0 oy
627 göst.
Aile kategorisinde (356 puan) tarafından
Kızlar dualarınıza talibim moralim çok bozuk ablam aradı kardeşim küstü  kaynanası gülle aynı evde yaşıyorlardı demiş kayınbabası aradı dedi bosicaz  resmi nikahida yok  hepimiz çok üzüldük inşallah öyle bsy yapamazlar allah o kaynanasını ıslah etsin :(rabbim ne bize ne kimseye öyle bsy yasatmasin  takatimiz yok annem babam ne halde şimdi:((((

35 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Niye resmi nikâhı yok ya hâlâ inanamıyorum bu zamanda insanların nikahsiz durmasina
(356 puan) tarafından
Çok dedim çok beni dinlemediler
-Reklam-
+1 oy
(13,202 puan) tarafından
Kayınpederi nasıl boşuyormuş buna o nasıl karar veriyormuş ben anlamıyorum. Ve hala resmi nikahsız neden gidiyorsunuz ben anlamıyorum. Kaynanaya küstü diye boşuyorsa boşasın zaten belliki köle gibi davranmak istiyorlar sürekli kardeşinin fikrine saygı duyan yok. Ben buna anca boşasın diye dua ederim 
0 oy
tarafından
Nikahsız nasıl durdu ya çok uzuldum valla
(356 puan) tarafından
Yaoacaz dediler işte öyle olunca yapmadılar kardeşim diyor çamaşırları mı makineye atacam diyorum elinde yika  diyor bırakmıyor çok pinti kardeşime demiş 10 kişi alsın seni siler bırakır eşine demiş eşi annesine kızmış kardeşim diyor onu öyle bir el kaldırdı ki oğluna ağzını açmadı korkudan kardeşim de gelmiş bama güle öyle oldu olay
0 oy
tarafından
Kayinbabasi kimki o bosuyor kocası ne yalı kazigimi tövbe yarabbim ya Allah ıslah etsin 
(356 puan) tarafından
Amin amin lütfen dua edin abla.aradi dedi babam aramış annem ne haldeler yarabbim :(((
tarafından
Resmi nikah niye yok yaşı falan mı küçük
(356 puan) tarafından
Yaoacaz dediler evlendikten sonra öyle olunca yapmadılar yapmicz diyorlar
(12,264 puan) tarafından
Kocası vekâlet verirse kayınpeder bosar canım Allah ıslah etsin inşallah
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Bosansin niye dua istiyorsun 

Öyle evde zaten ona herşey haram yazık günah kıza 
(356 puan) tarafından
Ama kocasını seviyor kocası ile ıyi bacım babam annem kaldıramaz:(((
(1,320 puan) tarafından
Ona birşey diyemem tabi zor Allah yardımcısı olsun
Şu kaynana kayınbaba karismasa keşke
0 oy
tarafından
Resmi nikah olmayınca pat diye boşayabiliyorlar dimi. Keşke nikahsiz durmasaymis
(356 puan) tarafından
Işte öyle ama babam kabul etmeyecek kardeşim kötü bsy yapmadiki
(19 puan) tarafından
Babam kabul etmeyecek ne demek? Babanız kardeşinizi zorla mı o eve gönderecek? Hayır boşanamazlar kızımı geri gönderiyorum mu diyecek? Lütfen kardeşinizin arkasında durun, ezildiği bir ev söz konusuysa şartları düzelmeden onu oraya göndermeyin. Eşi kardeşinizi gerçekten seviyorsa önce resmi nikahını yapsın, sonra yeniden bir araya gelinsin. Bu yaşananlar bizlere bir şeyler öğretmeli.
0 oy
(2,379 puan) tarafından
Neden resmi nikahları yok :/

Kayınbabası da ne öyle. Boşayacakmışmış. Muhabbete bak. Böyle aileden hayır gelir mi zaten.
(356 puan) tarafından
Gelmez zaten allah belasını versin hepsinin biz dedik ayrı eve çıkarsın ondan dediler bosicaz
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Resmi nikah olmadan nasıl kardeşinizi birakabiliyosunuz buraya takıldım kusura bakmayın. Allah yar ve yardımcınız olsun. İnşallah hayırlısını yasamak nasip olur
(356 puan) tarafından
Amin yapacaz dediler benim annem babam çok temiz kalpli saf ben dedim o kadar kimse dinlemedi beni
(1,572 puan) tarafından
Allah kimsenin ahını kimsede bırakmaz hayırlısı olur inşallah
0 oy
(2,592 puan) tarafından

Kocasi kayinbabasi mi :ninja: 

Ona ne ve zaten böyle bi evlilik sürmez adam kendi sözünü geçiremiyosa bırakın bosansin 

0 oy
tarafından
Kız eziyet çekiyorsa boşasınlar zaten kurtulsun o pisliklerden ve kız kardeşine söyle eğer li eşi barışmak vs isterse evi ayırmadan asla barışmasın. Kendini ezdirmesin boşamayın diye yalvarmasın toplansın gelsin ben boşucam seni desin gerekirse bak o zaman nasıl geri vites yaparlar resmi nikah olmadan da dönmesin
(9 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum siz böyle üzerine düştükçe kendilerini bi halt sanmaya ve kızın üzerine yüklenmeye devam ederler
tarafından
Aynen öyle dişini göstermezse kıza yapmadıkları kalmaz ömrü boyunca çeker
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Hatayi en basta o eve resmi nikahsiz girerek yapmis. Hadi o cahil, genc, aileniz nasil nikahsiz saldi o kizi o aileye...kusura bakma canim ama bu durumlara cok kızıyorum. Allah yardimcisi olsun 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Nikahsız  bir adamın  evinde durmasına  nasıl  izin  werdiniz ki zaten  ewli  değillermiş  adam biraksa  bırakır  bunun önüne  geçemezsin bir  an önce  nikah  yaptırın 
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Ne diye üzülüyosn. Rabbim kurtarsn inşallah kardeşini onların elinden
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Al işte resmi nikah yoksa yuvasının bozulmasi 1 kelimeye bakar. Yapsaymis yani çok mu zor iki imza atmak. Kaynanasi demiştir zaten resmi nikah yok bosasin kalsın öyle. 
0 oy
tarafından
Inşallah kocası  biraz adamdır da kolundan tutar gidip resmi nikah kıyar ama hata senin babanda kızını böyle ezdirirse ezen çok olur vay garibimin haline arkasında kimse durmadigindan zor duruma düşmüş hakkında hayırlısı neyse o olsun 
0 oy
(10,302 puan) tarafından
Resmi nikahı yoksa işte bu kadar kolay her şey boşadım git babanın evine. 
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Eşi ne diyor peki bu duruma sonuçta herşey eşte biter

0 oy
(5,311 puan) tarafından
Kız kardeşin nasıl isitiyor orada olup zulum görüp strese girip hastalanacagına  boşanıp daha mutlu olcakasa neden üzülüyorsunuz ki 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Hala resmi nikah olmadan evlenen var mı.. yaşı falan mı tutmadgi için yapılmadı
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Resmi nikah yok 

Kayınpeder boşayacaz diyo

Babam kabul etmeyecek diyosun 

Nerden tutsan elinde kalır bu hayat. 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 158 göst.
25 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Sirac_23 (1,122 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 545 göst.
1 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Poncikhanim (1,578 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 374 göst.
14 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,874 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 409 göst.
12 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,998 soru

11,344,556 cevap

34,809 kullanıcı

...