0 oy
274 göst.
Diğer kategorisinde (2,458 puan) tarafından
Kızlar bugün 4. günümüz ve ben pes ettim. Gerçekten psikoloji falan kalmadı. Sırf ona kızmamak için kendimi sıkmaktan bugün patladım artık. Sabahtan beri ağlaya ağlaya ev temizliyorum. Hem çocuğumu 3 gündür ısrarla tuvalet yapmaya zorlamam hem de kendimi zorlamam beni bitirdi. Sanırım daha hazır değil kızım çünkü kesinlikle lazımlığa yapmayı reddediyor. Hadi kızım yapabilirsin dedikçe yapmam diyor artık dayanamadım bezini bağladım. Daha sonra tekrar denicem ama bu baya bi süre sonra olcak çünkü kendimi toparlamam uzun sürcek gibi

12 Cevaplar

+1 oy
(25,223 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım niye bu kadar geriliyorsun ki tuvalet eğitiminde olacak şey bunlar yani ortalıga işemeden nasıl öğrenecek. Daha kaç gün olmuş şurda. Evi temizlemekten daha önemli çocugun psikolojisi. Elbet alışacak 1 ay ugraşan var 
tarafından
Kesinlikle. ++++
(2,458 puan) tarafından
Işte psikolojisi için de ara vermek istiyorum zaten. Çok zorlanıyor çok ağlıyor ben de daha da zora inada bindirmesin diye ara vermeyi düşündüm.
-Reklam-
0 oy
(3,822 puan) tarafından
Kaç aylık bebeğiniz 
(2,458 puan) tarafından
23 aylık
(3,822 puan) tarafından
Sen zorlandığın için inat yapmış olabilir mi lazımlığa yapmayarak
(2,458 puan) tarafından
Bilmiyorumki valla çok üstüne düşmedim. Altını ıslatınca kızmadım bi dahakine tuvalete yaparız dedim. Neler ne oyunlar denedim ama yok yapmıyo
(3,822 puan) tarafından
O zaman ara ver canım 2 yaşını geçsin tekrar denersin
(2,458 puan) tarafından
Öyle yapcaz canım
0 oy
tarafından
Zorlama canım dediğin gbi ara ver ama o arada anlat yine unutmasın hatta ona şunu söyle sen hazır olmadan başlamicaz tamam bana bunu söylemen lazım gibisine konuş ara ara yokla hazır mısın bu eğitimi beraber ekip olarak tamamlicaz gibisine. İkinzde hazır olunca başlayın tekrar. 
(2,458 puan) tarafından
Nereye hangi pedagog videosuna baksam çocuk gece altı kuru kalkıyorsa, saklanarak yapıyorsa, bezinden rahatsız oluyorsa cart curt her saydıklarını kızım yapıyor. Konuşuyor kendi pijamasını indirip kaldırabiliyorda. Ama sadece bunları yapması hatta bezini kendi çıkarmak istemesi bile yeterli deģilmiş onu anladım. Bu süreç onu ne kadar yıprattıysa beni de o kadar yıprattı gercekten. Anladım ki çocuğun tuvaletini nereye yapmak istemesi de önemliymiş. Bir ay mı olur bikaç ay mı olur ara vermem gerekti gerçekten
tarafından
Hiç üzme sıkma kendni canım dediğin gibi hazır değil demek ki. Lazımlık yerine tuvalete takılan aparatla dene olmadı belki o işe yarar tabi sende kendni hazır hissedince şimdi değil
(2,458 puan) tarafından
O da var rengarenk basamaklı. Üstüne de çıkıyor seviyor ama yapmıyor. Yani tek korkusu onun vücudundan çıkacak olması. Çıkartmalarla bile süsledim aklıma gelen her şeyi yaptım ama sevdiremedim. Biraz ara vermek şart bu durumda
tarafından
Aynrn canım sen elinden geleni yapmşsın zaten
(2,458 puan) tarafından
Evet demekki zamanı var daha
0 oy
(12,776 puan) tarafından
Benim kiz da oyle 27 aylik vr olmaz diye istemedi bende zorlamadim seneye insallah 
(12,776 puan) tarafından
Cnm bende cocuk gelişim kursu gördüm erken olup sıkıntı olursa cimrilige kadar gider onemli olan cocugun kendisi istemesi boyle zorlanip 2 tarafta yıpranması ise 3 4 yas cocugun rizasi ile bile olmasi bana daha mantikli geliyor genede hayirlisi bende isterim insallah bu yaz birakir
tarafından
27 erken değil canım  bence bak bir iki gün yok der zaten her çocuk tamam hadi gidelim demezki . Sadece tatlı dil ve sabır öğretmek 30 aylık öğrendi şimdi şükür başta agliyor di tuvalette şimdi kendi gidiyor
(12,776 puan) tarafından
İste havalar çok sogudu suan iyi ama denesigim donem buz gibi idi titredi üşüdü hasta olmasından ise o dönem ertelemek daha dogru idi ins biraz daha isinsin demeyecem
tarafından
Evet oralar soğuk oluyor haklısın ısınınca dene
(2,458 puan) tarafından
Kurban bayramında memlekete gitcez. Kaynanam yapamazsan burda deneriz dedi. Yaylada oturuyorlar oralarda belki daha güzel öğrenir. Süt kardeşi var belki ondan heveslenir olmazsa diğer yaza kalır. Diğer yaza 3 yaşında olcak zaten
0 oy
(9,731 puan) tarafından
Zorladığn zaman tuvaletten korkacak kacacak ve ilerisi için daha zor olacak.asla zorlama. Zamanı gelince k3ndisi belirtileri vercektir zaten.

Sabahları bezi kuru kalkıyor mu?

