0 oy
240 göst.
Diğer kategorisinde (451 puan) tarafından
Iyi geceler hanimlar 9 ayi biticek nerseyse oglum bilincliyi gectim bilincsiz olarak bile harf hecelemesi yok nenene dedede babababba boyle seyler hic yapmiyoor cok uzuluyorum niye acaba cok tv izliyo acava onunda etkisi varmidir ? Doktora gitmelimiyim ??

13 Cevaplar

0 oy
(451 puan) tarafından
Yokmuu cvpi olan.. :((
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cok TV izleyen bebeklerde gec konuşma oluyo diyeni duydum ama benim kizim da izler 11 aylik 20 kelimeye yakin tek tek bilinçli söylüyo. Erkek çocuklarında gec konuşma oluyomus 2 yasinda gorumcemin oğlu ih dan başka bisey demiyo
tarafından
Bolca oyun oynayın eğitici muzikli yürütecler var hem kaslarını hem algilarini guclendiriyo TV ye olan ilgisi de azalır böylece.  Havalar iyileşti bahceye çıkarın banyoda sulu oyunlar yapın . Bicok sey yapıyorum inan 4 saat oyun oynuyoruz aralıksız
(451 puan) tarafından
Ilgisini cekmiyor muzikli sesli seylere bakmiyor evde var bir suru hic oynamiyor bakmiyor :((((
tarafından
Canim çekmeli ama simdi tam o zamanları cocugun.  Bi doktora  gotur içinde kalmasin
(451 puan) tarafından
Yaa agliycamm simdiii hic oynamiyor bakmiyor seslenince dikkat eksikligi var sankii :((((
tarafından
Sen içini ferah tut her bebegin gelisimi farklı olur bisey yoktur muhtemelen olsa 9. Aya kadar doktorunuz da fark ederdi ama içiniz rahat olsun diye götürün bi söyleyin. Su an bakması oynaması eline nesneleri alabilmesi dokunsal iletişim kurmaya baslayabilmesi beklenir. Youtube de dr.osman gonulal var canim onun yasamin 9. Ayi videosunu izle cok kaliteli bi doktor belki biz yanılıyoruz
0 oy
(2,718 puan) tarafından
Cevabı kendiniz vermişsiniz zaten. 9 aylık bebek tv izlememeli. 
tarafından
Bende açıyorum canım iki lokma yesin de nasıl yerse yesin ne oyuncaklar aldık neler yapıyoruz bazen olmuyor Tv kurtarıyor
(451 puan) tarafından
Anladim koca bir gun neyi nasil yapsamda ilgisini dagitsam su tvden :(((
(2,718 puan) tarafından
Kenanveannesi benim oğlum da 10 aylık ve doğduğundan beri aynı şekilde sürekli mız mız durmuyor. Sadece dışarda duruyor. Elimden geldiğince çıkarıp dolaştırıyorum ya da balkondan dışarıyı izletiyorum. Ben kabullendim artık mız mızlığını.
(451 puan) tarafından
Ayni benimkideee affedersin tuvalete bile zor gidiyorum :(
(2,718 puan) tarafından
Çok zor seni anlıyorum. Sürekli değişik birşeyler bulmaya çalışıyorum. Mesela havalar ısındı küvetin içine su doldurup oynuyoruz hoşuna gidiyor. Çocuk şarkıları açıp söyleyerek oynatıyorum falan.
0 oy
tarafından
Aşkım  özletme tv falan halaımın kizi hic biseyi yok halam sabah aksam sen koy çizgi filmin önüne  çocuk yasini doldurdu  geçti bile hala konuşmuyor doktora gitti kac defa duyuyor aama konuşma  yok sonra psikiyatriye gönderdiler . Çizgi filmdeki  kisiler ile sessiz diyalog kuruyor olabilir demişler konuşuyor ama ses cikarmayi öğrenememiş olabilir demişler 
(451 puan) tarafından
Hic durmuyor canim naparsam yapim anlayamiyorum dogdugundan beri surekli miz mizz surekli aglama halindee geceleri 3 defa kalkiyor 9 aylik gece gunduz boyleyiz mecburuyetten aciyorum tek onda duruyor
tarafından
Hayir ya baska bi uğraş bul  çocuklar  cok çabuk unutuyor  3 gun sabır et açma
