0 oy
270 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar haftaya salı doktorum gün verdi kilosu 3500 ultrasyonda sezeryan olucam siz kaç kilo dogurdunuz sezeryanla az mı kilosu ya ultrasyonda yanılma payı da var aslında umarım 3 kilodan fazladır siz sezeryanla kaç kilo dogurdunuz kızlar 

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benimki doğru çıktı 3600
tarafından
Belden oldu canm
tarafından
Evet bende gebeliğimin başından beri normal istiyordum ama doktorum bebek iri dedi riske atmayalım dedi hayal kırıklığına uğradım bende hakkımızda hayirlis olsun inşallah bazen istediklerimiz hiç olmuyor
tarafından
Korkuyorum haftaya salı doğumum çok heyecanlıyım heyecndn bayilicam
tarafından
Sakin kalmaya calis canm bir saat içinde hepsi bitiyo :)
tarafından
İnşallah canim  o günler gelir de artık bebeğimi kucağıma alırım ağrılarım arttı baya
-Reklam-
0 oy
(2,678 puan) tarafından
2300 doğdu 2150 ile çıktık hastaneden canm 34 haftalık sezeryan ile 
(2,678 puan) tarafından
Ödemi oluyor canm onuda atıyor zaten
tarafından
Zayıf bebeklerin ödemi olmuyor mu peki
(2,678 puan) tarafından
Azda olsa oluyor canm bnm
tarafından
Anladım canım tesekkurler
(2,678 puan) tarafından
Rica ederim canm bnm
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Sezaryen ya da vajinal dogumla alakali bir durum degil bu ultrason ortalama kiloyu gosterir.Ayriyeten kilolu olmasi saglikli bir sey degil 3kiloda gayet ideal
tarafından
Bazı bebekler kilolu ve zayıf olabiliyor ama sağlıklı bunu doğunca anlarsin
(6,203 puan) tarafından
Kilolu olupta kilosundan dolayi kuvezde kalan bebeklerde var maalesef ayni sekilde de zayif
tarafından
Malesef evet sağlıklı olsunlar da önemli olan sağlık canım
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Büyük kızım 3110 gram doğdu küçüğü 3330 gram 
tarafından
Allah bağışlasın canim
0 oy
tarafından
Doktorum bana suni sancı vermeden önce sen kesin normal dogurursun dedi.. 1.86 boy la doguramassan ayıp sana dedi normal doguramadim hamileyken 22 kilo aldım oğlum 40+1 3.150 seseryanla doğdu doktorum boyundan aldığın kilodan utan elimden küçük bebe çıktı senden hiç kalıbının insanı degilmissin diye dalga geçti ajdhahha
tarafından
Sevindim canım senin adına umarım benim de doğumum kolay olur belden vurulan narkozun tutmadığını nerden anlıyorlar peki canim sen mi soyledin uyusmadigini doktorlar anlayabiliyormu
tarafından
İnşallah çok çok kolay geçer dualarım seninle canım. Doktorlar anlıyor tabi kuzum bacaklarını haraket ettir diyor sağ bacak sol bacak ayak parmaklarını haraket ettir diyor
tarafından
Eyer hareket ettiremezsem uyusmamismiyim yani canım
tarafından
Kuzum şöyle söyleyeyim içinde kuşku kalmasın mesela örnek ben en ağır ağrı kesicileri icsemde ağrım gecmiyordu diş dolgusu ve dış çekimi yapılırken 4 iğneye rağmen uyusmuyordum sende böyle bişey olsa zaten çoktan fark edilirdi yani merak etme. Haraket ettiremiceksin iğneden sonra bacaklarını parmaklarını bir sıcaklık gelicek sana uyusucak belden assasini hissetmiceksin rahat ol ben ettirmiştim bacaklarımı salliyordum tutmadığı için korkma yani başına gelmez kuzum
tarafından
Yani öyle anladılar canım anladım teşekkürler anlattığın icin bende korktum biran baya da heyecanliyim bu salı doğumum inşallah kolay geçer
0 oy
(3,888 puan) tarafından
2700 doğdu 38 haftalık aşağı yukarı doğru gösteriyor 
tarafından
Anladım canım tesekkurler
0 oy
(1,054 puan) tarafından

Benim bebegime hep iri kilolu dediler dogumdan 5 gun once gittigimde ultrasona sigmiyodu asistan kız 3700 olctu kilosunu meğer dzha çokmuş 5 gun sonra doguma gittim normal olur dedim 5 asistan birdr doktor ölçtü 39 hafyayken bebek 42 hafta kilosu 4200 cikti ve sezeryan olman gerek dediler bi dogduki 4 bucuk kiloooo ben soookk:O<3:D

