0 oy
383 göst.
Diğer kategorisinde (25,224 puan) tarafından
8 bucuktan 9 a kadar kan şurubunu içiyor yarım saatte anca yudum yudum sulukla içiyo başka türlü içmiyo. Saat 9 bucuk 10 da acıkıyo dayanamıyo, 10 a kadar bile bekleyemiyo, ee peynir yememesi lazım doktor özellikle söyledi peynir yogurt süt ve ürünü olmıcak diye, ne zaman yicek bu çocuk peynir ya öğlen peynir katılabilecek çorbalara katıyorum ama her zaman olmuyo, siz ne zaman nasıl yi veriyorsunuz. 

8 Cevaplar

0 oy
(391 puan) tarafından
Kuzu kan ilaci verilen bebek  peynir yoyemiyor mu 
(25,224 puan) tarafından
2 saat öncesi ve sonrası yiyemiyor canım süt ve süt ürünlerini
(391 puan) tarafından
Anladım canım ilk bebegim bilmiyorum ve galiba biseyleri yanlis yapıyorum bebegim  baya zayif
(25,224 puan) tarafından
Kaç kilo kaç aylık canım
-Reklam-
0 oy
(899 puan) tarafından
Bebeğim 9 buçuk aylık kan ilacını hep kusuyordu ben de vermedim 2 ay falan kahvaltıda yumurtayla pekmez beyaz peynir karıştırıp yedirdim hep iki hafta önce kanına baktı ebe 16 çıktı kanı iyi vermene gerek yok dedi vermiyorum artık
(25,224 puan) tarafından
Canım bunu sormuyorum ki kan ilacı kullanıp peyniri nasıl veriyorsunuz diye sordum yinede teşekkür ederim
(899 puan) tarafından
Yani ben de pekmez yedirin değerleri düzelir diyorum ilaca gerek kalmaz
(9,626 puan) tarafından
Malesef pekmez tek başına işe yaramıyo bende 1 şişe kan ilacından sonra pekmeze devam ettim sabahları uyandiginda iciriyodum bugün kanına baktırdım ve kanı cok düşük cıktı mecbur yine kan ilacı almak zorunda kaldım hemşire bana her gittiğimde defalarca kullan dedi ben kullanmadım kanı 10 çıktı yani pekmez pekte ise yaramıyo
(25,224 puan) tarafından
6 aydan beri oğlum sabah öğlen akşam düzenli yer pekmez hemde en iyilerini gidip bulup alırım keçiboynuzu özü karadut özü hurma özü üzüm özü hepsi de soguk sıkım. Kaç kavanoz yedi saymadım. Benim kadar pekmez verenide hiç görmedim çevremde hiçte kansızlık yaşamadılar. Bunlar bağışıklık sistemini güçlendirir enerji dinçlik verir, tek başına kan yapmaz. Kan yapması için günde 1 su bardağı içmesi lazım ki buda imkansız. Yani siz pekmez yediğiniz için kanı iyi çıkmadı vücuttaki kan değeri sağlammış demekki. Oğlumda bağırsak kurduna bağlı kansızlık çıktı zaten pekmez falan hikaye. Ancak kan ilaçlarına ek olarak takviye edici gıda olarak yemesi lazım.
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Ben akşam  veriyorum kan  ilacını  canım  
(25,224 puan) tarafından
Sabah aç karnına dedi doktor bize canım çok düşük çıktı kanı bende çok dikkat ediyorum ilaç konusuna 15 gün sonra tekrar bakılacak inşallah düzelir:(
(5,949 puan) tarafından
Anladım  canım  b3nim  doktor  saati  farketmez  demişti  değerleri  normal di  ondan  herhalde
(25,224 puan) tarafından
Belki de ondandır. Bizimki düşük çıktı o yüzden
0 oy
(13,704 puan) tarafından
Damlaydi bizim.agzini açıp veriyordum 
(25,224 puan) tarafından
Ne diyon la peynir diyom peynir:D
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Kaşar yiyo bnm minnakim sadece peynir yediremyrm:/
(25,224 puan) tarafından
Kan ilacı içiyo mu
(6,825 puan) tarafından
Damla idi bnm ki snn zamanın verdim baciko.damla verdikten sonra kaşar yerdi iki saat sonra süresini çok uzun tutmuşn Selo az kısalt verirken yada damla al o kolay
(25,224 puan) tarafından
İçmiyo ki dökülüyo hepsi mecbur öyle içiyo yavaş yavaş. Zorlayınca yemekten soguyo bu sefer kaşığa da agzını açmıyo. Yemekten sogumasındansa yavas yavas içsin ya. 2 saat dayanamıyo işte yarım saat sonra hemen kahvaltı bekliyo acıkıyo bende peynir veremiyorum mecbur. Biz şurup kullanıyoruz damladan farklı doktor verdi onu kansızlık çıktıgı için
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Ben uyurken ağzına damlayıyorum yemek yemeden 15 dk önce bile yeterli ilk açlıkta da içebilir dedi doktor 
(25,224 puan) tarafından
Bende ilk açlıkla veriyorum yarım saat sonra anca kahvaltı ediyo o zaman peynir yiyemiyo işte onu soruyorum asıl. Sen peynir yedirmiyormusun
(13,202 puan) tarafından
Lor peyniri ile cicibebe yumurta olarak veriyorum pekmez koymuyorum. Başka saatte verebilirsin saatin önemi yok. Hamileyken dediğin gibi çok zorlandım iki tane içiyordum ekstra lansor mide koruyucu onla da içilmiyor gece bana kaynama yapıyordu. Doktor yine sabah ilk açlık diye kasmayın demişti.
(25,224 puan) tarafından
O zaman dediğin şekilde gün içinde ara öğün gibi vereyim peyniri madem bende
(13,202 puan) tarafından
İlacı kız ama peyniri de ara öğün verebilirsin kahvaltı en önemli ana öğün çünkü
0 oy
tarafından
Askonaz daha erken vermeye çalış birde çay kasigina damlat elinle ağını aç içir burnunu sık.hemem yutar bazı şeyler bazen çocukların gönlüne birakilmaz
(25,224 puan) tarafından
8 de kalkıyo zaten ya daha erken veremem ki. Valla zorla da verdim şırınga da denedim bu sefer yemek yemedi kaşığa ağzını açmadı o riske giremem ya
tarafından
Sen bilin yanioglen yedir peynirde nolacak ki artık bir müddet böyle olsun
(25,224 puan) tarafından
Öyle olck galiba ya
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Kuzum bi sürenoeynir vermesen hani tekrar bakana kadar tahlulere
(25,224 puan) tarafından
Zaten 20 g0n oldu nerdeyse peynir kahvaltıda vermiyorum öğlen bazen çorbaya katıyorum bazen akşama doğru peynirli yumurta veriyorum. 2 hafta sonra tekrar tahlili var bakalım duruma göre artık

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 1,167 göst.
12 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 526 göst.
0 oy
1 cevap 35 göst.
3 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Behiye2020 (1,217 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 77 göst.
17 Eylül 2023 Diğer kategorisinde duygumiray (336 puan) tarafından soruldu

380,397 soru

11,389,716 cevap

34,895 kullanıcı

...