0 oy
152 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,552 puan) tarafından
Kızlar nohut yemeğinin kıvamlı olması için ne yapıyorsunuz.. Ben yaptığım zaman annemin deyimiyle suyu ayrı, tanesi ayrı oluyor :) Eşim nohutu sevdiği halde benim yaptığımı beğenmiyor (Hoş, ben yaptığım halde ben bile beğenmiyorum da) 

12 Cevaplar

+1 oy
(5,721 puan) tarafından
Suyunu aşırı dökme canım geceden suya tuz karbonat koyuyorum sabaha kadar şişiyor. O suyu dokuyorm haşlıyorum biraz etini haşlıyorum çok. Soğan dogruyorum küçük salcayla kavuruyorum haşladığım etleri de soğanın içine koyuyorum soteliyorum. Nohutun içine katıyorum soğanı eti sıcak suyunu ekleyip pişiyorum
(1,552 puan) tarafından
Teşekkür ederim, deneyeyim bi.. Diğer yemeklerim fena değildir ama nohut kuru, fasulye beceremiyorum malesef
(5,721 puan) tarafından
Olsun zamanla olcak hepimizin eksiği var kuzum.. seninde çok güzel yaptığın şeyleri başkası yapamaz.. ama suyunu birden dökme etini soğanı nohutu biraz birlikte kavur yapardn bence
(1,552 puan) tarafından
Tamam  çok teşekkür ederim :)
(5,721 puan) tarafından
Rica ederim ♥️
-Reklam-
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Valla ben nohut yemegi pisirmeyeli aylar var . Ben anca haşlayip buzluga atuyorum pilavin uzerine atiyorum. Azcik
(1,552 puan) tarafından
Hımm, teşekkür ederim yine de :)  Güzel görünüyor ama öyle de ben denemedim hiç
(1,737 puan) tarafından
Evet lezzetli oluyor birde tavuk suyu atiyorsunuz sokakta satilan nohut plav gbi oluyor
(1,552 puan) tarafından
Hımm, nohut yemeğini becerebilirsem bi ara bunu da deneyeyim, teşekkür ederim :)
0 oy
(3,919 puan) tarafından
Canım ben ekstra bir sey yapmıyorum. Ama suyunu da cok koymuyorum nohutlarin  uzerini 3    4 parmak gececek kadar koyuyorum kaynayinca kısıp  1 saat filan pişiriyorum.  Sonra düdüklüyü kapatıp  gazi cikinca bakıyorum  pişmiş mi suyu filan nasil  diye. Bir de kemik atarsan icine o da güzel  oluyo ya da küp  küp  et 
(1,552 puan) tarafından
Teşekkür ederim, elinize sağlık :)
0 oy
tarafından
Salçasını biraz fazla suyunu az ve nohutu az daha yumuşak psir ok
(1,552 puan) tarafından
Sağolun :)
(2,722 puan) tarafından
Salcasi az oluncada susamsi olur
tarafından
Evet susa oluyor kiz su oluyor
(2,722 puan) tarafından
Ev salcasimi kullaniyosn ca benim ev hazir karisil kullunirm bide biber salcasi koyarm az
(1,552 puan) tarafından
Ev yapımı biber salçası kullanıyorum
0 oy
tarafından
Onun için nohut kaynatıp süzdükten sonra. Ayrı tencere de et salça soğan kavurn içine su koyun fazla olmasın baya bı kaynasın hani yarım saate yakın sonra atın içine nohutları öyle kıvamlı olacaktır
(1,552 puan) tarafından
Peki, teşekkür ederim :) Birazdan yapcam, inşeAllah becerebilirim
tarafından
Yaparsınız tabiki. Suyunuz aşırı olmasın tencerenin yarışı kadar olsun mesela nohuta göre hani ve baya kaynasn ellerinize sağlık şimdiden:)
(1,552 puan) tarafından
Tamamdır, teşekkür ederim :)
0 oy
tarafından
Suyunun özleşmesi lazım canm hemen kaynayinca kapatirsan güzel olmaz
(1,552 puan) tarafından
Kaynatıyorum aslında, nohut dağılıyor ama neyi yanlış yapıyorum bilmiyorum
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Ben duduklude yapiom Nohutu geceden isla yapacagin zman o suyu dok yeni sicak suya koy o arada sogan salca et koyacaksan etini kavur nohutunu ekle suyu iki parmak nohutun ustune cikacak kadar koy kimyon baharat olarak ne seviosan ekle kapagini kapat pisir pistikten sonra agzi acik olarakta 10dakka pisir ozlu oluor sulu sulu degil 
(1,552 puan) tarafından
Tamam çok teşekkür ederim, ben de düdüklüde yapıyorum ama kıvamı beceremiyorum.. Bi de böyle deneyeyim
0 oy
(5,536 puan) tarafından
Suyunu çok koyarsın ondan olmayabilir ben sabah ıslıyorum suyunu arada değiştiriyorum önce nohutu haşlıyorum sonra soğan ve salçadan sos yapıyorum suyu kontrollü ekliyorum ve biraz da salçalı kaynatıyorum canım 
(1,552 puan) tarafından
Teşekkür ederim, daha dikkatli koyarım suyunu
(5,536 puan) tarafından
Rica ederim canım:) bende zamanla öğrendim:)
(1,552 puan) tarafından
İnşeAllah ben de becerebilirim :) Diğer yemeklerim fena değildir ama nohut kuru fasulye beceremiyorum pek.. Annemgilde pek pişmiyordu, sevmiyorlardı, onun için herhalde
(5,536 puan) tarafından
Olabilir canım olsun olduğu kadar :)
(1,552 puan) tarafından
:) Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Canım cok su koyma üstüne üç parmak fakan gecsin 2 fikrim var sana ya soğanı kavurup bir yemek kaşığı un koy sonra salca koy devam et yada baktın yemeğin düdğklüyü actın sulu sulu diyelim ac kapağını yemeğini kıvam alana kadar daha kaynat suyunu cekip klyulaşıyor cok güzel oluyor inan