Bezinden rahatszlk duyup cıkarmak istiyor mu?

Tuvaletini yaparken koşelere kacıp saklanıyor mu? Eger bu tür sorularn cvbı hayırsa cocuk daha eğitime hazir deil hç zorlama. Ikiniz de yıpranmayn boş ywre
(2,458 puan) tarafından
Hepsini yapıyor gel gör ki lazımlığa veya klozete yapmaya korkuyor beraber oyunlar oynuyoruz oyuncak bebeklerine çiş yaptırıyoruz çıkartmalarla banyoyu bile süsledim ama yok sevdiremedim bi türlü
0 oy
(534 puan) tarafından
Bende 2 gündür veriyorum sinir olmaya başladım artık her şeyi konuşan çocuk onu söylemiyor ya anneee anneeee diye bağırıyor sadece bı bakıyor taytı ıslak nasıl öğrenecekler bilmiyorum
(534 puan) tarafından
Aynı benim kızımda.oyle yaptıktan sonra söylüyor 28 aylık 3 ay sonra kardeşi doğacak o doğmadan öğretmek istiyorum
(2,458 puan) tarafından
Benimki de kardeşi doğduğunda 28 aylık olcak bakalım vakti var daha :)
(534 puan) tarafından
Kardeşler doğmadan ogrenseler bı o zaman hiç.soylemez diye endişe ediyorum ya :)
(2,458 puan) tarafından
Inşallah öğrenirler yaa :)
(534 puan) tarafından
İnşallah canım :)
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Çocuktan ziyade annenin psikoloji bence çünkü gerçekten çok yıpratıcı bir süreç kolay öğrenen çocuklar istisna ama bazıları gerçekten çok zorluyor benim kızımda öyle 3 ayı geçti tuvalet eğitimi vermeye başladım inanirmisin büyük tuvaletini yeni yeni klozete yapmaya başladı onlara zarar vermeyelim diye diye kendimizi yiyip bitiriyoruz bir defa öyle bir sinirlendim ki duvarı yumrukladim 3 gün elim ağrıdı o derece 
(2,458 puan) tarafından
Ya kızmadım 4 gündür sabırla anlatıyorum ediyorum dayanamadığım yerde köşeme çekilip ağlıyorum başka türlü sakinleşemiyorum zaten ama ben de o da çok yıprandık
0 oy
(5,342 puan) tarafından
Niue acele ediyorsunu bence kafanızdaki şu 23 aylık oldu bezden bıraktırmam lazım düşüncesini ailmelisiniz çocuk kendini hazır hisederse zaten söylüyor bence biz anneler çok aceleciyiz
(2,458 puan) tarafından
Kendisi bezinden rahatsız olup ağlıyordu acıyor diye. Kendisi çıkarmak istedi ama lazımlığa yapmayı reddetti
(5,342 puan) tarafından
Ozaman kuzum birazdaha bekle konuş kendiaiyle kendini de evladınıd yıpratma bence
(2,458 puan) tarafından
Öyle yapcam artık
0 oy
tarafından
Yani ben neden gerildigini anlamadim yapmaz tutar tuvalete ağlar anlarım ama bırak çocuk üstüne yapsın yere yapsın adı üstünde çocuk benimki bir ay isedi sona tuvalette ağladı sona laizmliga oturmadı güzel bir dil le iki günde çözdü sona 

Ben asla yapıyor diye kızmadım 

Bence elbette ki cocugjb psikolojisi önemli 
(2,458 puan) tarafından
Ben kızdım yazmadım ki. Tabiki altına kaçırcak 4 gündür kaćırdığının haddi hesabı yok. Ama onun da bu kadar ağlaması iyi değil iyice ters tepecek yoksa
tarafından
Ama tabi erken başlamışsın çocuk demekki.istemiyor sende zorluyorsun bırak bence 30 aya kadar yolu var
(2,458 puan) tarafından
Öyle yapcam valla yapcak başka bişeyim kalmadı zaten
0 oy
tarafından

Benim kızım üç yaşını geçince öğrendi :silly: Kaç defa denedim sabrettim baktım olmuyor havalarda soğuktu erteledim. Ve üç yaşını 2 ay geçmişti kendi isteğiyle bıraktı bende şaşırmıştım.

(2,458 puan) tarafından
Ben de beklicem yapcak bişeyim yok. Denemediğim yöntem kalmadı. Banyoyu bile çocuk odasına çevirdim ama yok
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Ben dün 1 günlük denedim abartısız 15 kere altına yaptı sürekli koştur lazlimliga götür başında bekle kıyafet yıka akşam pes ettim bir günde yıprandım ne kıyafet kaldı ne hal sonra denerim hazır değil demekki dedim bıraktım
(2,458 puan) tarafından
4 gündür aynı şeyleri yaşıyorum. Gece uyanıp ağlamaları da cabası. 4 günde 1 ömür yaşlandım sanki.
(1,309 puan) tarafından
Çok zor ve sabır isteyen bir süreç gerçekten
(2,458 puan) tarafından
Öyle valla
0 oy
(11,979 puan) tarafından
Kız 2 ay çabalayan var tuvalet eğitimi eşittir kaçan çiş 
(2,458 puan) tarafından
Kız valla kaçan çişte değilim ama yoruldum. Hamileyim zaten bi de kızım ağladıkça ben ağlayasım geliyo istemiyoken ona eziyet ediyomuşum gibi hissediyorum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 321 göst.
21 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Hulyasen (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 389 göst.
20 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 1,301 göst.
31 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde ❤sevgi seli❤ (667 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 338 göst.
24 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,223 puan) tarafından soruldu

397,162 soru

11,878,928 cevap

35,995 kullanıcı

...