0 oy
186 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ya kızlar pandemi çocuklarıda kötü etkiledi benim 2 yaşındaki oğlum çok asosyal 

Mesela hastaneye gideriz yabancı insanlar var diye aglar bizi çekiştirir durur 

Kaynanama komşuya gideriz kapıdan girip çıkmamız bir olur aglar girmez ta ki bizi o ortamdan dışarı çıkarana kadar 

Parka inince çocuklarla biraz oynuyor ama çocukların annesi gelince yine aglıyor gitmek istiyor o ortamdan 

Yabancı insanlara ve kalabalık ortama nasıl alıştırcam böyle olup düzelen var mı?

7 Cevaplar

0 oy
(15,901 puan) tarafından
Ortama.koya koya maelsef bu zamnda olan her çocuk bu şekilde pandemi den dolayı eve tikandik bu şekilde asosyal.oldular zamanla alışır kalabalık olmasa bile çocuklu ortama.cikar 
tarafından
Evrg binanın parkına indiriyorum ama anneleri olunca oynamıyor çocuklarla hep evdeydik sadece benle babasını gördü sanırım ondan böyle oldu
(15,901 puan) tarafından
Evet ondandır tabi ki benim ogala da yeni yeni alışıyor
-Reklam-
0 oy
(12,776 puan) tarafından
Ben mesela market olsun bı şey olsun  hep iletişime geçmesini sağlıyorum AA bak abi bak abla hadi el salla vs diyorum ama bebekden bebeğe de değişir aglasa da biraz yaklasman lazım o ağlıyor diye eve çıkar isen ortamdan çıkar isen bunu huy edinir ve ağlasam nasılsa gidecek diye düşünür ağladığı zaman parkta mesela eglendir güldür gönlünü gör bı şeyler ver sakinlestigi zaman tekrar oynasın diye gönder eve çıkar isen herzaman o onu ister istemez hem korkar hem alışır bak annemde korktu çıktık der 
tarafından
Bende aglamasın diye çıkıyorum o ortamdan ama artık çıkmamaya çalışcam çünkü ben ve baba dışında herkese aglıypr markete giriyoruz kucağımızdan inmiyor biri sevmeye çalışsa bagırıypr aglıyor hemen
(12,776 puan) tarafından
İşte eve çıkmanız ve o ortamdan ayrılmanız yanlış ona alışır heryer de yapar aglasa da gönlünü hoş edip devam etmeniz gerekiyor biz çıktık mesela abinin biri kizima güldü oda ona güldü hadi by by yap vs dedim öyle öyle alıştırdim markette alışveriş arabasına koyuyorum önceleri coook ağlar di görümce min eşinde vs ama hiç evde çıkıp gelmedim başka odaya gittim kucağımda ağladı öyle alışacak dedim ve bu bayram gittik hiç ağlamadı çünkü anladı ki o ortamda gidene kadar bulunmak zorunda  bide boyle dene bakalım
0 oy
(1,239 puan) tarafından
Benim oglumda 4 yasina kadar oyleydi pedagoga goturmustum kreşe vermemi onerdi oyle yaptim ve cok iyi oldu sosyallesti okul disindada gorusmustuk velilerle arkadaslariyla ayri kalmadi yani simdi birinci sinifa gidiyor cok sukur cok cok iyi 
tarafından
Küçük bir ilçede kalıyoruz burda pedagog yok malesef kreş bizde düşündük ama daha marketteki kişilere aglıypr kreşe nasıl girdiririz bilmiyorum
(1,239 puan) tarafından
O zamanlar bizde kucuk bir ilcede oturuyorduk merkez 45 dk oraya gitmistik. Tabiki dogrudur uzman yardimi almak en iyisi
0 oy
(64 puan) tarafından
Canım benim oğlum şuan 3,5 yaşında 2 yaşlarındayken aynı senin anlattigin gibiydi öyle ki kafama çok takmıştım biyeri gidip gelince oturup ağlıyodum ama boşuna uzmusum kendimi 3 yaşında geciyo şimdide tanıdığı tanimadigi herkesle konuşur sende üzme kendini emin ol düzeliyor
tarafından
İnşallah cakım ya yoksa böyle markete bile gidemiyor zor
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Benimki 9 aylık malesef çok kötü kimseye gidemiyorum ağlama krizlerine giriyor 
tarafından
Kimseyi görmüyor ya çocuklar kalabalık ailede yetişen çocuklar öyle olmuyor mesela
(3,681 puan) tarafından
Benim oğlumun enfeksiyon kapmaması lazım ailelere bile ayda 1 kere zor gidiyoruz onları görünce çok ağlıyor ben bazen dışarı çıkarıyorum ama kapalı alana girince çok ağlıyor yada biri yaklaşınca
0 oy
(14,130 puan) tarafından
Benimkide aşirı dişa dönük. Disarda birilerini görunce hemen el sallar merhaba der. Hayva.n sevgisini aşilayın mutlaka. Dişarda mutlaka kedi kopek kuş oluyor  onları gösterin , uzaktanda olsa sevsin , ekmek versin. Faydasi olacagini düşunüyorum. Insanlara bile daha farkli yaklaşmaya başlar. 
tarafından
Onu yapıyor canım evde de balıklarımız var

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 83 göst.
12 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kaavi (2,286 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 262 göst.
20 Mart 2023 Aile kategorisinde Elifzi. (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
57 cevap 1,655 göst.
14 Şubat 2023 Aile kategorisinde Efsun88 (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,008 göst.
14 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

385,801 soru

11,534,725 cevap

35,208 kullanıcı