0 oy
248 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Mesela yeni doğan bebekleri iki saate bir emzirilmeli diyorlar ya, emzirmeye başlanılan ilk dakika mı yoksa son dakika mı baz alınmalı? Emzirme uzmanı bana son dakika baz alınmalı demişti ablama da yurtdışında doktorlar ilk dakika demiş.. 

7 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kız saat mi tutuyonuz. Ben gak dese guk dese ağzına tiktim memeyi
tarafından
Ahah bende ağlayınca veriyorum ama bazen uzun süre uyuyor ve doktorlar iki saate bir emzir demişlerdi hem kilo kaybı var ondan...
tarafından
Aynen öyle dicektım bende ama bazende geri çıkarıyordu fazlasını boşa gidiyor diye üzülüyorum
Ama hiç yoktan hep tok oluyor bide süt üretimini artırmaya etkili oluyor
tarafından
Kilo kaybı varsa daha sık emzirmen gerek . Bak ilk bebekte bende doktoru dinleyip 2 saat ara koymuştum ve kilosu düşük çıktı almadı..İkinci bebekte dinlemedim. İnan habire emzirdim. Ve çok kilo aldı. Sen bebek her mizirdadiginda ağzına ver. Hem sütun artar. Zaten küçük onun çekeceği ne ki çay kaşığı kadar
tarafından
Anladım, zaten mama takviyesi falan da vermiştim, başlarda sürekli emmek istiyordu 15 dk ya bir emziriyordum neredeyse, ama uykusu yavaş yavaş düzene girmeye başladı sanki o yüzden merak ettim. Teşekkür ederim :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Emip yattıktan sonra iki saat tutarım ben canım 
tarafından
Anladım sağol
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Fark etmez ya acikirsa meme aranir zaten

Ama ne kadar cok emerse o kadar çabuk toparlıyor gelişiyor 

tarafından
Peki teşekkür ederim
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Emzirmede herhangi bir saat baz alınmamalı. Lohusanin yaka iğnesi bebegidir. Bebek mikirdansa meme dayanmalı ağzına 
tarafından
Uzun süre uyuyor bazen ve doktorlar iki saatte bir emzir demişlerdi kilo kaybı var birde
(3,729 puan) tarafından
Sen sürekli emzir üstünü soy ayagini cimdikle 2 saati bekleme ne kadar emse o kadar iyi onun için şuan
tarafından
Peki teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Ben son dakikayi tutuyorm canm
tarafından
Anladım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Valla ben saat falan tutmadim ağladıkça emzirdim gelişimi gayet iyi
tarafından
Bende ağladıkça veriyorum ama uyuyunca uyandırmam lazım doktorlar da iki saate bir emzir demişlerdi
tarafından
Canım sarılığı tam geçene kadar ben 2 saate kalmadım hep 2 saatten önce kaldırdım sarılığı geçince 2 3 saati buluyordu kaldirmiyordum
tarafından
Peki anladım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
son dakka cnm bazen bebegi emzirmek bir saat suruyor o zaman bir saat sonra kaldirman.manasiz. sonucta son dkkaya kdr cekiyor cocuk sutu
tarafından
Peki anladım çok teşekkür ederim :)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 66 göst.
0 oy
16 cevap 431 göst.
0 oy
1 cevap 48 göst.
22 Aralık 2023 Aile kategorisinde Suskungirl44 (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 182 göst.