0 oy
771 göst.
Aile kategorisinde (523 puan) tarafından

Neden böyle diyorum anneciğim hasta haliyle gene gelip evimi temizledi yemek yaptı Allah razı olsun .Eşimin ciğeri patlamıştı hasta olammiz gerek ama.hasta oldu malasef bende grip oldum ve çok kotuyum anneciğim tek gözü görmüyor size demiştim.ve alzermir başlangıcı var malasef yaşı çok genç halbuki 50 ama işte sıkıntılar birde üzerine hasta grip olmuş ama gene de geldi camairilarima kadar serdi küfürü katladı peki eşimin annesi ne yaptı dersiniz sabah gelmiş kapıya geçmiş olsun oglumnfalan diyor birşey getirmiş söylemeyeceğim.adini belki canınız çeker .Yapıp yeyin diyor eşimde dedi ki kim yapacak onu ben hastayım eşim hasta yatıyor dedi .Neyse eşim dedi ki annem yemek getirecek o şeyi annesi yapıp bize getirecekti akşama ama saat kaç bakın getirdi mı hayırr birkaç onu bir tas çorba getirmedi  ha yanlisyanlamayin kimsednee birşey beklemiyorum yapmak zorunda da değil cok sukuür annem buzluga birseyler yapmıştı bendebbuzluga birseylerb yapip atmistim ondan bir beklentim yok bana hayırlı olsun bile demedi zaten .Peki annem  ne yapti evimi topladihi için rahatsızlanmis iyice gitti iğne vuruldu geldi gene işimi yaptı yaoma dedim ama dinlemedi .O yüzden Allah kız annelerinden ve iyi olanlar varsa erkek annelerinden de razı olsun tabi ki .Hoş ben hiç iyinkaynana görmedim ama ;)

12 Cevaplar

0 oy
(249 puan) tarafından

Bende çok fena gribim canım yerimden kalkmaya halim yok . ben zaten kimseye evimin işini yaptırmam ama pazar yerine çok yakın evim annem geldi napıyosun diye yolladı kaynanam uğramadı bile eşim öyle üzüldü ki . sonrada anneniz gibi görün derler nasıl görelim ki

(523 puan) tarafından
Canım ben  eşime çok üzüldüm hadi beni dusunmuyorsun biliyorum da ya bu çocuğun ciğeri patlamış hiç hasta olmamak gerek bir yemek yap çocuğuna ver ya .Eşim bana diyor ki annem yemek yapıp getirecek  getirmedi tabi ki.Uzuldum bende eşimin başına kalkmak istemedim
(249 puan) tarafından
Ciddi ciddi patladı mı çok üzüldüm ya işte her anne bir değil özellikle erkek anneleri kıskançlıktan oğullarını bile düşünmüyo
(523 puan) tarafından
Evet patladı malasef ve tekrarlaa riski var bu hastalığın o yüzden grip bronşit falan hiç olammiz gerek ama bronşit oldu malasef .Bari oğlunu düşünseydi benim annem kendi oğlunun da pisliğini temizliyor pis kıyafetlerini yıkıyor sonuçta
(249 puan) tarafından
Herkeste vicdan yok maalesef canım
(523 puan) tarafından
ynen öyle canım ondna kendi evladına da acimazsa bilemedim artik
-Reklam-
0 oy
(817 puan) tarafından

Rabbim şifa versin hepinize zor bir durum ya kıyamam annene :((  inşallah iyileşir hep başınızda olur.

(523 puan) tarafından
Amin amin İnşallah canım benim Allah razı olsun
0 oy
(661 puan) tarafından

Ahh guzelim 7 aylik olduk ne gozaydni verdi mede torununu sordu , kadin hamile oldgmu ogrendi konusmuyo bizle kizida kotuluk cikardi birsuru , annem hep gelip camlarimi silip evimi temizliyo , benim dokunamadgm bir yiycek var her hafta alip temizleyip gonderiyo  yada yapip cagriyo surekli  ne varsa annede var baska kmsede yok , kaynanamda birkez alms o yicegi oda  kocam pazara gotrdu aldi muhtemelen dokunamadgmi blio ki hamileym bide bunu gotr de yiyin demis  esim temizle anne dms tmzlems ama sozde yarm kilo alms ama bence 250 gr var yok   . Sadce o onun disinda hcbirsey yok , biz el kiziyiz kiymetli degiliz hatta sanki karnimizdakinide baba evinden getrmisiz gbi muamele yapiolar yasli cadilar

(523 puan) tarafından
Aynen tatlım ama ben eşime çok üzüldüm insan evladını düşünmez mi benim eşime birşey olunca ailem çok üzülüyor hemen birşeyler yapıp gönderiyorlar çünkü eşimin hastalığının tekrarlama riski var malasef ve bu yüzden hiç usutmememsi falan gerekiyor .Çocuk ikimizde hasta yatıyoruz dedi hakkımızı gördü insan bir yemek yapıp oğluna vermez mi .Ben kendimi geçtim ama esime çok üzüldüm
(661 puan) tarafından
Vicdansz insanlar boyle oluyo malesef cnm  bosverin annen elinden geleni yapiyorms sende kalkabldgn kadar yaparsn skmayin caninizi rabbim tez zamanda acil sifalar versin insallah
(523 puan) tarafından
İnşallah canım benim Allah razı olsun
0 oy
(3,149 puan) tarafından

