0 oy
145 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

Doktor Gebelik şekerinden şuphelendi.  Dün şeker takibine başladım.  İnsülin direncim var ama şekerim şimdiye kadar hiç yükselmezdi. Diyet harici. Başka nelere dikkat etmeliyim. Şekerin düşmesi için neler yapabilirim. 

Şeker yüklemesi çok güzel çıkmıştı

Açlık. Şekeri.  55 dkk sonra. Tokluk da ölçümü yapıcam

image 

6 Cevaplar

0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım diyeti uygula bol su iç yürüyüş yap hareket şekerini yükselmesine engel olur ben yaşadım aynı senin gibi 205 gördüm çok dikkatli olmalısın bol bol hareket et ve diyeti harfiyen uygula yoksa bebeğine geçer şeker oda şeker hastası olabilir olmaması için erken doğuma bile alınabilirsin kuzum çok dikkat et zor ama mecbur bebeğinin sağlığı için uygula 
tarafından
Çok hareket etmekte yasak yürüyüş yasak evde mümkün olduğunca iş yapmam bile yasak
(4,698 puan) tarafından
Diyetisyene bunları söyledin mi ne dedi ona göre yönlendirirdi seni bende hem gebelik şekeri hemde düşük tansiyon vardı bana doktor ne söylerse yaptım çok şükür sıkıntı olmadı doktoruna danış
-Reklam-
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Yemekten bir saat sonra 140 olmalı. Benim de hamilelikte çıktı biz ilk haftalar fark ettik diyete başladık. Eğer diyet kar etmezse insüline başlatıyor. Beyaz ekmeği kesip tam buğday ekmeği yersen çok faydasını görürsün. Bana leslie önerdi doktorum ama bünyeden bünyeye değişebilir tabi ki. Diyeti de diyetisyene uyarak yap sana göre hazırlar. Suyu bol tüket. Şeker olan pirinç pilavı patates bunları azar azar tüket. 

0 oy
(10,411 puan) tarafından
Bu açlık mı tokluk mu eoer açlıksa çok yüksek çıkmış
tarafından
Açlık cnm.  Evet çok yüksek cnm
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Benim vardı doğuma kadar diyet yaptım ben çok dikkat ettim. 
tarafından
Teşekkür ederim cnm. Baş ağrısı mide bulantısı kusma yapiyormuydu yüksek.şeker
(1,776 puan) tarafından
Yok bende olmadı hiç yükseltmedim 140ın üzerine bile çıkarmadım. Diyete dikkat etmek lazım. Sizin açlık çok yüksek aman kendinize iyi bakın. Millet hamileyken kilo alır ben çok zayıfladım doğumdan çıktıgımda normal kilomun bile altındaydım
0 oy
(850 puan) tarafından
Ya bu değer çok çok yüksek, belki hata olmuştur bir daha mı ölçsen, doktoruna bildir mutlaka, insülin başlanması gerekir. Bebeğine zararı var şekerin lütfen ihmal etme. Yediklerini gözden geçir. Bugün neler yedin? 
tarafından
Yüksek cnm yarında takip edicem cuma günü gidicem. Olmadı
(850 puan) tarafından
Git mutlaka, inşallah en kısa sürede yoluna girer. İnsülinden de korkma emi :)
tarafından
Hiç korkarmiyim. O insülin den mazim bile var ☺️☺️. Babam benim şeker hastasıydı.  İnsülin vururdu. Bende çocuktum. Babam onları kendine vuruyor diye iyi bir şey zanip babamın ineklerini kendime vurmustum. 3 aylık inesini ben hep kendime yapmıştım. Şekerim sıfırlanmış ben komaya girmiştim ☺️ 15 gün yoğun bakımda tedavi gördüm
(850 puan) tarafından
Oyyyy bebişin sana çekmez inşallah bu konuda :)
tarafından
Hep babamin suçu bana niye onları kendi ne yapıyorsun derdim. Yakışıklı güzel olayım diye derdi bende güzel olacaktım. ☺️☺️☺️☺️☺️

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 81 göst.
24 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Uras (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 143 göst.
1 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde AcemiAnne05 (507 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 233 göst.
0 oy
5 cevap 187 göst.
24 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Hayatsarti2 (347 puan) tarafından soruldu

382,899 soru

11,461,742 cevap

35,050 kullanıcı

...