0 oy
294 göst.
Aile kategorisinde (535 puan) tarafından
Insanlara iyi yaklaştıkça onlar açık arar olmuş kardesimin nikahı vardı çok yakın akrabalar dışında kimse gelmedi malum pandemi hediyesi olanda nikah salonu önünde taktı gitti. Fotoğraf bile zor çekindik polisler uyardı hep . Neyse o gün eşimin babannesi aramış bizide götür demiş o da babanne napican şimdi kalabalık sonra evini yoklarsın demiş aynı şekilde kayinvalidemlere de öyle demiş tamam demişler sonrada benden için bizi kâla almıyor da bi arayıp çağırmıyor babamlar davetiye gondermis ama yasak iste vit zıt oturmuşlar beni eşimi karıyorlar sonrada gelmiş kayinvalidem bana anlatıyor babannem böyle diyor diye

10 Cevaplar

0 oy
(535 puan) tarafından

En İyi Cevap
Yorumlarda çağırman gerek filan demiş herkes tabi ki cagirdim ama pandemi şartları herkes gelemedi evde toplanmak bile yasak kimseye ben gelmeyin demedim esim gelmeyin kalabalık sonra gelirsiniz demiş onĺarda tamm demiş ama suç bana kalmış benim hiç biseyden haberim yok onu demek istedim burda yoksa tabiki cagirdik
(535 puan) tarafından
Yok ya konuyu büyütecek bisey yok ama üzülüyorum böyle arkadan konuşunca çünkü cidden insanlara değer veriyorum
(8,329 puan) tarafından
Ayse bılıyomusun bende senın gıbıyım deger verdıgım kişiler ardımdan konusunca cok kotu hıssedıyorum ama olayın ustunden vakıt gecerse belkı etkısı azalır.gelmemelerınde de bı hayır vardır ıllakı
(535 puan) tarafından
Aynen belki çoğuna gore şu olayda bisey yok ama iste üzülüyorum yoksa sabah kayinvalidemle bisey yokmuş gibi konuştuk sadece ben üzülüp kiriliyorum
(8,329 puan) tarafından
Belkı de farklı bır sekılde demıslerdır ıcın rahatlıcaksa durumu anlat canım.Yok anlatamam dıyosan da unutmaktan baska caren yok.
(535 puan) tarafından
Dedigin gibi zaman geçtikçe unuturum biraz böyle şeyleri kafaya takmamak için yaş almak gerek sanirim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kayınvalideni çağırıp onunda  gelmesi lazımdı nikaha 
(535 puan) tarafından
Cagirdik cagirmaz olurmuyuz ama yasak iste nikah salonuna kimseyi almıyorlar evde belli kişiden fazlası ceza ahh normal dönemde değiliz ki . Eşimi kayinbabam aramış napalim gelelim mi diye oda gelmeyin evi yoklarsıniz demiş benim haberim bile yok işte gelin olunca laf geline gidiyor
0 oy
(2,007 puan) tarafından
Ama canım kayinvalidenler yakın baya gelmeleri lazımdı bence 
(535 puan) tarafından
Kendi oğulları gelmeyin sonra gelirsiniz demiş ama gelin kötü oluyor işte
(2,007 puan) tarafından
El kızıyız sonuçta
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Kız kayınvalide gayet yakın yanı. Bnce çağırmak lazm ayıp etmişin
(535 puan) tarafından
Yok kiz cagirdim davetiyelerini filan gönderdik eşimle konuşmuşlar eşimde evini yoklarsiniz demiş benim haberim bile yok
0 oy
tarafından
Kayınvalide çokta yakın değil bence kardeşimle ne ilgisi var benim kardeşiminde oldu nikahı hiç de küsmediler belli sayıda kişi alınıyor diye hem onlarda korkuyorlardı laf ediyorlarsa oğullarına etsinler el kızıyız ya hemen bize yüklesinler herşeyi ay sinir oluyorum
(535 puan) tarafından
Valla öyle esim onların iyiliği için demiş bide zatn içeri almıyorlar gelenler ayakta bekledi foto çekinip gitti kimse eve gelmedi bile kaldiki biz çağırır tekrar tekrar benim aramam gerekmiş yok yani gelmek istiyorlarsa çıkıp gelselerdi esim babannesi ile babamlar komşu sayılır eşime tamam diyorlar sonra arkadan dedikodu yapiyorlar olan yine bana oluyor
tarafından
İnsanın burnundan getirecekler ya boşver takılma kuzum eşine söyle o konuşsun mutlu günümü mahvediyorlar de
(535 puan) tarafından
Eşimde kızmış baya bana tamam diyorlar sonra laf çıkarıyorlar diye
tarafından
İyi bari o senden tarafmış
0 oy
(850 puan) tarafından
En doğrusunu yapmışsınız, konuşsunlar aman
0 oy
tarafından
Kayınvaliden gelmeliydi hakli
(535 puan) tarafından
Gelmek isteyenin elimi kolunuzu bağladık geleydi esim demiş evine gidersiniz diye lafa gelince bana diyorlar
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Kaynanan cok uzak akraba mi oluyo 
(535 puan) tarafından
Yakın akrabadan kastım amca dayı teyze
0 oy
(968 puan) tarafından
Kendi akrabalarin sayisi fazlayla gelmeyebilir kaynanan yani kardesimle cok ilgisi yok o gelecek dye baskasini cagiramicaksam kaynanam gelmesin anlayisla karsilanmali boyle seyler benmde sozum evdeydi... pandemi yoktu o zaman ama onlar cok kalabalik geldi ben kuzenlerimi hep aksam 11 den 12den sonra cagirmak zorunda kaldim kimisi anladi kimisi alindi bende o zaman kayinvalideme bilenkizdim taa gitmis amcasinin kizini getirmis kalabalk oldu dye bende kuzenlerimi cagiramadim resmenngenc insan yoktu evde eltimin kardesleri geldi benden kimse yok
(535 puan) tarafından
Kaynanamdan önce kaynananım kaynanası laf çıkarıyor bizi kâle almıyorlar diye oysa benim ailem davetiyelerini vermiş esim demiş kalabalık gelmeyin evini yoklarsiniz diye allah korusun bisey olur diye 70 yasında. Benim suçumda tekrar tekrar aricakmsim gelin diye
(968 puan) tarafından
Bosver yaaa takma esin dogru olani yapmis
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Pandemide geçen hafta aileleri bile dışarıda bıraktılar sadece birinci dereceyi kabul ediyorlar kayınvaliden de babaanne de haksız normal zamanda böyle olsa evet haksızsınız derim. Allah mesut etsin 
(535 puan) tarafından
Aynen öyle valla 1. 'yi geçtim nikahta içeriye ben giremedim abla olarak gelinle damatla birlikte sadece 8 kişi alıyorlar herkes disarda bekledi evde kalabaliginda cezası var kaldiki cagirdik esim onları düşündüğünden demiş ama iste

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 115 göst.
7 Nisan 2023 Aile kategorisinde Yaz-14 (79 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 301 göst.
26 Mart 2022 Aile kategorisinde Irmakbskrt (255 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 231 göst.
30 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 70 göst.