+2 oy
872 göst.
Aile kategorisinde (2,252 puan) tarafından
Ben universite biter bitmez evlendim kpss ye evlenince çalışır  yaparim dedim. Atanma potansiyelim vardi ama olmadi ev isi koca derdi kaynana kayinbaba sorunları sonra bir de surpriz bir hamilelik. Oglum bana Rabbimin en buyuk hediyesi varligina binlerce şükür ama erken evlendigim icin iliklerime kadar pismanim.. kardesleriniz olursa izin vermeyin arkadaslar gerekirse kotu olan siz olun ama izin vermeyin. Atanmadan evlilik buyuk pişmanlık :( dua edin ne olur bu sene atanayim yavrumun zamanindan çalıp çalışacam bir yandan vicdan azabi cekiyorum cok zor

21 Cevaplar

+10 oy
tarafından
Evlenmeyin demek yerine Allah sevdiklerinizi hayırlı insanlarla karşılaştırsın pişman etmesin demek daha mantıklı 
(2,252 puan) tarafından
Evet aslinda doğru su an bu haldeysem eşim yuzunden..
-Reklam-
+1 oy
(2,028 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yapmayi gercekten istiyorsan yaparsın  

Tanıdığım  sahiden ayakta alkışladığım   kisiler var 

Bence hersey bahane sahiden yapmak isteyen her türlü  yapar 
(2,252 puan) tarafından
Haklisin benim de var oylr bir tanıdığım Rabbim yardim etsin insallah
+1 oy
tarafından
Benim babam hepimize üniversiteyi bitirmeden diplomayı elime vermeden evlenemezsiniz paranızı ben mi yiyecem hayır kendinizi kurtardiginizi gorecem sonra evlenecem diyeceksiniz bana dedi.. Bin şükür ben evlendim diplomamı aldıktan sonra şimdi diğer kardeşlerim de okuyor ve Allah hayırlı insanlar çıkarsın karşılarına ins
(2,252 puan) tarafından
Amin canim
+1 oy
(12,513 puan) tarafından
Bence biraz garip bi başlık olmuş şahsi fikrim.

Zaten evlilik bizim izin vermemizle olacak iş değil yazıldı mı zaten olacak. Ki böyle demek yerine bence hep hayırlısını isteyin. Belki evlenmek onun için daha hayırlı olacak, kim bilir ne olacağını. 

Ve sunu unutmayın ki insan isteyince her seyi yapar. Benim aklımda hic yoktu evlilik garip bi hikayem var ve evlendim sonuc itibariyle lise bitince. (sözde üni okumadan evlenmezdm, ailem de öyle derdi)

Ama hiç pişman değilim şükürler olsun. Hayırlı bir eşe sahibim. Bazen istemediğimiz şeyler öyle güzel geliyormuş ki insanın başına. O zaman hayırlısını dileyip şükretmeyi daha çok öğreniyormuş insan.