Çok geçmiş olsun canım tirnagim varsa başını kası canım kaynanadan birşey beklemeyeceksin mesala dün 3 gündür çok hastayım kulak boğaz enfeksiyonu geçiriyorum neyse oğlumun okulundaki yaş günü kutlaması vardı mecbur katıldım eşim evdeydi anası da gelmiş neyse eşim yemeği hazırlamış anası da yemiş çayını içmiş bir güzel ben gelir gelmez yattım donuyorum kalktım ki mutfak bulaşık içinde sinirlerim zıpladı sinsi hem ben yokken eve geliyor hem yemeğimi yiyor hemde bulasigini üstüne atıp gidiyor

(523 puan) tarafından
Düşüncesiz mi bilerek mi yapıyor anlamadım ki canım
(3,149 puan) tarafından
Bilerek yapıyor buna adım kadar eminim
(523 puan) tarafından
Allah hidayet versin canım o Zaman
(3,149 puan) tarafından
Amin canım amin
(523 puan) tarafından
Amin İnşallah;)
0 oy
tarafından

Valla benim kaynanama çok iyi Allah razı olsun bugün camlarıma varana kadar sildi temizledi sağolsun annem yok malesef kaynanam da çok iyi bir insan seviyorum onu 

(523 puan) tarafından
Ne güzel canım benim.Allah daim etsin
tarafından
Aminn inşallah Allah annelerimizi başımızdan eksik etmesin
(523 puan) tarafından
Amin canım İnşallah
0 oy
(76 puan) tarafından

Ne warsa kendi annende var cnm. Bnmde öyle temizliğimide yapti yemeğimizide bebeğe esyalarda aldi . Ama kaynanadan ses yok

(523 puan) tarafından
ynen maselef canjm
0 oy
(19 puan) tarafından

Benimde saolsun kaynanam gelir herseyime annem geriden geriye sadece arar lafa geldi mi mangalda kül birakmazlar ama icraata gelince tık yok  evimin yolunu bile unutmus durumda geldigi zaman yedirir icirir gonderirim bir bardagi bile yerinden kaldirtmam misafir gibi gelir  yinede sitem etmem her gun ararim nerdeyse konusurum aylar oldu evime gelmeyeli hep bi bahane biseye ihtiyacin varmi bi anne olarak yapayim demez dha onlar benden bekler haa bu arada yasli degil istedigi her yere gider istedigini yapar daha bide benim kaynanami begenmez ama gel gör ki bi kaynanam kadar annelik yapmaz buda benim zoruma gidiyor ama yinede hep icime atiyorum uzmemek icin kimseye demiyorum evladi icin deli olanlari goruncede cok imreniyorum  :(((((

(523 puan) tarafından
Ay canım benim Allah annele aranıyor iyi etsin ne diyeyim ki . Kayanandan da Allah razı olsun Allah muhabbetinizi arttırdı
0 oy
(67 puan) tarafından

Amin canim Allah senin annendende razi olsun :) 

(523 puan) tarafından
Amin canım İnşallah
0 oy
(638 puan) tarafından

Allah merhametli insanlardan razı olsun kiz annesi erkek annesi degil

(523 puan) tarafından
Amin canım :)
0 oy
tarafından

Bende görmedim. :)) Anne farklı tabiki. Bnde kaynanama dedim anne gel bana evi temilememde yardımcı olur msn. Cnku kaynanam yakın bana.  Annem uzak. Annemin zaten dünya işi var. Gel desem gelir ama.  Kaynanm da ara anneni kardeşini onlar gelsn ben yapamam dedi. Gördüm ki bana fayda yok 

(523 puan) tarafından
Aynen öyle kardeşim
0 oy
(43 puan) tarafından

Benimkide kendi dogumunu hemen ayaga kalktigini falan anlatiyor her görüstügümüzde yani ben kimseye bir sey yaptirmadim sende benden bekleme demeye getiriyor sanirim ama benim daha normal mi sezeryan mi olacagim bile belli degil biraz agrim var canm aciyo desem naz yapiyorum diyecek kesin yapacak bir sey yok Allah kimseye muhtac etmesin annemin sagligi yerinde olursa kayinvalidemde bebege baksin cildiriyor zaten simdiden torun diye Allah gercekten annelerimizden razi olsun ailenizede gecmis olsun

(523 puan) tarafından
Bebeğine neden o bakıyor ki canım annen işine yardımcı olacaksa bebegini de kendin bak sonra ona alışır sende durmaz
(43 puan) tarafından
Bende istemiyorum canm ama ikiside burda olacagi icin bebekle ilgili her seyde o olmak isteyecek eminim o yuzden simdiden hissettiriyor ama bi yere kadar tabi
0 oy
(195 puan) tarafından

Bende hastaydım annemde kötüydü ona rağmen gelmiş dayanamamış bulaşık falan yıkadı evi topladı Allah yormasın ana yüreği 

İlgili sorular

+1 oy
16 cevap 383 göst.
14 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Oznurr (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 321 göst.
25 Şubat 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 351 göst.
+1 oy
19 cevap 793 göst.
14 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu