0 oy
289 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (5,703 puan) tarafından
Kızlar bazen eşime sinirlendiğim zaman tartışırken falan nefesim kesiliyor elim ayağım titriyor ve üşüme geliyor kalbim çarpıyor kötü oluyorum az önce bunların sebebini araştırırken karşıma panik atak cıktı bende panik atak var da ben mi farkına varamadım acaba. Bu saydıklarımı yaşayan var mı

Bi de 6yaşına kadar kalbimde üfürüm vardı sonra gecti cok şükür bunla ilgili birsey olabilir mi panik atak tam olarak nasıl oluyor düşünmekten uyuyamadım gece gece

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Nefes egzersizi yap canim atak geldiginde bende var zorlaniyodum ilk zamanlar disari cikinca sanki eve gelene kadar bogazimi sıkıyorlar gibi gelirdi
(5,703 puan) tarafından
Sinirlenmedim sürece hiçbir sıkıntı yok ama sadece o sinir anında böyle oluyorum sonra sakinleşince geciyor
tarafından
Anksiyete panik atak karisik gibi bisey canim
-Reklam-
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Yok senin ki panik atak degil.Anksiyete bozuklugu cok cok farkli bir sey.Kavgaci ya da urkek bir tipin varsa normal
(6,203 puan) tarafından
Ama kalbinizde ki ufurum icin kalp-damara randevu alin cunku kalple olgili sorunlari olan kisilerde boyle seyler normal gerci ufurume baglamiyorum ben bunu cunku ufurum basit bir sey tabi boyutuna bagli
(5,703 puan) tarafından
Üfürüm için iki yıl önce hamileyken göründüm doktora doguma Bi zararı olur mu olmaz mı diye Bi sıkıntı cıkmadı aslında ondan kaynaklı oldugunu sanmıyorum. Benimki sadece sinir anında olan birsey Bi de dedigin gibi ürkek Bi karakterim var biri bana sesini yükseltse bile hemen Bi korku oluşuyor bende ve kendimi ifade edemiyorum pek. Edemeyince de içime atıyorum ve daha fazla sinirleniyorum derken derken böyle bi hal aldı işte titreme baş dönemsi çarpıntı nefes darlığı falan oluyor. Bi saglıkcı olarak sence bunlar normal mi yapım ile mi alakalı sence yoksa Bi tür hastalığa mı dönüştü ne düşünüyorsun. Yarın hemen randevu alıcam doktora tedbir olarak tabi ama düşünmekten uyuyamadım hasta mıyım degil miyim diye
(6,203 puan) tarafından
Hayir tabi ki hasta degilsin dedigim gibi urkek bi karakterin varsa cok normal
(5,703 puan) tarafından
Tamam canım Allah razı olsun bilgi verdiğin için
(6,203 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Dediklerin ablamda da oluyor psikolojik tedavi görüyor cnm o birazdaha rahatsız, 
(5,703 puan) tarafından
Panik atak kapalı alanda olunca falan oluyor diye biliyordum sinir anında, falan oldugunu yeni ögrendim canım ablanda ne gibi durumlarda oluyor o atak
0 oy
(619 puan) tarafından
Canim Allah korusun inşallah değildir. Ama daha önce kalp problemi yaşayanlarda bu tarz sikintilar olabiliyor. Bi kardiyolojiye görünmende fayda var.