Şuan 24 yaşım bitecek bikaç ay sonra ve 3.bebeğimi kucağıma alacağım. 6 yıldır evliyim. Bu süreçte üniversiteyi açıktan bitirdim. Şuan başka bir bölüm hayalim var asla pes etmiyorum vazgeçmiyorum hayallerimden ertelesem de başaramasam da vazgeçmiyorum. İsteyen insan yapar çünkü. Bunu da yapmayı düşünüyorum. 
(9,200 puan) tarafından
Sen ne diyorsan o ☺❤
Allah herkesin karşısına vicdanlı merhametli anlayşlı eş çıkarsn..
(12,513 puan) tarafından
Amin inşallah canım işte önemli olan bu zaten.. Belki çok mutlu olacak belki de olmayacak bilemeyiz ama biz hep güzel olanı isteyelim. Ve sence de isteyen insan basaramaz mı er ya da gec.. Yeter ki istesin
(9,200 puan) tarafından
Elbette Başarır kafasına koysun istesin yeter ki
(12,513 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
(2,252 puan) tarafından
Canım haklisin tabiki sadece  ben pisman olduğum icin yazdim. Kardesim istese asla musade etmem mesela.çünkü ben pisman oldum. Tabiki isteyen yapar ama evliyken olan sartlarinla anne evindeki de asla bir olamaz malesef
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Bende ablama diyorum sakın evlenme diyor sen niye evlendin . Ben evlendim pişmanım.  Sen evlenme diyorum .. tanıdığım herkese evlenme diyorum.  Ben evlendim ne *** yedim 
(2,252 puan) tarafından
Teyzem nikah gunu demisti hadi sen de bu b o k u yedin ne oldu diye simdi anliyorum iste
(5,557 puan) tarafından
Aynen.  Bende kimseyi dinlemedim.  Eşek kafam
0 oy
tarafından
Hakkında hayırlısı olsun cnm 
(2,252 puan) tarafından
Amin canim Allah razi olsun
0 oy
tarafından
Sonuçta mezun olmuşsunuz. Lisans mezunu bir insan.için kpss çerez inanın ki oğlunuz için asılın yine yaparsınız. Ne mezunusunuz
(2,252 puan) tarafından
Var kiz egitim bilimleri de var malesef.21 ders toplam. Geçen  sene 69 yaptim 75 soruda alanda ama yetmedi. 0.05 puan ile atamayi kacirdim kaderin oyunu..
tarafından
Alanda bu eksiği tamamlarsın ya. Benim büyük sorun eğitim bilimleri. Rabbim yardımcımız olsun. Aile içi sorunları da takma bence özellikle bu sınav arefesinde önce kendimiz ve çocuklarımız gerçekten değmez bak
(2,252 puan) tarafından
Hangi brans canim isim ne meslektasiz tanisalim:)
tarafından
Eğitimci olma yönünden meslektaşız evet:) Rahime ben İlahiyat fakültesi mezunuyum ben de. Sizin isminiz ne
(2,252 puan) tarafından
Memnun oldum canım Berfin ben de en yakin zamanda atanalim insallah
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Kız atandigm halde hala erken evlendim diyorum 27 de evlendim.evlendikten sonra da arkadaşlarıma dedim sakın evlenmeyim.sukur çok güzel bir evliliğim var ama bekarlık bı baska 
(2,252 puan) tarafından
Ah simdiki aklim olsa zaten atanir keyfini cikarir sonra evlenirdim
0 oy
(850 puan) tarafından
Evlenlenmesin demek yerine kadın da erkek de maddi anlamda kendine yetebiksin, bir geliri işi olsun ondan sonra evliliği düşünsün demek daha doğru, bence de olması gereken bu. İşi olmadan evlenenler yaşadıkları bir sıkıntıda daha da pısırık oluyorlar genelde, hareket edemiyorlar gidecek yerim yok deyip çekmeye devam ediyorlar. Kimse hak etmez bunu ama okul biter bitmez koşa koşa evlenmeyecekler. İstisnalar elbet vardır kimse üzerine alınmasın, herkesin hayatı farklıdır elbette. 
(2,252 puan) tarafından
Iste ben kosa kosa evlendim derdini cekiyorum malesef. Duzeltmeye çalışıyorum simdi. Baslikta uzun yazmak istemedim soylemek istediğim o zaten atanmadan is bulmadan evlenmemeleri
0 oy
(385 puan) tarafından
Evlenince hepsi erteleniyor ben mezun olalı 10 yıl oldu atamadan evlendiğimde bin pişmanım ama iyi ki eşimle evlenmişiz, ama ya eşim iyi biri çıkmasaydı insanın gözü kara oluyor o dönemde
(2,252 puan) tarafından
Evet malesef ama gecmise donsem atanir oyle evlenirdim
0 oy
(1,296 puan) tarafından
Katılıyorum sınava hazırlanırken nişanlıydim nişanlılıkta da bir sürü sıkıntı oluyor malum yapamadim şimdi çocukla hiç çalışilmiyor başlasam mı diye düşünüyorum ama kendime güvenim yok 
(2,252 puan) tarafından
Cok zor ama mecbur canim basla sende bence
0 oy
(749 puan) tarafından
Aynen öyle atamadan evlenmek büyük pişmanlık şimdi ki aklım olsa bende atanmadan evlenmezdm güzelim mesleğim elimde kaldı 
(194 puan) tarafından
Siz ne mezunusunuz
(749 puan) tarafından
Okulöncesi öğrt
(2,252 puan) tarafından
Ah ne cok kader ortağım varmis:( insallah en yakin zamanda ataniriz  kizlar
(749 puan) tarafından
İnşallah yaa
0 oy
tarafından
O deli cesaret banada geliyor ama 5 dk sonra vazgeçiyorum kuzum çocukla ders zor Allah yardımcın olsun
(2,252 puan) tarafından
Allah razi olsun canim. Mecbur ama gecim kolay degik
tarafından
Haklısın canım benim formasyon falanda almam lazım isim uzun
(2,252 puan) tarafından
Hakkimizda hayorlisi olsun insallah
0 oy
(2,382 puan) tarafından
