0 oy
630 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Kızar birşey anltcam. Yaklaşık 1 aydr 2 görümcem yanımda. Ciddi anlmda diyorum ağızları boş durmuyor. Biri benimle yaşıt biri 10 yaşında. Bu 10 yasında olan geldigi günden beri puding yiyor. Esim ilce görevinde gunde 2 tane 3 tane yiyor. Yani ne alsam eve abur cubur yiyorlar. Benimde canım bazen abur cubur istiyor sırf kalmaz yerlr diye almiyorum. Az once markete gittim cips aldim. Benim mutfakta abur cubur cantam var o 10 yasinsmda olan hemen cipsleri gordu. Baktim aciyor bende banyoya gircektim ordan hem ban bakiyor hem aciyor. Ben 2 ay kadar bunların yaninda kalmistim kimse puding cips almiyor. Görende onlarla buyumus sanar. Ya yediklerinde değilim ama bu kadin hamile canı ister demiyorlr. Günde 3 ogun yemek disinda aralarda ekmek arasi yapiyorlar. Esim de aradginda pudingini eksik etmeyin diyor sinir oluyorum. Ben mi abartiyorum bilmiyorum. Gorumcemde markete gidiyoruz elini cebine atmiyor. Ama kendi mallri gibi davraniyorlar. Ben nerdeyse evde yabanci gibiyim . Dogumuma 21 gun var bayramda annem gelecek insallh giderler

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
10 yaşında daha cnm nerden anlasın halini sende çok al hem ona ver hem sen ye beraber yiyin seviyor demek ki abur cubur kim sevmez 
tarafından
Valla 10 yasinda ama cok fena. O çıkarınca büyuk olanda getr yiyelim diyor. Birlikte yani. Bende istesem kızarım ama cok alınganlar. Birsey dmekte istemiyorum.
(2,351 puan) tarafından
Bnde ole dusunuorm 10 yasnda cocuk ne bilsin sen hamilesin canin ceker al sen ye  die nasl dusunsun o yaslarda biz dusunurmuyduk acaba die soruorm kndime aklima gelmiyebilrdi yani
-Reklam-
+1 oy
(2,351 puan) tarafından
Yani son gunlerin seninle yasit olanyardim etse iyi olur ama onun disinda yiyip icmelerine bole takiliyor olman bana gore ayip bnmde dolabimda bi rafim abur cubur  bolumu bn misafr gelince hemn cocuklarin onune koyarm onlari.  Gorumcemin kizida 11yasnda ben sorarm ona bunlar bunlar var ne istersin diye oda izin istemeden almaz yetsme tarzndan kaynakli ama 10 yasnda bi cocugunda sen hamilesin canin ceker diye dusunmesini bekleme bence sacma.
tarafından
Yok canım izin istemek surda dursub koltugun ustinde yeme dememe ragmen yedgini goruyorum kiziyorum kalkiyor. Ablasida birsey demiyor. Ya parazit cikti kizda abur cubur yeme demiyorlar hala veriyorlar. Yemegi de cok iyi yerler esim hala az yiyorlar diyor biraz birikmislik var iste
(2,351 puan) tarafından
Olabilr   yesinler  ne var yenilen sayilmaz ayip senyinede buyukluk et . Yasitin olanada sole yayilmasn yardm etsin islernde
tarafından
Valla evi birlikte temizliyoruz o supuruyor. Ben siliyorum sonra toz aliyorum. Kaldrdiklarimizi geri ben koyuyorum. Oturuyor soyledigmde yapiyor illa soylemem lazim yani
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Bi poşet ona al kendinede ayrı bi poşet abur cuubur al odana koy canin istedikçe yersin canım bak çözüldü olay. Allahım can sağlığı versin
tarafından
Bende onu yapamam iste önümüzden kaciuyor falan derlr.
