0 oy
300 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hanımlar bebeğinizin cinsiyeti kaçıncı haftada belli oldu ben bu hafta 12 haftalık olucam doktora gidicez inş belki olur ilerki zamanlarda seker yüklemesi yapılıyormuş aranizda yaptırıp memnun olan oldumu yaptırmalıyım yoksa yaptirmamalimiyim

6 Cevaplar

0 oy
(1,722 puan) tarafından
Bnce yaptırmalısın dktor ısrar etmiyo ama öneriyor zararlı bişey olsa yapmazlar zaten bi içecek içiyosun o kadar belki hamilelik şekerin var bilmiyosun bebeğine istemeden zarar veriyoda olabilirsin bn yaptordım bişey çıkmadı sıkıntıda olmadı içim rahat etti.
(3,136 puan) tarafından
Şu an 15+6 olduk. 14.hafta da 2 li tarama testi yaptır dedi yaptıramamıştım. Bundan sonraki zamanlarda doktor söyler o zaman
(1,722 puan) tarafından
Söyler ama hatıröadığım kdarıyka 24-28 hafta arasındaydı
(3,136 puan) tarafından
Daha zamanım varmış :)
(1,722 puan) tarafından
Evet var :))
(3,136 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım :)
-Reklam-
0 oy
(762 puan) tarafından
Ben 18 haftalık iken öğrendim cnm oğlum olacağını şeker yüklemesininde ben yaptırdım ve tavsiye ederim yaptır bence 
0 oy
(132 puan) tarafından
12. haftada erkek dedi 22. haftada kesinlesti :) pasam geliyoo
0 oy
(7,118 puan) tarafından
22 hafta da net öğrendim canım. Haftaya yapılacak şeker yüklemesi bana da ben yaptırmanın faydalı olduğunu düşünüyorum. 
0 oy
(1,449 puan) tarafından
16+3 henüz belli degil bir an önce öğrensem keşke 
0 oy
(638 puan) tarafından
12.haftada kıza benzettim ama daha erken demişti, 16.haftada kontrolümde oğluşum ben burdayım dedi :) 21 haftalıkken tekrar kontrolüm var, detaylı ultrason unuz var dedi doktorum. Şeker yüklemesi ile ilgili bi şey demedi. Bi sonraki şeker yüklemesi olabilir çünkü genelde 24-26 arası diye duydum ben. Sen 12.haftada ikili test dicektir, biz yaptırmadı doktorum da doğru bi karar verdiğimizi söyledi. Şeker yüklemesi yaptırmıcam canım. Evet önlem alınması açısından iyi bi test olabilir ama o kadar tatlı yapay tatlandırıcılı bi sıvıyı içmek bence zararlı. 5 gün açlık tokluk şekerinin ölçülmesi yeterli geliyor bana. Babam şeker hastası olduğu için ben risk grubundayım. Ama bana riski geliyor bu test 

İlgili bir soru bulunamadı

380,127 soru

11,379,553 cevap

34,867 kullanıcı

...