Ben sana zaten hiç acma demiyorum ama saatlerce acip da çocuğu koyma önüne ya valla yazil ilerde pişman olacağın  şeyler olabilir sırf çizgi film yuzumden
(451 puan) tarafından
Dpgru haklisin cok pisman oluyorum oyle uzun birakincaaa :(((
0 oy
tarafından
Canim doktora erkenden götür 2 yaşı falan bekleme otizm falan olabilir ya da zeka da problem TV baktırma sesli oyuncaklardan al sürekli 9nunla göz teması kur konuş 
(451 puan) tarafından
Imsallah yokturr yaaa inssaallahh goz temasida az selenince nadir bakıyor :((((
tarafından
Yanlis anlama bebeğim beni benim bebegimde hasta doğdu doktorum zekası geri kalma ihtimali yüksek dedi suanda 6 aya girdi sabahtan akşama kadar konuşuyorum gecen hatta post açtım anne dedi bana bakarak 2 gündür meme diyor göz teması kurmuyordu kafasını sürekli düz tutup göz teması kurdum ağlasa da bırakmadım sesli kitaplar aldım parmak set oyunları aldım seslendim sürekli kulağının dibinde sonra mesafe koyarak ilerledik ayın 13unde kontrolü vardı doktor şaşırdı engelli okuluna mı görürdün dedi hayır evde ben ilgileniyorum dedim 2inde nöroloji randevumuz var inşallah o doktorunuzda iyi der sende netten bak kuzum ona göre hareket edebilirsn
(451 puan) tarafından
Cok harektli hemen dagiliyor ilgisi deniyorum ama bakmitimca bende vazgeciyorum
tarafından
Yok kuzum benim kızımda hareketli
0 oy
tarafından
Canım erken daha sessiz bir yapısı olacak belkide korkma bence TV açma hiç oyun oyna onunla şarkı aç sende söyleyerek oyna onunla sürekli konuş alışır hemen 
0 oy
(53 puan) tarafından
Bebegini kimsenin bebegi ile kiyaslama her bebek farklidir tv izletmek yerine konuş onunla daha cok kucuk tv izlemsi icin birde cok izliyor diyosun yazık yapma kitap oku olmadi icin rahat etmiyorsa doktora götür.
0 oy
(7,197 puan) tarafından
9 aylık bebek neden televizyon izler ki hemde çok denecek kadar
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Tv yi azalt canım 
0 oy
(2,006 puan) tarafından
Tvyle ilgisi olduğunu sanmıyorum sanki açıp önüne koyup saatlerce tv mi izliyoŕ bizim evdede açık benim Kizim da daha bilinçli demiyor sadece doğduğundan beri anne diyor okadar 
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Herkea farkli canm ya bnm kizim  8 aylik anne ve abla  diyo ama bn hic t.v baktırmam ablalri yannda hep konusur belki onn etkisi olabailir 
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Çok tv izlerse olacağı bu 
0 oy
(266 puan) tarafından
Canm al çocugunu karşına onunla sohbet et. Konuşarak oyun oynayın. Kitabdan bir şeyler göster ismini dile getir. Çok etkisi olucak bak görürsün. Telefondan ve tvden uzak tutmaya çalış. Canm hem psikolojik hem de fiziksel yönden iyi deyil. 
(451 puan) tarafından
Evet cok haklisiniz deniycen ins

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 60 göst.
6 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Humaninannesi (1,096 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 52 göst.
3 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 214 göst.
13 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Simyam (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 107 göst.
10 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sarakurak (914 puan) tarafından soruldu

380,210 soru

11,383,279 cevap

34,883 kullanıcı

...