+1 oy
410 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (13,662 puan) tarafından

Vallaha aşeriyorum şuan :D

Seneler evvel yaptım ama faciaydi bidaha da kalkışmadm bana kısır tarifi verin lütfen :D

16 Cevaplar

0 oy
(1,175 puan) tarafından
Turşu mısır yeşil sogan sumak nar ekşiisi bol limon koy bayılrsın:D
(13,662 puan) tarafından
Tarif dedim lo :D
(1,175 puan) tarafından
Kız nekadar yapacin kendine göre yap işte dur ben sana bakim tarif :D
(1,175 puan) tarafından
https://youtu.be/pGDg8CYoayg bal bunu izle eger yeşil soğan sevmiyorsan bi kücik kuru soganı tavada salçayla kavur bulguru içirine koy çevir. Soguduktan sonra yeşillk sebze ne varsa koy. Bak tursulu efane olur mısırlıda . Taze nane ve maydonoz koymasanda olur. İçine varsa mısır salatalk turşusu kıvırcık limon nar ekişisi tammdır :D
(13,662 puan) tarafından
Ay ne marifetlisinz yaaa vallahi demmeki karı deglm bn :D
(1,175 puan) tarafından
Kız ne alakası var :D
-Reklam-
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Canm ben bulgurlu yapıyorum bulguru kaynatiyorm salatasını ayrı yerde yaparım soğanıni salçasını tavada kavurun öyle yaparım bol ekşili seviyorum bende 
(13,662 puan) tarafından
Aptla anlatr gibi anlat kuzum bn anlamıyorum:D
(3,457 puan) tarafından
Öyle deme kız bulguru sıcak suda başlıyorum pilav gibi düşün biraz tuz koy salatasını ayrı yerde yap bahart koy ben nar eksisi sumak limon tuzu tuz pul biber koyuyorum damak zevkine göre artık soğanı doğrayıp bir tavaya al doldur biraz salça köy biraz kavur ama yakma .d sonra soğanlı salçayı hasladigin bulgura köy karıştır en son salatasını koy canm hamileyim benimde canım çekti birazdan kalkıp yapicam :)
(13,662 puan) tarafından
Ay bnde bı postta gördüm valla cesaretlendim şimdi :D
(3,457 puan) tarafından
Kız sayende bugün kısır günü olucak heralde ;))
0 oy
(15,647 puan) tarafından
Nefis yemek tarifleri nde elif Atalar tarifini yap cano
(13,662 puan) tarafından
Hemen bakiyoooor :D
(15,647 puan) tarafından
Afet olsun ;D
0 oy
(5,272 puan) tarafından

Hamile degilim ama şuan bnde aserdim:D

(13,662 puan) tarafından
Kalk kalk hemen yap :D
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Yaa sen niye bana iş çıkarıyon gariii :))) sütüm çekti jsjsjsjjs ev temizliyorum ben yapacak vaktim yok çocuk uyanmadan bitmesi lazm.surda iki dk gireyim demiştim oysa ki cnm istedi bna da bir tabak ver yapınca cokk severim :)
(13,662 puan) tarafından
Becerebilirsem :D
Bnm kisirim facia olmuştu:D
(6,825 puan) tarafından
Çok kolay kız nasıl bilmen..
0 oy
(44,603 puan) tarafından

Kisirrrr:silly:en sevdiğim 

Yagda bir buçuk k.salca koy kavur 1.5 bardak bulgur koy salçayı yedir bı bardak suyu da koy kapat ağzını 20 dk dinlendir bı yandan yeşil soğan maydonoz kıvırcık innncecikk doğra bulgurla buluştur:D nar ekşisi tuz limon karabiber pulbiber tuzunu da koy iyce karıştır çayda oldumu tamamdır 

(44,603 puan) tarafından
Yeşil soğanı buzlugami attın:D
(13,662 puan) tarafından
Ya sus sjsjsj ben pirasa diye taze soğan almış üstüne yumurta kirip adama vermiş insanın ahahahhaha
(44,603 puan) tarafından
Hahahahaa ayyyy:D
(44,603 puan) tarafından
Kisiri yapınca foto at:D
(13,662 puan) tarafından
Becerebilirsem sjsjsjjsjs
0 oy
(391 puan) tarafından
Burdan bi arkadaşın  tarifiydi güzel  oldu 

(13,662 puan) tarafından
Saol bebegm çok teşekkür ederim
0 oy
(2,028 puan) tarafından

Ahahahah verdim ya kiz tarif 

Valla cok güzel  yaparım  :D   çık  gel bari bana 8-)