(3,532 puan) tarafından
Onlarada al kendinede al kaçırma durumu yok ki canım sadce seninkileri böylece yememiş  olurlar. Sen onlarada aliyon ya kaçırma gbi bi drum yok ki sende istedğin zaman yersin odanda ne war bunda
0 oy
(1,567 puan) tarafından
10 yasinda olan icin yanlış dusunuyosun canim da diger büyük olanini bilemedim nedesem :)
tarafından
Dediğim gibi 10 yasında ama aklı herseye yeten biri.Tamam ama izin al yerken o da yok. Dolabi acarlar surekli parmak izleri var hep siliyorum yine ayni koltukta yeme diyorum yine yiyor. Birikmislikler iste birazda
0 oy
tarafından
Giiii saklaa bakalim yesinler hiçç tahammülúm yok vallahi öyle arsız insanlara sakla biyere alınca canın isteyince çıkar yee neymiş o öyle sonradan görmeler gibi 10 yaşındakine ayrı al kendinede kendininkin8de sakla öyle ye 
0 oy
(797 puan) tarafından
Ayyy çok kötü ya aklida ermiyr ama ersede daha çok yer biliyrz çünkü gorumcenin ne oldugunu
0 oy
(12,777 puan) tarafından
K bakma da yiyorsa abisi parasını yiyo ne var soyle esine 5 10 daha fazla bıraksın al kucuk  boy 3 tane bak bu benimde 10 yasinda paylasmayi ogrensin abur cubur yemiyo demekki  alinca yiyo puding herzaman olmaz de onlari gorumce gibi gormek yerine kiz kardes gibi gor kendi kardesin gelse yese aynisi dermisin
tarafından
Ya ben 2 ay yanlarında kaldım yine ben alıyordum. Arada vir ama burda sanki hep yemesi gerekiyormus gibi davranıyorlar o yüzden yoksa istedgi kadar yesin.
tarafından
Paylasmayi bilmiyor. Gecen ablasi puding almis yine 2 tane 4 lu. Ben yemiyorm zaten. Iste bana diyor ki biri bize biri kucuk kiza diye. Onlari yedi birde digerini yedi. Yano bu saatten sonra paylasim ogrenecek biri degil
(12,777 puan) tarafından
O zaman evin kurlalari ogretcen bacim 4 se 1 senin 2 yeme o da benim diyecen yoksa alma
tarafından
Abisinin larasini cok yediler canim ev aldi araba aldi borclarini odedi. 10 yasinda kucuk dedginiz abim gelsinde kumbarama para koysun. Benim para kaynagim abi m diyor gelde sinrilenme
0 oy
(93 puan) tarafından
Bumu sorun kuzum senin sinirlerin bozulmus. Abartma okadar ufacik cocuk birak yesin. Belki senin evinde rahat ediyordur
tarafından
Benim sinirim yemesi değil zatende yanlıs anlattim galiba. Ya sanki burda sadece onları yemesi gerekiyormus gibi davraniyorlar. Ablasi 12 1 e kadar uyuyor ben cogu zaman kahvaltisini hazirlayip veriyorum ben erken yedgim icin benden sonra kalkiyor o
0 oy
tarafından
Üslubun bana biraz kotu geldi canim ne demek onlarla büyümüş sanar. Çocuk o bilmez ki sende hamilesin yarin bi gun dogum yapacaksın cok ayip. Benimde kucuk kardesim var 12 yasinda bize geldiginde mutfagi onune seriyorum ki bayagi da obur bi cocuk. Esim senin gibi dusunse cok alinirdim neyse ki benim kafadan Allah razi olsun 
tarafından
Diyebilir bizde abime bankamatik kartı diyoruz bunu anca abisiyle arasi iyi olan bacılar anlar  :)
tarafından
Abisiyle arasi iyi degil ki yani abisi 10 yil icinde sadece 5 yil tam gormus .  Sende empati kur o halde esine banlamatik gozuyle bakilmasi hosuna gider mi
tarafından
Esim beni ve oglumuzu ihmal etmedikce ailesiyle arasinda olan muhabbet beni rahatsiz etmez canim. Benim abim gelinimizi ve kizini asla ihmal etmez hicbirseyleri eksik olmaz bize karsi da comerttir. Tabi bu demek degil ki yedi yirmidort abimi sömürüyoruz. Sadece ihtiyacimiz olursa o bizim ikinci babamizdir ayni şekilde oda dara duserse bizde ona elimizi uzatiyoruz cok şükür
