah düzene girer canım her şey etkiliyor malesef
0 oy
(964 puan) tarafından
Ben yaptirmadim doktorum gerek gormedi 
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Valla zararlimidir degilmidir bilmem ama ilk oglumda yaptirdim cok kotu oldum bayildim resmen o yuzden ikinci cocugumda ayni seyi yasamamak icin yaptirmadim. Simdi ucuncu hamileligim bu bebegimdede yaptirmdim 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 60 göst.
9 saat önce Diğer kategorisinde Yaprak.k (11,246 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 217 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Miracinannesi.34 (660 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 85 göst.
5 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Neyla (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 45 göst.
28 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kayramball27 (87 puan) tarafından soruldu

379,428 soru

11,357,644 cevap

34,835 kullanıcı

...