(13,662 puan) tarafından
Şişti m resmen şuan :D o kadar canım istiyo:D
(2,028 puan) tarafından
Ya varya normalde yemek postarına  yazmam simdi sen de aşerdim  yazınca çok pişman oldum
(13,662 puan) tarafından
Kız  saçmalama bnde yaziyorm neniyi oldu isye oh yaptım azck soğusun yicammm :D
(2,028 puan) tarafından
Afiyet olsun:*
0 oy
(7,768 puan) tarafından

Sanırım kimse tam tarif veremez herkesin göz kararıdır :)) bulguru ıslatırım şişince tuz tatlı kırmızı toz biber kekik nane ekler karıştırırım daha iyi özleşir bulgur şişerken soğanı yağda kavurur salçayı eklerim biraz sulandırırım kısıra dökünce topaklaşmasın diye sonra bulgura katarım yeşil soğan kuru soğan maydanoz marul doğrar bir güzel karıştırırım biraz da limon suyu mükemmel olurr yanlız yağı salçayı çok eklemem yani çiğ köfte miktarında olmaz daha kuru olur 

(13,662 puan) tarafından
:D bn simdi bayilcam sizin kadinliginiza haaa.
Ulan kısır beceremeyen bı benim demekki :D
(7,768 puan) tarafından
Özenme kız özenince olmuyo :))
0 oy
tarafından

Emziriyorum karnım aç gaz yapar mı la bu kısır :P

(2,028 puan) tarafından
Kimyon attığın  için gaz yapmaz:))
tarafından
Kimyona nikah kiycam yakında:D
(13,662 puan) tarafından
Baş kimyonlu içine ahaahah
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Herşey elinden geliyor da kısır mı beceremiyorsun sen :) bir soğan Yemeklik doğra kavur salçayla içine sumak nane karabiber tuz Faruk acı yemez ama ben acı da koyuyorum koy. Sonra onu iki bardak kısırlık bulgurun içine koy karıştır çeksin azıcık anında çekiyor gerçi ilave kaynar olacak şekilde en fazla bir bardak su koy ağzını kapat beklesin yarım saat kırk beş dakika. O arada marul taze soğan maydonoz salatalık turşusu doğra seviyorsan taze nane falan. Bulgur çekince havalansın soğusun karıştır bir de limon sık afiyet bal şeker olsun ❤️❤️❤️ yakın olsaydın yapardım sana valla. 
(13,662 puan) tarafından
Ay deniycem smdi anahaha
Baklava acaym tepsi tepsi ama bana kısır çok zor geliyo :D
(13,202 puan) tarafından
Eline sağlık canım olur olur ben de alışana kadar çok uğraştım kısıra.
0 oy
tarafından

Ay dün yaptım çok mükemmel di :D

0 oy
tarafından
Kisiri bir türlü beceremiyorum yaa
(13,662 puan) tarafından
Bn yaptıysam herkes yapar ahahaha
0 oy
tarafından
Kısır çok severim ama bena dokanıyor :D
(13,662 puan) tarafından
Niye dokunuyor ki uzum
tarafından
Bilmiyom ki içinde ki bi şeylerden dolayı oluyor
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım benim 

1.5 su bardağı bulguru yıka süzülsün bir tencereye 1 baş soğan doğra kavrulsun salça Pulbiber nane Karabiber dilediğin baharatı koy ardından bulgurla beraber 5 dakika kadar kavur devamlı karıştır ocağın altını kapat tencerenin de kapağını kapat de lensin maydanoz kıvırcık salatalık turşusu yeşil soğan doğra bir kaba bulgur soğuyunca yeşillikler üstüne dök tuz at harmanla bir güzel limon sıkıp ye
(13,662 puan) tarafından
Yedim aşkım çok saol :D
0 oy
(426 puan) tarafından
Canım kaç kişilik yapacaksan ince köftelik bulgurunu ayarla. Üstünü kapatacak miktarda suyu kaynak üstüne dök. 1 saat bulgur şişsin,suyunu çeksin. Sonra bir tavada soğanı pembeleştir. Üstüne salçasını dök. Bulgurun üstüne soğanlı salçayı dök. İçine marul, yeşil soğan doğra. İsteğe göre salatalık, domates de doğrayabilirsin ama domates ve salatalık sulandırıyor. Nar ekşisinide ekle üstüne. İateğe göre sevdiğin baharatlarıda ekle, tuz, yağ dök. Tamamdır:) 
(13,662 puan) tarafından
Yaptm yedim kuzum saolasn :D

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 186 göst.
28 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 797 göst.
20 Şubat 2020 Aile kategorisinde Kurabiye canavarim (703 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 448 göst.
20 Ocak 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 365 göst.
12 Ekim 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde sl1111 (134 puan) tarafından soruldu

379,078 soru

11,347,045 cevap

34,813 kullanıcı

...