Ben söyle yaparım aksamdan nohut ıslarım sabah yıkarım güzelce etli ise düdüklü ye yağ koyarım ısınınca etleri coslatırım rengi değişince soğanı atarım sonra salca az kavurup nohutları tuz pul biber kimyon cok yakışıyor ve az kekik sıcak suyunda koydum mu oldu bitti düdüklü fısladımı yarım saat pişirşrim cok güzel oluyor bakarım suyu hala duru duru ise kaynatırım istediğim kadar 
(1,552 puan) tarafından
Teşekkür ederim, deneyecem :)
tarafından
Mutlaka dene ben sebze yemeği bile olsun suyu duru duru ise azdaha kaynatırım ve cok su koymam bastan
(1,552 puan) tarafından
Tamamdır, tekrar çok teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim ne demek canım
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Sabahtan pisir dinlensn iyce canm 
(1,552 puan) tarafından
Hımm, bi dahaki sefere öyle yapayım, teşekkür ederim :)
0 oy
tarafından
Cok su koyma uzerini azicik gecsin hatta nohutlar gorunur sekilde olsun o zaman sulu olmaz benim annem kucuk bi patates rendeler suyu kivamli olsun diye ben oyle yapmam ama oyle de cok guzel oluyo dene istersen
(1,552 puan) tarafından
Mercimek çorbasında yapıyorlar ama nohutta duymamıştım bi deneyeyim, teşekkür ederim :)
tarafından
Ben de yapmiyorum ama annem yapiyo guzel oluyo :)
(1,552 puan) tarafından
Peki, teşekkür ederim :) Annenizin de sizin de ellerinize sağlık
0 oy
(44,758 puan) tarafından
2 kaşık un suyla çırpıp onuda koyuyorum özlü oluyo
(1,552 puan) tarafından
Teşekkür ederim, bunu da deneyeceğim, hangi tarifle becerebilirsem onunla devam ederim artık :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 110 göst.
23 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Feslegen (830 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 42 göst.
28 Aralık 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde cicikiz (229 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 39 göst.
20 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 105 göst.
22 saat önce Diğer kategorisinde Aykizzz (11 puan) tarafından soruldu

381,237 soru

11,413,391 cevap

34,959 kullanıcı

...