tarafından
Benim de bebeğime başından beri kilolu iri diyor doktorum şuan 37 haftalık im 3500 kilosu 38 haftada sezeryan olucam bakalım kilosu az mı aynı mı veya fazla mı dogacak
tarafından
39 haftalık mi dogurdun yani canım 3700 olctuler 4 buçuk kilo mu dogdu
(1,054 puan) tarafından
Şöyle 5 gün once 3700 diye cikti asistan olcemedi belki sonra doğuma gittigimde baktilar 4200 dendi 4 bucuj cikti
(1,054 puan) tarafından
Hayirlisi olsun ben hep farkli doktora girmek durumundaydim hepsi otle diyodu  seninde oyledir belki
0 oy
(370 puan) tarafından
3600 doğdu sisi indi 3250 oldu
tarafından
Kaç haftada indi canim
0 oy
(2,565 puan) tarafından
3. 700 gr dogdu canım ultrasonda yanılma payı olabiliyor ama fazla değil ya 100*gr yada 50
tarafından
Anladım canım Allah bağışlasın bebisini
tarafından
Kaç haftalıkken doğdu peki
(2,565 puan) tarafından
41+4 :) cnım ben normal dogum yapamadım
tarafından
Allah bağışlasın canim
(2,565 puan) tarafından
Saol canım Allah hepimizin kini bağışlasın
0 oy
(10,957 puan) tarafından
Bizim Drun cok huyu degildi kilo soylemek o yuzden bilmiyorum. Ben 38.0 da 4060 dogurdum oglumu. 
tarafından
Maşallah canım Allah bağışlasın
(10,957 puan) tarafından
Sagol canım cümlemizinkini. Haftasını doldursuda kilodan korkma. Kilolu cocuk iyi diye birsey yok. Kızım 3500 dogdu ama oglumda daha direnci bence
0 oy
(24 puan) tarafından
Benim kızım 3500 kilo gorunuyodu oyle dogdu ama dogum şişi inince 3250 kaldı 
tarafından
Sisi kaç hafta sonra iniyor canim
0 oy
(610 puan) tarafından
39+1 de sancı ve açılma ile normal doğum yapamadım sezeryan oldum drum riskli dedi 4300 dü maşallah :) 
tarafından
Maşallah canım allah bagislasin
(610 puan) tarafından
Seninkide öyle doğar canım 4dün üstünde
tarafından
Haftaya dogumun canim bakalim kaç acava
0 oy
tarafından
Bana 3400 denildi 2800 cıktı 
tarafından
Baya fark varmış ya
tarafından
Evet farklı bir doktor 3200 dedi yine de 2800 cıktı
0 oy
(14,032 puan) tarafından
3450 doğdu oğlum bence gayet iyi 
tarafından
Bencede cNim
0 oy
tarafından
Doktor bana 3.600 3.400 gibi bişey dedi ben doğurdum 4.500 o bile şaşırdı çıkaramadım bebeği dedi 
tarafından
Normal mi dogurdun canim
tarafından
Baya fark varmış maşallah canim kaç haftada dogurdun canim
tarafından
Ama şöyle birşey var 3.400 3.600 bana 1 2 hafta önce dedi doğumdan yinede 4.500 beklemiyorduk
0 oy
(1,615 puan) tarafından
Kilosu gayet iyi bence sağlığı için dua etmelisin kilo ala bilir bebeğin ve benim oğlum normal doğum ile 3550 doğmuştu doğduktan sonra kiloda biraz düşme olabiliyor ama geçici birşey önemli olan bebeğin sağlığı bence bu şekilde düşünme evet detaylı yazmamışsın ama önce sağlık önemli olan sağ salim kucağına alırsın bebeğini inşallah 
0 oy
tarafından
Yanilma payi oluyor 250 g falan benimki 3270 dogdu
0 oy
(1,343 puan) tarafından
İlki 4300du ikinci de mecbur sezeryan oldu 3150 doğdu yaklaşık 300grama yakın değişiklik oluyor 
0 oy
(4 puan) tarafından
Benim kizim 38 haftalik 2860 dogdu hastaneden cikarken 2790 di. Simdi 2 gun sonra 7 aylik olcak 8 bucuk kilosu zayif dogsada buyudukce toparkaniyor ayrica 3 kilo zayif degil ki 
tarafından
Zayıf değil tabikide ama doktorum iri bebek dedi normal istediğim halde sezeryan olacam diye üzülüyorum madem sezeryan yapicak beni doktorum kilosundan dolayi umarım kilosu aynı cikar
(4 puan) tarafından
Canim 4 kilo olupta normal dogum yapan cok kisi var doktorun niye oyle demis anlamadim cati muayenesi oldun mu
tarafından
Dayanamıyorum artık agirlasmaktan normal e bekleyemem artık canım çok acıyor ya bekleyip normal olamazsam doktorum riske atmayalım dedi
0 oy
tarafından
38 haftalık 3.500 kilo doğdu cnm. Çok normal bir kilo bence

İlgili sorular

+1 oy
84 cevap 735 göst.
5 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ball annesi (1,054 puan) tarafından soruldu
0 oy
81 cevap 624 göst.
5 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anneymben (573 puan) tarafından soruldu
+1 oy
46 cevap 549 göst.
14 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Merveyirmibeş (430 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 784 göst.
29 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,082 soru

11,378,079 cevap

34,863 kullanıcı

...