tarafından
Biz dara düssek bize yardım etmezler. Balayından dönuyorduk yolda bizden 3 4  binlira istediler. Esim 2 bin gönderebildi. Evlerini arabalarini o aldi. Kardeslerini  okluttu. Ama bir baltaya sap olamadilar. Ben esime aciyorum sadece mesele sadece 10 yasindaki biri degil. Ailecek öyleler
tarafından
Ne diyim canim Allah yardimciniz olsun
0 oy
(373 puan) tarafından
ya bence çok rahtsız edici bi durum acikca bende çok rhatsiz 10 yasinda ne bilsin cocuk flean diosunusz ama 10.yasta küçük  biri sayilmaz yengesi sonucta önüne getir yer içer gdiip kadin kendine ald gi şeyleri cikaritp yemek ayip birsey hade o yaptı abalsi uyarsin onu ayptir yapma etme desin vala ben asla para hesabi yeme icme lafi yapmam ama madde ben alıyorum ben yapıyorum bekleyin ben size veryim onuze katim sonucta misafirsinzi abin evide olsa bu kadar   raht olunmaz sonucta el kiziyla evlenmis o tek yaşamıyor mesla aldiysan de ben cay yapim getieim veya filim acim getirim veya temizlik bitsin beraber yeriz de
tarafından
Bak cok guzel anlamissin canim. Her aksam film  izliyoruz. Normalde abur cubur cok yiyen biride degilim markete gittim cipsi film izlerken yeriz diye aldim baktim acip yiyorlar. Hani ben demem noye yiyorsunuz diye zaten. Hic birseylerini esirgemiyorum ki abur cubura takilim. Ben davranislarina sinir oluyorum sadece
(373 puan) tarafından
aldgin zman kaldır skala akşam çıkar tabaklra kat öyle ver hem aypta olmz
tarafından
Öyle yapayim olmazsa biraz anlasinlar
(373 puan) tarafından
aynen her istedikelrni yaprsan  dicek bizim keyfimz yerinde burda kalırız sana destek olcagan kostek olurlar sahsen hiç bir kaynim eltim grouncem benle sami degil cunki fazla ne konsurum ne samimi olurum sonrdan yüz buluyolar
tarafından
Bende çok yuz vermiyorum ama nasıl böyle oldular anlamıyorum.
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Daha 10 yaşındaymış nerden bilsin ki zorlandığını canının çekeceğini yeri geliyor kocaman insanlar anlayışsız oluyor çocuk bu yani abur cubur olunca tabiki ister yer çocuğa da görümce gözüyle bakmayalım artık 
tarafından
Ben ona görumcem demiyorum ki zaten yeri geldi yemegini yedirdim banyosunu yaptrdim . Herseyim farkinda olan fena bir cocuk. Mesele sadece yiyip icmesi degil.
0 oy
(2,172 puan) tarafından
10 yaşında olmayı gectim hamile kalmadan once bile hamile canı ceker diye dusunmek aklima gelmezdi basıma gelince anladim kucuk daha ne bilsin buyuk olanda evli hamile falan degilse normal al yesinler iyi olur nolcak
tarafından
Yok herseylere akillari yetiyor ona mi  yetmicek. Tamam hamile olmadgimi varsay beni surekli goren biri degil esimde evde yok insan biraz cekinir almaya
0 oy
(77 puan) tarafından
10 yaşında niye onla yarış ediyosn ki yesin icsin ergen şuan o senin anlaman lazm
tarafından
Ya yarışmak değil esim ve buyuk gorumcem sanki sadece abur cubur yemesi gerkeiyormus gibi davraniyorlar 30 gunde 40 tane puding ne dmeek

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 732 göst.
0 oy
3 cevap 179 göst.
22 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 226 göst.
15 Aralık 2023 Aile kategorisinde Perihan.. (30 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 268 göst.
31 Mart 2024 Aile kategorisinde Acemianne06 (72 puan) tarafından soruldu