0 oy
174 göst.
Diğer kategorisinde (1,018 puan) tarafından
Doğumdan sonra hasta bezi mi kilotlardan mi almaliyim kızlar bugün alışveriş yapicamda neler göğüs pedi lohusa pijama sütyen bunları aldim başka neler alayım 

7 Cevaplar

0 oy
(375 puan) tarafından
Göğüs pedi ne kadar geniş olursa o kadar iyi oluyor canım. Kenarları dalıyor yoksa. Lansinoh, bsby me ve uni babynin olanlardan çok memnun kaldım. Hem tek tek paketli. Büyük orkid aldım yetti bana öyle bez şeklinde hastanede lazım oldu verdiler zaten. İnsana bir ateş basıyor bir üşüyor bol bol rahat kıyafet stoklamanı öneririm. 
(1,018 puan) tarafından
Göğüs pedi aldım be wee nin vardı onu aldım gene tek paketli inşallah iste yarar canm ya özelde doğum yapcam nasip olursa ordada verirler heralde hasta bezi bende büyük ped alayım bari ya
tarafından
valla kanamana bağlı ben bir iki taktım hasta bezi gerek yokmuş bile yani normal ped kullandım uzun bile degildi heralde
-Reklam-
0 oy
tarafından

Sezeryan mı olacaksın normal mi?

Sezeryan olacaksan depend ped önermiyorlar ama her ihtimale karşı koy ikisinden de bence. 

Aklıma gelenleri yazayım ben. 

• Kaymayan terlik (Ben hastaneninkini kullanmıştım gerçi..)
  • Çorap 
  • Kişisel malzemelerin (diş fırçası/macun/tarak/gözlük kullanıyorsan gözlük veya lens...)
  • Göğüs ucu kremi 
  • Çıkış için elbise
  • Emzirme atleti ile rahat etmiştim ben 
(1,018 puan) tarafından
Hastane hasta bezi veriyo diye biliyorum genede yedek alırım yanıma olmazsa bide ped alırım en kötü ihtimal hastane kapının önünde eczane yeterli olmazsa aldırrim artik
tarafından
Aynen veriyorlar aslında ama ben ne olur ne olmaz diye almıştım :)
(1,018 puan) tarafından
Devlette bazen vermiyokarmis bak bı arkadaş yazmış ben özelde doğum yapcam ama bı acil durum olursa en yakın devlet var belli olmaz belki orda yaparım
tarafından
Aa bende bilmiyordum vermediklerini, özelde yaptım doğumu bende vermişlerdi. Her ihtimale karşı al belli olmaz dediğin gibi...
(1,018 puan) tarafından
Belki doğumdan çıkınca takiyolardir sonra bidaha vermiyoalrdir hiç bilmiyorum bende yedekde bulunsun en iyisi
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Hasta bezi almistim ama hic kullanmadım hastaneden verdiler. 2 tane kullandim sonra normal ped taktim. Bir de sezeryan doğum yapacaksan dogumdan sonra ben cok usumustum narkozun etkisiyle hirka falan al yanina. Ben almamisim. Sicak hava ufleyen bi makine getirmişlerdi de oyle isinmistim
(1,018 puan) tarafından
Ya öyle mi canm alıyım yanima yedek nolur nolmaz temmuzda olcak ama dediğin gibi tedbirli olayım saol canm
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Normal cocuk bezi almkstim bimden dogum sonrasi icin  gayet rahat ettim 
(1,018 puan) tarafından
Aa aklıma gelmedi bak iyi fikir saol canm
(1,238 puan) tarafından
Yani baska seyler icin fazla para odemenin anlamı yok cocuk bezide iş  görüyor sonucta
0 oy
(2,003 puan) tarafından
Ben normal ped taktim sezeryan oldum ilk ameliyattan sonra onlar hasta bezi bağladı sonra ben normal uzun gece pedlerinden kullandım 
(1,018 puan) tarafından
Saol kuzum
0 oy
tarafından
Ben hem cırtli bez hem külot bez koydum ama külot bez i hiç kullanmadım öylece alıp geri geldim iki tane cirtli bez kullandım 
(1,018 puan) tarafından
Öyle diyolar kullanilmiyo diye canm ya bende almayı düşünmüyorum öyle dediğin gibi ya cırtlı alırım yasa büyük ped
tarafından
Sen her ihtimale karşı cirtli bez al canım bide ped al ikiside lazım oluyor sezaryen olma ihtimaline karşın hazırda olsun ikiside
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Normal doğum okursa depend sezeryan olursa hasta bezi ki normal doğum anında sezeryana geçiş olma ihtimalide var su yüzden depend önermiyoruz sezeryan sonrası 6 saat kadar bacakları hissetmiyorsun kalkipta depend giyme şansın yok tamamen yatan birine depend giyimide zor olacagi için hasta bezini yatağına seriyorlar seni doğum yaptığın sedyeden direk hasta bezi.ortulu yatağına indiriyorlar olaki sezeryan olursa mutlaka nescafe getirilmesini oneriyorum sıcak su bulamazsan diye de ketil onun dışında diğerlerini zaten biliyorsundur
(1,018 puan) tarafından
Ay evet ya çok doğru haklısın valla öyle yaoarimmbende bide meme alırsa boşuna almış olucam emmezse hemen alırız inşallah bazıları kesin almalisin falan diyo da zaten dediğin gibi hastanede oluyo bide kiralanadabilir diye duydum ben asli var mı bilmiyorum ama
(1,763 puan) tarafından
Bebegin için pişik kremi vs koy bence bezide fazla koy havalar sıcak pisige sebep olabilir yenidoğan da sık sık alt değiştirirsin hem sık yapıyorlar hemde havalar sıcak ciltleri çok hassan pis bezde uzun süre durmasın sen 20 tane al yanına kalırsa evine götürürsün
(1,763 puan) tarafından
Kiralayan özel hastaneler var tabiki canm hastanede zaten tutup tutmadığı az çok belli olur hastanedeki süreçte hastanenin pompasını istersiniz kişiye özel başlık veriyorlar zaten o sürede eşine haber edersin tutmazsa alır şimdi bir elektrikli pompa en kötü ihtimal 400 500 tl hemen bu parayı vermeye gerek yok
(1,763 puan) tarafından
Göğüs kremine gelirse  lonolin lansinoh göğüs kremini öneriyor doktorlar eczanelerde çok pahalı doğumdan en az 2 hafta önce başlanması gerekir 1 ay kalada başlayabilirsin kremi kullanmaya eczanelerde çok pahalı internetten getirmeni tavsiye ederim ml olarak küçük fiyat olarak pahali şöyle söyleyeyim 10 ml eczanelerde 70 tl filan internette 50 tl
(1,018 puan) tarafından
Ay canm Allah senden bin kere razı olsun ya çok teşekkür ederim bulamam bu bilgileri arasam valla nasıl iyi oldu bana hemen not aliyorum araştırıp alayım pompayida bebek rmmezse alayım dediğin gibi çok çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 254 göst.
0 oy
9 cevap 463 göst.
0 oy
1 cevap 101 göst.
23 Ağustos 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Tulay. 123 (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 37 göst.
23 Ağustos 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Tulay. 123 (55 puan) tarafından soruldu

380,198 soru

11,382,633 cevap

34,882 kullanıcı

...