Sadece tartismada falan mi öyle oluyorsun. Normal zamanda da oluyormu
(5,703 puan) tarafından
Saol canım Allah razı olsun. Sadece sinirlendiğim zaman öyle oluyor normalde hiçbir sorun yok. Ben panik atak kapalı alanda kalınca kalabalıkta olunca falan zannederdim ama benimki sadece sinir anında oluyor sakinleşince geçiyor ama cok zorluyor beni. Ogluma yemek yedirirken yine böyle oldum ellerim tutmadı kaşıhı bile tutamadım o kadar yani
(619 puan) tarafından
Canim doktor değilim tani koymak bana düşmez ama panik atak değil sanki. Aşırı yorgunluk, stabil hayat sartlari vs. Etkiliyor. Ama kardiyolojiye git çarpıntın için. Benimde kullandigim bi ilaç var. Carpinti az okunca daha az sinirleniyorsun
(5,703 puan) tarafından
Yarın ilk iş kardiyolojiye randevu alıcam çünkü bu panik atak belirtilerini okuduktan sonra farkına vardım. Çarpıntı titreme hepsi var Bi görüneyim bakalım belki banada ilac verir de kurtulurum inşallah
0 oy
(36 puan) tarafından
Sinirlenince olması normal kendini korkutmamani ve bunun geçici bir durum olduğunu düşünmeni tavsiye ederim üzerine durur ölüyorum galiba gibi hissedersen carpintin artacaktir seninki sinirden oluyordur korkma panik atak daha farklı oluyor ben atlattım çok şükür Rabbim düşmanıma vermesin 
(5,703 puan) tarafından
Aslında yıllardır bende olan belirtilermiş ama ben bunları aynı anda yaşadığımı araştırıp okuduktan sonra fark ettim. Biraz anlatır mısın panik atak ne gibi durumlarda geliyor Bi de nasıl beilritler oluyor
(36 puan) tarafından
O geldimi gitmiyor hayatın pert nerden başlasam ansızın oldum ben hicbirsey yoktu oğlum çok hastalanmışti amaliyat oldu iyileşti hiçbir sıkıntı yokken aglama krizleri nefes alamam sorunu gitmediğim dktr kalmadı en son psikiyatr 6 aylık tedavi süreci şimdi iyiyim cok şükür o insani uyutmuyor esimin oğlumun nefeslerini dinlerdim geceleri yasiyorlarmi ilac icip evde yanliz kalamazdim ölürüm korkusuyla cok fena senin durumun sinirsel
0 oy
(240 puan) tarafından
Canım babam panik atak hastası ama tam olarak böyle değil. Sen sinir krizi ya da sinir atağı geçiriyor olabilirsin. Panik atak hastalarında ölüm korkusu oluyor. Aynı gün içinde ölüm korkusundan tansiyonu 23 e 24 e çıktığı için 4 kere acile gittiğimizi bilirim. Sedyede yatıp ölüyorum diye bağırırdı sonra eve geldiğimizde kendine geldiğinde söylerdik böyle böyle yaptın diye hayır yapmadım siz yanlış duymuşsunuzdur diyordu. Ama sana tavsiyem yine ne olur ne olmaz bi psikiyatriye gözükmen. Belki panik atak başlangıcı da olabilir. Çok riskli bir hastalık. Biz babamı en erken evresinde götürmüşüz Allahtan ama ona rağmen doktor sakın yalnız bırakmayın intihara çok meyillidir panik atak hastaları demişti. Eğer gözükmekte geç kalırsan çok büyük hata yaparsın
(5,703 puan) tarafından
Psikiyatriste mi yoksa kardiyolojiye mi görünmem gerek peki
(240 puan) tarafından
Psikiyatriste canım
0 oy
(27 puan) tarafından
Panik atak geçiriyorsun bende de var cnm hem anksiyete hemde panik atak 
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Ölecekmiş hissi de varsa yanında çok geçmiş olsun panik atak
(5,703 puan) tarafından
Ölecekmiş kadar cok degil de bayılacak gibi oluyorum ayağa kalkamıyorum elim ayağım tutmuyor o anda
0 oy
(132 puan) tarafından
Esimde var yillardir, ilac kullaniyodu son zamanlarda birakti cok sinirli oluyo nefesi daraliyo sinirlenince kalbi czrpiyo basim gozum donuyo diyo, psikiyatriye git istersen
0 oy
(476 puan) tarafından
Dediğin gibi bendede var canım bir kaç hastenelik oldum ambulansla falan hatta aşırı sibir stres durumlarında yaşıyordum son 3 yildır falan olmuyor kalpte bir sıkıntı çıkmadı degerlerde normaldi doktor bana psikolojik bozukluğa bağlı panik atak olduğunu söyledi. Oyle anlarda küp şeker yoksa bir çay kaşığı toz şekeri emerek ye az da olsa sakinleştiriyor nefes kontrolü yap derin nefes al bir iki saniye tut sonra yavaşca ağzından geri ver 
0 oy
(747 puan) tarafından
Canım bende değil ama eşimde var.Ölüm korkusu var uykusunda korkar öldüğünü görür ve bağırarak uyanır.Ufak olumsuzluk stres olunca eli ayağı birbirine dolanır.Ama tartışma yaşarken çok sakindir bana karşı aşırı alttan alır yani sinirli bir kişi olmasına rağmen  seninki farklı bişey
0 oy
tarafından
Benim var sinirlendiğim zaman bide üzüldüğüm zaman yada boğazlı badi ve yada eşim bazen elini boynuma atıyor böyle nefesim gidiyor sanki beni boğuyor bağırmak istiyorum elbise dar geldiği zaman hemen çıkartmak  istiyorum çıkmadığı an zorlnadigim an ağlıyorum sezrryandan sonra oldu bu 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Panik yapınca atak oluyo iste canım.. hiç birşeyin yokken bile düşünce gücü ile hasta olabiliyosn
0 oy
(426 puan) tarafından

Canım naptın sen kendini hemen panik atak yaptık. Sinirlendiğinde olan bir şey o. Bendede sinirlenince elim ayağım tutmaz olur vs. Panik atak çok farklı. Sanki kalp krizi geçiriyormuş gibi kalbi çarpar. Dar alanlara giremez panikler vs. İnternetten de bişeyler okuyup kendini paniklettirme. Dikkat et başka hastalıkları okuduğundada özellikleri birbirine benzer. O yüzden evham yapma. O sinirlenince olan bir durum:)

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 207 göst.
20 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 207 göst.
14 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Oflu61oflu (600 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 81 göst.
19 Kasım 2023 Aile kategorisinde Karars8z (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 46 göst.
27 Mart 2024 Diğer kategorisinde İmren bebeğin annesi (1,777 puan) tarafından soruldu

378,252 soru

11,321,292 cevap

34,765 kullanıcı

...