0 oy
350 göst.
Diğer kategorisinde (394 puan) tarafından

Ben doğım yaptım şimdi kızım4.5 aylık mevlid yaptık evde bi kaç kişi çağırdık işte tanıdıklar akrabalar hediye yollamış getirmiş bana kıza üst takım falan para uollayanlarda var geçen burda kaynanamın tarafından akrabası bana 300 lira verdi 200 lirasını aldı biri daha 100 lira yolladı 50 lira yollayan oldu ama hep paraların yarısını aldı benden eşime söyledim olsun alsın senin doğum paranı p ödedi dedi haklımı sizce eşim

? Doğum param 3500 bin lira  .

19 Cevaplar

0 oy
(1,034 puan) tarafından
Ödesin nolur odediyse parayı alması yanlış bana göre
(394 puan) tarafından
Banada yanlış geldi
Ğ
(1,034 puan) tarafından
Aman bsver takma kafana o 300 200 aldıysa kendi öder geri 200 ü :)))
-Reklam-
0 oy
(119,779 puan) tarafından
neden aliyo ki o torununun parasi
0 oy
tarafından
Kaynanin mevlüt vergisi mi kesiyor anlamdım niye veriyorsun
(394 puan) tarafından
İstiyo  napiyim ne diyim verdim bende
0 oy
tarafından
Yani doğum paranı odemisse bişey diyemiyorum tabi de.oyle olmasa ne münasebet derdim.ama 3500 ün yanında 300 liranın lafı olmaz da ne diyerek alıyor onu merak ettim
(394 puan) tarafından
Valla aldı ver 200 lirasını bana dedi
tarafından
:) şaka gibi.yani normalde olsa kavga çıkardı ama ben uğraşmamak için doğum parasının hatrina takmazdim yani.ama işi büyütüp altın falan gelse onları da alsa bilemicem yani.en iyisi öyle olursa eşinle konuş ama tatlı tatlı.de sağolsun doğum parasının verdi de bunu zaten senin yapman gerekti ama annen yaptı.bu gelenler bebek için neden karıştırıyoruz ki o parayla bebeğe biriktirir ya ihtiyacını alırız falan de.yani burda bence sıkıntı eşinde o vermeliydi parayı.vermediyse de eşinle annenin arasında.bebegin parası niye aliniyor
(394 puan) tarafından
Bende sadece bebek için biriktirmek istedim maması bezi hiç olmassa yine alırdık yani biraz kaynanam para gözdür benim
tarafından
Yani normalde bebeğe gider zaten gelen para.sen eşinle konuş bence güzel güzel
0 oy
tarafından
Yapmış bi hayir bıraksın bari gelenleri. Eğer sikisacaktiysa kendiniz odeseydiniz. Ben ailelerin çocuklara bu kadar destek olmasını doğru bulmuyorum . İnsanlar hayatın zorluğunu,  ödeme sıkıntısını kendileri öğrenmeli. 
(394 puan) tarafından
Bizim durumumuz olsa zaten istemezdik ondan para olmayınca napcan ?
tarafından
Devlet de karsiliyo canim . Ben devlette yaptım simdi ikinciyi de oyle yapicam.  İnsan elini taşın altına koyunca herseyini daha bilinçli ayarliyo
(394 puan) tarafından
Eşimde kaynanamda istemedi devleti ilgilenmiyolar ben gittim kendileri istedi.
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Alması doğru değil ama doğum paranı odemesi de doğru değil kocan varken başında 
(394 puan) tarafından
Kocam çalışmıyor pandemiden dolayı iş yeri kapandı
(7,441 puan) tarafından
Tercih meselesi dir tabi ama durum yoksa eğer devlette de çok güzel doğum yaptırıyorlar.dedim ya sana gelen parayı da alması doğru değil
(394 puan) tarafından
Kaynanamda devlette doğurmamı istemedi gittik ilgilenmediler bile.
(7,441 puan) tarafından
Eee o zaman kusura bakmasın yani kendi istediyse
(394 puan) tarafından
Bende ondan diyorum işste
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Sana gelen hediye parayı alamaz hakkı da değil sen verirsen o kadar dogum paramı ödesiniz bu sizin olsun dersen orası ayrı. Benim kaynanamda dogumda ve sonrasında çok paralar harcadı bize ama kalkıp bana ve cocuguma gelen parayı asla almadı. Hakkı değil tabiki. Senin dogum paranı da ödemek zorunda değildi madem karşılık bekleyecek ödemeseydi
0 oy
tarafından
De bebegin ihtiyacı var ona harcamalıyım ayıp bence gelnisin ödesinlrr
0 oy
tarafından
Yani bilemedim o paraya ihtiyacın varsa alması iyi dğeil ama yoksa ve onun ihtiyacj varsa boşver alsın 
0 oy
tarafından
O ne alaka doğum parasını mi çıkarmaya çalışıyor. Torunu o. Ne değişik insanlar var ya. Senin eşinde yani insan der ki yaptın bir hayır madem aç kıçını yana ayır. O hesap olmuş. Saçmalık verme sende. 
0 oy
tarafından
odemisse kendi oglu gelini torunu icin .

