0 oy
473 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar görümcem aradı biraz önce onuda  görümcesi aramış demiş yenge kızların kullanmadığı küçük gelen kıyafetlerini bana verir misin demiş görümcemde beni arayıp dedi kızların küçük kıyafetlerini kızına giydirirsen sana vereyim mi dedi hani kıyafetleri ben daha önce gördüm hepsi çok güzl ve hepsi de yepyeni bakayım Hiraya olursa giydiririm dedim bende siz olsanız başkasının kıyafetini bebeğinize giydirir misiniz 

48 Cevaplar

0 oy
(10,225 puan) tarafından
A dan z ye corabina kadar eltimin oglanlarinkileri giyiyo oglum 9 aylik suan :)
-Reklam-
0 oy
(14 puan) tarafından
Ben de aldim cevremden.temiz olanlari yikadim utuledim.kullanicam oglumda nasipse
0 oy
(591 puan) tarafından
Ben gıydırıyorum canım tanıdıgım bıldıgım insanın verdıklerı artı hangı bırımız bı baskasının kıyafetlerıyle buyumedıkkı gıydırmem dıyende emın ol yalan soyluyodur hele burdakılerın lafına hıc aldırıs etme bence 
0 oy
tarafından
akrabam tanidim bildiyim biriyse olur.mesela ben ablamin kizinin kiyafetlerini giydiriyorum.cabuk buyuorlar bu gun aliyoruz yarin olmuyir.ustelik cokta bahali. bende kizimin kuculenlerini ablamin kucuk kizina gonderiyorum 
0 oy
(154 puan) tarafından
Temiz kullanan güvendiğim bı yakınımsa giydiririm sonuçta verdiğinde yıkamadan giydirecek değilim ki iyice yıkar ütüler giydiririm
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Ben giydrim valla tanıdık oldukdan sonra al yıka giydir nolacak 
0 oy
tarafından
Kardeşimin cocugununkileri veya esimin kardesinin cocugununkileri veya kardesim gibi sevdigim arkadasiminkileri giydirirdim. Ama oyle birsey olmadi hani uyan kiyafeti. Oda şöyle yani pijama zibin degilde guzel hani degecek bi koyafet varsa giydirirdim. 
0 oy
(140 puan) tarafından

ne olacakki ben giydiririm. yırtık kirli olan şeyleri zaten insanlar vermez. bende başkasına veriyorum seçiyorum lekelileri yıkıyorum. insanlar 2. el olarak bilmedigi kişilerden alıyor para verip. senn tanıdıgınmış al giydir canm böyle şeylere takılmamak lazım kıyafet sonuçta yenide alsak iki yıkamada aynı hale geliyor zaten :)

0 oy
(1,667 puan) tarafından
İc camasir giydirmem .ama tisorttur pantolondur etek filan giydiiririm .
0 oy
tarafından
Ben giydiriyorum.simdi oglumun kuculenleri var hepsi yep yeni yikayip utuleyip kardesime vericem.zaman oyle bir yamanki yetismek olmuyorhele 3 covukla.inan kendime bir corap bile alamiyorum cocuklarim iyi giyinsin diye.yika utule giydir sonucda el diyilki.haladinin cocuklari.
0 oy
tarafından
Kızımın önünde büyük kimse yok ama olsaydı giydirirdim. Zaten bir beden kıyafeti anca bir ay giyip hemen büyüyor bebekler 
0 oy
(11 puan) tarafından
Ben giydiriyirum ama ad giydirmiyor oluyor 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Kuzenimin çocuğunun kıyafetlerini getirdi yıkayıp giydirdim.Eltime de arkadaşı biraz kıyafet vermiş eltine götür olursa giydirsin demiş .Onları da giydirdim.Çocuklar çok çabuk büyüyor kıyafetler yesyeni kalıyor ben de oğlumun küçülenlerini bir arkadaşıma ve bir komşuma verdim
0 oy
tarafından
Giydirmek istemezdim ama mecbur kalıp giydirmiştim şimdi çok şükür o günler geçti kafama göre alıyorum
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Giydiririm tabi temiz yerden geldiyse yeniyse yıkarım giydiririm eskimiyor ki çok zengin insanlardan geldi marka hepsi eskimemis bile  giydiririm yani para sonuçta hepsi çocuğun yediği helal giydiği haram demişler sonuçta
0 oy
(916 puan) tarafından
Giydirdim neden goydirmeyeyim temiz ve yipranik olmadığı sürece . Kendi kucukenlerimizin güzel olanlarini da başkalarına veriyorum zaten hemen küçülüyorlar eskimeden
0 oy
(700 puan) tarafından
Vala yengemin oğlu var hep beğenerek almıştık zaten cok giyemeden büyüdü simdi gayette oğluma giydiricem kiyafetlerini kac hurç oldu  bilmiyorum 

Hatta basta pisman olduk küçüklük kiyafetlerinide saklasaydık  hep 1 yastan buyuk var basta aldim ama simdi onlari giydiricem evde yine kendi begendiklerimide alicam zaten 9 10 kez anca giyiliyor hemen büyüyorlar 

Baska kimseden almadım ama bildigim icin aldım 

Yurutecini mama sandalyesini allah razı olsun hep ondan aldık durumum olduğu halde masrafımız azaldi 

Simdi oglumunda guzel kıyafetlerini ayırıyorum olursa diğer oğluma olmazsa arkadaşıma vericem anlaştık oda kizininkileri vericek 

Ona verceğim parayla yedirir gezdirirm yavrumu 
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Canım gorumcemin oglunun kıyafetlerini giydirdim.

Ama cok aukur durumum var. Baskasi kiyaget verdi diye ogluma kiyafet almamazlikta yapmadim. A dan Z ye kiyafetlerini de aldim. Ozellikle ek gidaya gecince cok lazim oluyor. Goeumcemin verdiklerini evde giydiriyorum mesela biay yedirirken ederken.
0 oy
(14,049 puan) tarafından
Oğlum 1 yaşında bu zamana kadar çok az kiyafet alışverişi yaptık onun haricinde hiç almadık yengem teyzem görümcem verdi sağolsunlar hepsi de tertemiz çeşit çeşit giydirdim valla 
0 oy
tarafından
Vallaha ben hala hem kendim giyiyorum hem kızıma giydiriyorum. Teyzelerim var görümcem var kuzenlerim var küçüklüğümden beri hep dönüşümlü kullanırız yani şimdide kızıma kızımdan 6 yaş büyük halası var onun eşyalarından giydiriyorum. Sonuçla kaynanam olsun görümcem olsun teyzemler olsun giyilmeyecej gibi olan şeyleri zaten tutmuyolar el altında bende aynı şekilde kuzenlerime gorumcelerime veriyorum vallaha kendi kiyafetlerimi kiziminkileri vermiyorum yalan olmasın hiç çünkü sülalenin en küçüğü kızım hemde başka kız yok küçük olan kısacası ben giydiririm yanlız yanlış anlaşılmasın kendimde bı o kadar eşya alırım giymediklerimi de dağıtırım :)) yardimlasiyoruz bir nevi kendi aramızda :))

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 356 göst.
10 Nisan 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Defne_batuhan (3,163 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 155 göst.
12 Aralık 2022 Aile kategorisinde Selin demirci (2,107 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 250 göst.
23 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 1,224 göst.
3 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

384,054 soru

11,491,131 cevap

35,127 kullanıcı