0 oy
356 göst.
Diğer kategorisinde (389 puan) tarafından
KYK borcu olanlar . Çoğu krediler ertelendi acaba öğrenci kredileri de ertelendi mi bilginiz varmı geçen sene mezun oldum krediye borcum vardı banka arayıp duruyodu ama artık aramiyo çoğu krediler ertelendi öğrenci kredisinden bilgisi olan varmı acaba 

11 Cevaplar

0 oy
(1,296 puan) tarafından
Beni hiç arayan olmadı neden acaba :) şimdi vergi borcu olarak düştü benimki ziraatten de ödenmiyor artık erteleme bilmiyorum ama ocakta yapılandırma vardı 
-Reklam-
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Valla ben umursamıyorum birgün karşımda ödeme yapınız yazısını görene kadar
(350 puan) tarafından
Basladigindan haberin olmuyor ki birden baslatyolar ben calisyodum tam isten ciktim bakiyim dedim faiz islemis son 3 ay mı
0 oy
(85 puan) tarafından
Canım kyk borçları vergi dairesine yönlendirildi vergi borcu olarak çıkıyor üniversiteden mezun olduktan 2 yıl sonra ödenmeye başlıyor 2 yıl boyunca bir zam vs gelmiyor 2 yıldan sonra taksitle banka ya da vergi dairesine ödeyebilirsin. Yapılandırma durumu oluşturdular şimdi %25 indirim oluyor toplu ödemede ben mezun olalı 5 sene oldu kimsenin aradığı sorduğu yok 
0 oy
(350 puan) tarafından
Benide aryolardı faiz binmisti en son ne oldu bilmiyorm para yok calismiyorm esimin maasi ancq yetiyor napicam bilmiyrm ertelesinler bi zahmet evlenince siliniyor falan diyoladı hep yalanmıs
0 oy
(238 puan) tarafından
Benimde vardı şükür ödedik bitti ben e devleten bakmıştım başlama tarihinden itibaren eşim her ay ziraat mobil hesabından yatırdı hiç bankaya yada vergi dairesine gitmedik ödeme günü gelince her ay faiz yiyor haberin olsun
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Bence ödemelisin baya faiz biniyor 
0 oy
tarafından
Ben 1 yıl ertelettim 5000 lira faiz verdiler canım
0 oy
(7,402 puan) tarafından

Canim ne zaman mezun oldun. Zaten mezuniyetten 2 yil sonea otomatik taksitlendiriyorlar. Normal duzenli odeyenlere skinti yok ama ödemeyeleri vergi dairesine yönlendiriyorlar. Cok faiz isleniyor canim ya. Aramiyorlar diye birakma pesini. Sonra karsina daha Cok borv cikar. Benim ödemeye basladifimda 14 liraydi odedik 4 lira kalmıştı.  Bi taksit yatirmaya gittiginslde esime vergi dairesinden  biri bosyna yatirma abi  faizler silinecek  demis af gelecek falan demis esimde ona inandi yatirmadi oldu sana borc 9 lira:D en soj hepsini yapilandirdik onuda karttan  taksitkendirdim hala oduyorum.:D 

2013 mezunuyum her yil belki af gelir diye diye daha fazla borç odedim. Devlet yarina birakir ama yanımıza birakmaz canim:D

(7,402 puan) tarafından
Cok fena hemde canim. Ben 9.500 e imza attim odemeye başladığımda 14 bin di dusun:D biz daha harcarken faiz isliyor deigisik bir sistem:D Rabbim odeme kolaylığı versin borcu olanlara
(1,296 puan) tarafından
Amin canım amin :) ben 11.500 aldım 13.200 kusur oldu çok artmadı ben ödemeyince bir kaç ay öyle arttı kaça imza attım onu bilmiyorum çünkü aldığımız para artıyordu ya her sene zam geliyordu :)
(7,402 puan) tarafından
Noterde imzalarken gorevli adam abo kizlar nasil oduceksiniz bunlari demisti. Bende zengin koca bulur odeirz dedim :D cogunu kocam odedi:D keske evlenmeden de hic yatirmasaydim hepsini odeseydi icimde ukte:D
(1,296 puan) tarafından
Ahahha ne güzel kız benimki nişanlıyken öderim dedi evlendik ailen ödesin dedi annemler de borcumu bildiği için altınımi fazla yapmışlardı bende altınımi bozdurdum öyle ödedim taksitle işte son iki kaldı aslında onu da çoktan öderdim de hesaptan alışveriş yapıyordum sürekli de yükleyemiyordum ordan harcadım evde ayırdım harcadıkca öyle öyle kaldı :))
(1,274 puan) tarafından
Benim borc vardi. 11 bin mi 13 bin mi tam hatirlamiyorm. 2 yil odemedm . Sonra zaman gecti brx daha bi baktm 2 bin birikmis taksit var. Annem col korktu eve haciz gelcek diye. Hemen paranın yarisini verdi ben de yarisini verdm biriken 2bini verdm.  O zamanlar daha atanmamstm. Ayda 300 300 ödedim.  Bitti şükür 2 sene önce:)
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Edevletten bakinca borcun ve tarihleri görünüyor.  Odemedikce faiz birikiyor. Yillarca odemeyenlere şaşırıyorum. Ben her an eve haciz gelir diye korkuyodm:D ödedim düzenli bitti şükür 
(389 puan) tarafından
E devlette  nasıl bakablrm :) ne yazınca gözükür borç
(1,274 puan) tarafından
Edevlette arama çubuğuna kyk borc yazinz orda öğrenim/katki kredisi  geri ödeme sorgulama sayfasi cikiyor ona tiklayin cikar
0 oy
(173 puan) tarafından
Canm e devlette görünüyor ödeyeceğim tarih ve tutarı. Benmde temmuzda basliycak okul biteli 2 yıl olacak ve atanmadim bebeğim var cimere yazsam ertelerler mi acaba
(389 puan) tarafından
E devletten ne borcuna bakıyorsunuz ben baktım bulamadm ama
(1,274 puan) tarafından
Edevlette arama çubuğuna kyk borc yazinz orda öğrenim/katki kredisi  geri ödeme sorgulama sayfasi cikiyor ona tiklayin cikar

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 101 göst.
1 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde gamii (534 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 248 göst.
26 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Yenianneadayi1 (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 230 göst.
1 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Canım oğlum (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 60 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde gamii (534 puan) tarafından soruldu

378,094 soru

11,316,760 cevap

34,761 kullanıcı