+1 oy
516 göst.
Diğer kategorisinde (1,466 puan) tarafından

Benim tombalagim  hic durmaz teyzeleri yarim saatte bi gelir emer beni 6 aylık ek gidayada  basladik  her gören çok kiloli  diyor evet oylede  9 kilo her tarafi  pisiyor  nasıl olucak bu is

image

Isde bu benim patatesim:angel:image

38 Cevaplar

+10 oy
(2,565 puan) tarafından
Maşallah canım Rabbim ayagına tas gözüne yaş yüreğine telaş değmesin inşallah

Ek gıdaya geçtikten sonra emmeleri azalıyor canım zaten 
(1,466 puan) tarafından
Saol duan için canim:*
(1,143 puan) tarafından
Aynen ek gıdaya geçince emmesi azalıyor yavaştan harekrtlenmeyede başkayınca kilo filan kalmıyor
-Reklam-
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Zaten bu aydan sonra hareketlencek sürünme emekleme uzanma zayıflar sen gıdasında eksiklik verme senin sütünün de zaten zamanda tesiri azalır 
(1,466 puan) tarafından
Hm anladim ınsallah olle olur ya:)
(121 puan) tarafından
Aynenn böyle kiz maşallah kiz suna bak ya
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Yav bu kadar tatlı patates görmedim yerim o boğumlari maşallah sübhanallah
(1,466 puan) tarafından
Tam patates tam:D
(5,721 puan) tarafından
Maşallah ❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(1,740 puan) tarafından
Kurban olurum ben ona ya masallah canım zaten ogun olarak baslamycaksin tadımlık gunde bir kere vereceksin zaten 1 yasa kadar gene ana ogun anne sutu veya devam sutu 3 gün kuralı ile uygulayacagn için bayagi zaman geçecektir 
(1,466 puan) tarafından
Saol teyzesi :)
0 oy
(12,967 puan) tarafından
Eski postun çıktı karşıma donane tarzı şeyler verme 

Meyve sebze yiyecek daha sonra emekleye kalkmaya başladığında aykik çok kilo alımı alıyor 
(1,466 puan) tarafından
Yok vermedim zaten saol cnm:)
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Maşallah sübhanallah Allah bağışlasın kuzum.

Benım kızım 6 aylıkken 11 kiloydu şimdi 2 yaşını gectı 12 buçuk kılo ☺ oğlumda 3 aylık oda senın bebişinn gıbı merak etme emekleme+diş dönemınde duzene gırecek ver yesın herşeyden
(12,979 puan) tarafından
Dış dönemi maff ediyor çocukları ya
(1,466 puan) tarafından
Insallah girer düzene saol canim:)
0 oy
(7,189 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım yürümeye başlayınca kalmıyor bir şey :) benim ki 2 kilo doğdu 10 aylıkken 10 kiloydu kolların altı kol eklemi bilek eklemi diz kapaklarınin altı sürekli piserdi şimdi 18 aylık 11 buçuk kilo kuduruk hiç biir dk yerinde durmaz :) 
(1,466 puan) tarafından
Hahah benimkide biraz kuduruk  bu yaz eritir  desene :D
0 oy
(601 puan) tarafından
oyyy mâşallah ya tospikk zaten diş cikarmaydi falan zayifliyolar
(1,466 puan) tarafından
Galiba kaşınmaya basladi:)
0 oy
(10,025 puan) tarafından

Hic meraketme :D benimki 6aylikken 10.5 kiloydu şuan 9aylik 11.700 yemeside guzel yani. Ama hareketleniyorlar boy uzuyor falan kalmiyor o kilo. Ve ek gidaya basladigimizdan beri eskisi kadar emmiyor gece daha cogunlukta. 