nolmus yani 

benimde iki cocumu ikisini esimin tarafi kaynanamgil odedi.onlar cocuga verilmis kaynana. n yanlis yapmis
0 oy
(427 puan) tarafından
Dogum parasini siz borc olarak mi istediniz yoksa kendi istegiyle mi verdi borcsa bisey diyememde kendi istegiyle ise ne demek parann yarisini almak hrlal bile olmaz ona nasil yiyrcrkse o parayi anam simdiki kaynanalarda nerdeyse senet yaptirip para veriyrlar bi acayipler..
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Böyle  yapacaksa  hiç  odemeseymis ozamn  sana  gelen  paraları almaya hakkı yok bence 
0 oy
(2,965 puan) tarafından
Madem gelen hediyeleri alacak ne diye doğum parasını ödüyor çok saçma.
0 oy
tarafından
Ben kaynanaya kayın pedere doğum parası ödetilmesinede toruna geline gelen hediyelerin karşı taraf tarafından el konuşmasınada karşıyım 
0 oy
(3,061 puan) tarafından
Keşke doğum paranı ödemeseymiş. 300 500 derken doğum parasını çıkarmış olacak kaynanan. Sonra da doğum parasını ben verdim diye övünür durur. Yaptığı ne olursa olsun yanlış bence. Bi iyilik yapıp karşılığını alıyor. O paralar çocuğun hakkı ona harcanmalı. Ben bebeğime gelen 5 lira bile olsa ayrı koyuyorum annemler kardeşlerim falan altın taktı ne kendim ne eşim dokunabilir. İlerde büyük bişey almak istediğinde bozdurup ne istiyorsa onu alacam. Bebeğin bezine kıyafetine bile harcamıyorum onları. Annesi babası olarak almak zaten görevimiz. Bi daha öyle yaptığında anne daha ne kadar borcumuz kaldı sana daha ne kadar böyle gelen paradan kesinti yapacaksın söylede bilelim de bence.  
0 oy
tarafından
Hiç hakkı yok alamaz
0 oy
(1,615 puan) tarafından
Sonuçta sana hediye almak yerine bir ihtiyacını karşılamak amaçlı verilen bir para ne ihtiyacın varsa bebeğinin ne ihtiyacı var ise alırsın bence çok yanlış alması ne var yani ödediyse illa almasımı gerekiyor saçmalık
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Ödedi diye sana gelen kızının hediyelerini almak zorunda değildi yanlış yapmış doğum parasıni vermek zorunda zaten kaynanadir boşuna mı kaynana olmuş elinde varki vermiş şimdi ne diye senin kızının paralarına göz dikti ay çok saçma ben olsam direkt yüzüne derim o kızımın parası bizim hakkımız 

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,059 göst.

382,957 soru

11,463,286 cevap

35,056 kullanıcı

...