0 oy
208 göst.
Diğer kategorisinde (2,360 puan) tarafından
Kizlar merhaba cuma günü icin doktor sezeryan gunu verdi o gun bebegime kavusucam dogum yapmis yada yapicak anneler yaniniza neler koydunuz kac takim pijama aldiniz ben 2 takim koymustum ama yeterlimi acaba yada bu yakinda dogum yapmis anneler kac gun kaldiniz hastanede biraz anlatirmisiniz icim bi tuhaf 

16 Cevaplar

0 oy
(2,861 puan) tarafından
Bir pijama iki de pijama altı aldım 3-4 tane hasta bezin olsun ben iki gün yattım daha fazla yatan yoktur bence genelde bir gün yatırıyorlar .. 
(2,360 puan) tarafından
Anladim canim sagol insallah bende fazla yatmam
-Reklam-
0 oy
(549 puan) tarafından
Valla çok terliyon baştan diyim iç çamaşırını fln al belli olmuyor normalde 3 gün yatırırlar ama bişey olur çıkamazsın fln tedbiri al bnmki sarılık olmuştu 4 gün kalmıştık çoraba gerek yok onu hiç alma ped al kanama oluyor ya terlik al yanına maskede al sürekli değişiyor 
(2,360 puan) tarafından
Anladim canim peki yataga sermek icin bez aliniyomu arkadas aliniyo dedide
(549 puan) tarafından
Ne bezi zaten sürekli çarşafı değiştiriyor temizlikciler ped al sonradan ped taktiriyolar bide anestezinin etkisi oluyor bak
(2,360 puan) tarafından
Hee anladim tamam o zaman
0 oy
(2,747 puan) tarafından
4 gün  kaldim tansiyon sebebiyle 

Kesinlikle kahve

Hasta pedi 

Cok ic çamaşırı 
(2,360 puan) tarafından
Ic camasiri yani kulot falan oluyo dimi yoksa atletmi
(2,747 puan) tarafından
Kilot canim sizabiliyor kirleniyo yani taşma  olursa diye  ben hep degistim mesala
0 oy
(2,252 puan) tarafından
1 gece sadece kaldim canim. 2 takim pijama yeter aslinda ama olasi durumlara karsi bir tane alt daha koy. Hasta bezi al terlik al çorap al ic çamaşır al tarak al makyaj cantani al :) islak mendil kagit havlu dezenfaktan al. Carsaf ve yastik kilifi da götur hem kendine hem bebise dis fircani al dis macunu varsa lohusa tacın ikramliklar falan ve tabiki bebis esyalari
(2,360 puan) tarafından
Anladim canim tamam sagol
(2,252 puan) tarafından
Rica ederim saglikla kucagina almayi nasip etsin Rabbim
0 oy
(339 puan) tarafından
Öncelikle hayırlı olsun canım ben özel hastanede doğum yaptım doktorum çok titiz di 1 qece kaldırdı beni virüs var diye gazım bile çıkmadan eve yolladı 

Bebeğime  = 2 hastane tam çıkışı nolur nolmaz diye 1 de öyle zıbın takımı koydum mendilleri 1 battaniye koydum çünkü hastane çıkışlarının içinde ince battaniye leri oluyor bez koydum 15 tane alt temizleme pamuğu 1 de beyaz örtü götürdüm bebeği silmek için puset bide 

Kendime = 1 tane pijama takımı 2 tane iç çamaşırı 1 tane emzirme sütyeni çorap bide üzerime ince bi ceket almıştım hasta bezi bide 1 paket biz doğum yapalı tam 59 gün oldu bugün sende sağ salim girip çıkarsın ınş 

Ben bide makyaj malzemesi tarak dış fırçası felan da koydum foto için  :))
(2,360 puan) tarafından
Amin canim insallah darisi bize bakalim :) saglicakla buyusun minik kuş
(339 puan) tarafından
Saqol canım rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin rabbim
0 oy
(94 puan) tarafından
Ben 3 ay oldu doğum yapalı. Yanıma 1 uzun gecelik 2 pijama aldım 2 tane de üst aldım. Çorap ve terlik laızm oluyor. Sana tavsiyem makyaj malzemesi,deodorant vs alma o yeni doğmuş yavrunun onlara ihtiyacı yok senin kokuna ihtiyacı var doğar doğmaz kimyasalla tanışması bebeğin.

Sade kahve ve rezene alabilirsen iyi olur yanına. 
(2,244 puan) tarafından
Katılıyorum sana tabi makyaj tercih meselesi ama bende 2 ay önce oldum hiç aklıma bile düşmedi makyaj malzemesi gerek duymam hastanede de gelin gibi olmaya
(94 puan) tarafından
Yapanlara şaşırıyorum hem bebeğin sağlığı açısından zararlı ciltleri çok hassas. Hem de yani ne bileyim ben sezeryan dan çıktım canımın derdine düştüm hastahane de öldürsen aklıma gelmezdi makyaj
(2,244 puan) tarafından
Aynen öyle dudakta ruj öpemezsin yanak desen koklayamazsın makyaj yaptıktan sonra elini yıkayamazsın bende yapanlara şaşırıyorum en doğal o zaman olmuyo san ne zaman olacaksın ki makyaj yap sezeryane gir diyolar o korku heyecanla da ağlıyorsun makyaj mı kalır dur rimeli akmasın ağlamıyim mi diyeceksin:))))
(94 puan) tarafından
Aynen
0 oy
tarafından
2 gun kalmak senin yasal hakkin istemiyorsan taburcu olma bana edeyimmi seni dedi bende agrilarim var diye istemedim 
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Bi tane de alt pijama koy belki lazım olur canım 1 gün kalınıyo ben iki pijama takımı bir tanede alt eşofman gibi koydum 3nü de kullandım 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bir gecelik  bir  pijama  takımı  koydum  bir gün  kaldım  sadece canım 

Depent  kilot bez al okadar rahat  edersin ki yani  ben çok rahat ettim 
0 oy
(10,073 puan) tarafından
Ben 2 takim pijama 2de tek alt koymustum ama sadece pijamalari kullandim canim. Teklere gerek kalmadi. Ama sana tavsiyem yanina bol bol atlet koy. Ben asiri terledim dogumum agustosta oldu gecen sene. Suandada hava sicak. 4 atlet yetmedi 2 gece kaldim kurutup giydim valla. Yanina kucuk su ısıtıcı al bende elektrikli cezve var onu aldim. Nescafenin sek minik pakette kahveleri var kirmizi onlardan al kesinlikle bol bol. Bitter cikolata. Kayisi kompostosu. Kuru kayisi kuru incir yaş incirde bulursaniz birde hurma koy. Sana tavsiyem. Surekli kahve su ve bunlari ye. Ben 4de dogumdan ciktim. Saat 9da gaz cikarip tuvalete cikmistim dusun yani hemsire masallah dedi. Hic bas agrim olmadi. 
0 oy
(86 puan) tarafından
Canim ben hic atlet sutyen falan takmadim hastanedeyken alt camasirida sondayi cikarttiktan sonra giyindim cok sicak oluyo zaten bide sana iyice bi sicak basar hic giyemezsin ustune de ince penye yakmayacak serin tutatcak seyler al altinada hasta bezine gelincede benim cok fazla kanamam olmamisti zaten iki tane degistim sadece corap falan hic giyinmedim ben 
0 oy
tarafından
Ben bitane lohusa elbisesi 2 tane pijama takımı koydum atlet 2 tane koydum  4 tane iç çamaşırı koydum 2 tane hasta bezi 1 paket ped çorap terlik koydum 
0 oy
tarafından
2 tane aldım ama yetmedi evden getirttim 1 tane daha al hasta bezi çok lazım oluyor 
tarafından
3 gece 2 gunduz kaldım bu arada
0 oy
(9,021 puan) tarafından
Geçen yıl pandeminin en alevli zamanlarında yaptım bir gece yattım 2 pijama takımı bir yelek eşarp terlik hasta bezi çorap birde anesteziyi atmna için kahve iç diyolar Nescafe veya kahve onlarida alabilirsin yanina bir kupayla birde hastaneden çıkarken giymek için günlük bı kıyafet koymuştum 
0 oy
(658 puan) tarafından

Lohusa pedi al canım iç çamaşırı alt 9larak bol koy. Takımlar yeter heralde giyebilirsen elbise gecelik de koy ben daha çok rahat ettim. Mutlaka bi paket nescafe bi paket rezene çayı al ve doğurduktan sonra bol boooll iç. Nescafe anesteziden kaynaklı baş ağrısını önlemek için rezenedir kolay gaz çıkartabilmek için. Sanırım ilk 6 saat içinde mi ne gaz çıkartmak önemliydi yada tuvalete çıkmak tam hatırlamıyorum. Yanına da toxic insanları almazsan olur bu iş :D hayırlı olsun canım rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :)

(2,360 puan) tarafından
Peki hemen geldimi canim sütün yarin alip koyucam cantama rezene den :) bide bu e bebekte malt icecekler varya o sut yapiyomu hic kullandinmi
(658 puan) tarafından
2 3 günde tamamen gelmişti canım sütüm kullanmadım hiç
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Canım ben 2 pijama 1 gecelik 1 de hastahaneden cıkmaya kıyafet koydum. 4 ay oldu benimde 1 gece kaldım

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 328 göst.
21 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Ceylann (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 241 göst.
0 oy
3 cevap 106 göst.
4 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 443 göst.
26 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Seymaak1 (159 puan) tarafından soruldu