Masallah bu arada tospikine nazar degmesin :)

(1,466 puan) tarafından
Ben 5 de basladim  yogurt  vs vermeye  ama hala beni çok emiyor ya cani skldkca  gogsume  bakip  alio emio:D
(10,025 puan) tarafından
Giderek artacak ama aldigi gida canim. Oyle dusunme. Ve hareketlenmeler çogalacak. Benimkide hep memedeydi diyorum ya :)
0 oy
tarafından

Kurban olurum vereneeeeee:Dmaşallah maşallah maşallah 

(1,466 puan) tarafından
Çok saol teyzesi:)
0 oy
(2,875 puan) tarafından
Maşallah ❤️ emeklemeye başlayınca,hele ki yürümeye başlayınca kilo veriyorlar,benim bebeğim de çok güzel isthali olmasına rağmen sanki aç bırakıyormuşum gibi zayıf :D 
(1,466 puan) tarafından
Kimisi öle oluyor evet canim:)
0 oy
(2,350 puan) tarafından
Maşallah tosbige zaten büyüyor hareketlenicek surunucek durmicak zayflicak canm metme
(1,466 puan) tarafından
Saol canım insallah:)
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Maşallah benim oğlum da boyle kiloluydu ek giddaya geçince toparladı kilosu normale döndü
(1,466 puan) tarafından
Benim tombikimde  doner  ins  bakimi  zor oluyo:)
(14,025 puan) tarafından
Bide artık yavaştan hareketlenmeye başlıyorlar ayrıca 6.aydan sonra da kilo alımı yavaşlıyor o yüzden normale döner merak etme:)
0 oy
tarafından
Oy maşallah sübhanallah rabbim esirgesin inşallah canım benim ek gıda zaten hemen bir öğün tika basa vermeyecegin için çok etkilemez minnak diş çıkarıp yürüdükçe daha çırpar kilosunu sen her şeyden tattır seçici olmasın 
(1,466 puan) tarafından
Patates puresi  verdim  yemedi  ya :( muzlu yoğurt yiyor ama
0 oy
tarafından
Benim halamin sutu cok yagli oldugu icin dr ek hidaya gecirmisti. Merak etme ek gida ona daha cok kilo aldirmaz zaten az vericeksin ek gida verdigin icin o periyotta emzirmeyeceksin ornek 6 kere emziriyorsan gunde 4 kere emziriceksin
(1,466 puan) tarafından
Bana  4 de basla  demisdi  doktor banadami  onun  için dedi  acaba ben yoğurt verdim  daha 2.3 haftadır patates  puresi  vs veriyorum
tarafından
Patates peklik yapar cok verme yada zeytinyagi koy. Ama bebegin coook asiri kilolu degil merak etme tombis sadece emekleyince diş cikarinca gidiyor o
0 oy
(2,787 puan) tarafından
Hele ver Bi çintik ısırıyım maşallah canım çok tatlı rabbim size bağışlasın pu sana çirkin 
(1,466 puan) tarafından
Çok saol canim benim amin:)
0 oy
(3,836 puan) tarafından
ya masallah :) sadece emdiği halde kilosu buysa bence sorun yok. zaten ek gıdaya da yoğurtla havuçla başlıyorsun. kilo yapacak şeyler değil. yine doktora danisirsin
(1,466 puan) tarafından
Yogurdu  1 aydır yiyor  canim patates  puresi  verdim onuda begenmedi
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Oy Allah'ım maşallah süphanallah rabbim nazarlardan saklasın

Bu aydan sonra hareketlenir emekler sürüklenir zayıflar annesi 
(1,466 puan) tarafından
Insallah bakalim saol canim:)
0 oy
(44,603 puan) tarafından

Maşallah canım benim oğlumda boleydi ama emekleyip yürüyünce baya süzüldü o kadar yemesine rağmen almiyo pek yerinde hiç durmuyo cunku:)

(1,466 puan) tarafından
Benimkide  çok oynak :D
0 oy
tarafından
Canım ne istiyon bebiştem maşallah süphanallah hele dişi bide emeklemesi olsun bak bakim ip gibi olmuykr mu
(1,466 puan) tarafından
Kız bakımı çok zor canim sklyr  heryeri  pişiyor ya
tarafından
Kızmı ay ben erkek sandim maşallah maşallah ya bayılacam şimdi öyle canım bacak araları pişik oluyor genekde

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 106 göst.
19 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Rabisko (1,466 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 39 göst.
5 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Miracinannesi.34 (657 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 151 göst.
14 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eeebbrrrruuuuuu (680 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 62 göst.
30 Ekim 2023 Aile kategorisinde Deflin (547 puan) tarafından soruldu

379,215 soru

11,351,626 cevap

34,822 kullanıcı

...