Hayırlısı olsun hakkında. Bebeğin kaç aylık?
(2,252 puan) tarafından
11 aylik canim
0 oy
(48,620 puan) tarafından
canim atanirsan nasil olacak simdi oturduğunuz yer çıkar mi baska yer cikarsa esin gelir mi
(2,252 puan) tarafından
Canim esim bu kadar taş koymaya calisiyor ama kosa kosa gelir tek maasla gecim zor oluyor çünkü  ikide bir ondan yakınıyor. Oturduğumuz yer olmasi dusuk ihtimal ama neresi olsa da gelir esim
(48,620 puan) tarafından
hayirlisi olsun cNim benim
(2,252 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
(2,932 puan) tarafından
Üniversite sınıfta bir kız vardı. Lise biter bitmez evlenmiş o yıl üniversiteyi kazanmış eşi askerdi. Güzel güzel okudu dersleri de gayet iyiydi. Uni bitti o yıl atandı. Demem o ki bu işler kişide bitiyor. Elbette ortam eş vs. Önemli ama en önemlisi kişinin ne istediğini bilmesi ve istikrarlı olması
(385 puan) tarafından
O da var haklısın ama bölümlerde illet zor artık takip bile etki yorum en son kaçta kapamış diye ben ev toplu olmadan dersin başına oturmam oralar dağınıkken ne güzel annelerimiz yaparken kıymetini bilmedik canım babam okutmak için ek iş yaptı benzinliklerde yattı uyudu, iki tatlı söze inanan, inanmaya hemen meyilli olan bizler, hakkını nasıl öderiz onların
(2,932 puan) tarafından
Tabiki baba evindeki gibi asla olmaz meyvemiz bile önümüze geliyordu. Allah onlardan razı olsun kısmetten ötesi yok bir de öyle düşün nasibinde yoksa ne yaparsan yap
(2,252 puan) tarafından
Ah kizlar aynen oyle anne babamiz Allah razi olsun yapti her seyi simdi dertler bitmiyor sorunluluk bitmiyor hele çocuk uyku nedir bilmiyorsa daha da zor oluyor isteyen bir sekilde yapiyor tabiki ama cok zor
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Herkesn hayatı kendine kusura bakma ama sna asla katılmıyorum ben de evlendim şuan 4 aylk bebeğim var aynı zamanda üniversite öğrencisiyim Allh bliyo ya pandemidn önce eşm saolsn hep götürdü getirdi okula hamilelik bnmde planladığım bişy değil Di ama nasp oldu evlt sahibi olmak içn o kadar uğraşıp olamaynlr var dünyada bna bu büyük Bi hediye dedim herşy arkma aldım sonra eşm sen başarırsın canını sıkma üstesndn gelirsin dedi nasipse temmuzda mezn olcm saolsn sınavlrm olduğunda eşim kayınvlidm ilgilndi bebeğimle derslerim online tabi ama o ble zamn isteyen bşy hep grdm derslrme btün hoclrmda bliyodu durumumu zaten herhangi Bi sorn hiç yaşamdm çok şükr muhasebe okuyrm bu arda 
(385 puan) tarafından
Kpss sınavı ile üniversite sınavı aynı olsa keşke canım adamların cebinden ömrümüze para çıkacak üniversiteye aldıkları gibi aldıklarını da atsalar, ama senin çabanı durumunu tebrik ediyorum maşallah canım
(2,252 puan) tarafından
Kesinlikle minalya kpss cok baska bir durum. Üniversite bir sekilde bitiyor. Oneki gun calis vizeye gir.. ama kpss yogun emek gerektiriyor. Bir de tabi dedigin gibi es destdgi cok onemli ben yeterince gormedim o destegi o yizden evlilik pişmanlık benim icin
0 oy
(7,410 puan) tarafından
Allah gönlüne göre versin canim bende atanayim edeyim derken gec evlendim. Simdi kimi görsem erken evlenin diyorum valla:)) gec anne olmak zor bence. Tabiki bu maddi durumlarda degisen bi durum. Esin durumu iyiyse en guzeli evinde cocugunu büyütmek bana gore. Ben anne olunca tum kariyer planlarimi sildim. Tek gayem iyi bir evlat yetistirmek. Sendr eger baska bi skintin yoksa durumunuz cok kotu degilse bu kadar kafana takma canim. Kiminin erken evlenmesi hayr kiminin gec biz bilemeyiz. Kimseyide yönlendirmek olmaz. Edilmesi gereken en buyuk dua Rabbim iyilere es etsin olmali. InsaAllah sende muradina kavusursun canim.
(2,252 puan) tarafından
Amin canim Allah razi olsun. Iste klm ne yasarsa ona gore yorumluyor:) dediğin gibi maddiyat da cok onemli bizim cok da iyi degil. Insan kendini idare ediyor ama cocugu soz konusu olunca her seyi almak yapmak istiyor bir sey alirken 2 kere dusunmek istiemiyorum o yuzden daha da pisman oluyorum atanmadan evlendigime
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Anam derdi erken ewlendim kocaya el açtım kizlarimi meslek sahibi olmadan ewlendirmicem çok şükür erkende olmadı mesleğimizi aldık elimize ewlndik
(385 puan) tarafından
Senin adına sevindim ne güzel
(2,252 puan) tarafından
En guzeli masallab darısı bizlere insallah
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kardeşim okul bitmeden evlendi tutamadık ama 26 yaşındaydı
(2,252 puan) tarafından
Inşallah pisman olmamistir olmaz..
(13,202 puan) tarafından
Yok canım şükür olmadı bitirdi okulunu kariyer peşinde.
(2,252 puan) tarafından
Cok sukur yolu açık olsun insallah
(13,202 puan) tarafından
Amin inşallah canım

İlgili sorular

+1 oy
14 cevap 814 göst.
26 Şubat 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 572 göst.
0 oy
3 cevap 275 göst.