0 oy
213 göst.
Aile kategorisinde (1,755 puan) tarafından
Nasıl davranmalıyım ne tepki vermeliyim hiç bilmiyorum huyuna gidiyorum her dediğini yapıyorum da olmuyor kural katip sert davranınca da olmuyor sözümü asla dinlemiyor aşırı hiperaktif zapt edemiyorum neolur bi akıl verin ne yapmam gerek

8 Cevaplar

+1 oy
(2,722 puan) tarafından
Benimkide ayni cildrcam artk simardikca simariyo
-Reklam-
+1 oy
(707 puan) tarafından
Valla aynı dert bende de var birbirimizi yiyoruz bütün gün.Benim ki 6 olacak 2 ay sonra.Ben çocuk ve Ergen psikiyatristine randevu aldım ona göturucem.Daha öncede götürmüştum bir işe yaramadı şimdi başkasına götürücem bakalım ne olacak.
(1,755 puan) tarafından
Peki devlette varmı bu bölüm sizde dahil oluyormsnz çocuğun yanında çocukla tek mi görüşüyorlar
(707 puan) tarafından
Canım devlettekine gidiyorum bende.Ozellere gücüm yetmez.Tabiki sende giriyorsun veli olmadan almıyorlar zaten.Seninle birlikte çocukla görüşüyor sonra çocuğu çıkartıyor sadece seninle görüşüyor test falan yapıyorlar.Yonlendiriyoe şunu yap bunu yap diye diğer doktoru beğenmedim hiç yönlendirmedi düzgün konuşmadı bile.Baskasina gidecem bakalım bu ne diyecek bilmiyorum.
(1,755 puan) tarafından
Inşallah dur bakayım bende gitmeye çalışacam çok teşekkür ederim
(707 puan) tarafından
Rica ederim canım inşallah iyi gelir git.Biz kendi başımıza çözemiyoruz çünkü.
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Pedagojik yardım alsan
(1,755 puan) tarafından
Nasıl alabilirim peki hangi bölüme başvurmalıyım
(13,202 puan) tarafından
182 daha iyi bilir kuzum
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Benimki doğdu doğalı dinlemez 5 yaşında şuan birşey soruyor cevap veriyorum bence öyle değil diyor tamam oğlum sen bilirsin diyorum çünkü çok inat ettim ama ikna edemedim her seferinde sonu kavgayla bitiyordu bende çözümü böyle buldum 
tarafından
Aslında yanlış yapiyosun cnm sen kendi dogrununona anlat ne kadar yanlış dese de sen israrla kendi dediginin dogru oldugunu anlatmaya çalış
(3,729 puan) tarafından
Evet bende biliyorum yaptığım şeyin doğru olmadığını öğretmenlik okudum pedogojik formasyon aldım ama malesef ogluma işlemiyor 10kisi ugrassak yinede kabul ettiremiyoruz ben artık cevabı söylüyorum o tabiki her zamanki gibi bence öyle değil diyor ben de diyorum ki sen bana sordun bende sana cevabını verdim sebepleri ile birlikte anlatıyorum bu arada asla başımdan savmiyorum ama kabul etmeyince peki sen bilirsin diyorum
tarafından
Zor bi süreç ne diyim bilemedim Allah yardımcın olsun cnm
(1,755 puan) tarafından
Evet işte benim oğlumda öyle diye isyanlardayım çok dediğim dedik ikna edemiyorum ben pes ediyorum yeter artık diye
0 oy
tarafından
Benm de 5 yaşına kızım var aşırı konuşuyor hiç bir dakika susmuyor. Kafam şişti ya valla ne zaman geçer bilmiyorm
(2,091 puan) tarafından
Benim oğlumda 6 yaşına girecek hiç kabul etmiyor biseyleri sürekli suratı asık memnun olmuyor hiç ne yapacağımı bende bilmiyorum yoruldum
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Sevmeniz gerek sadece bebeklerinize çocuklarınıza bir hata yapınca kızacağınızı değilde kırılacağınızı anlata bilirseniz o çocuk her zaman sizi dinler umarım bunu ben karışık hepimiz beceririz
(2,722 puan) tarafından
Valla canm o oyle olmuyo iste kizincada sevincede anlatincada ilgi gosterincede hersekilde yapcagini yapyo
(1,661 puan) tarafından
Çocuk terbiyesiyle ilgili izlediğin videolarda çocuklarımızın hata yapmalarına izin vermeli olduğumuzu öyrendim sebebiyse o yaptıkları hatanln nelere yol açdığını görsün ve bir daha yapmasın yani sizde haklısınız benim ilk çocum ve daha 1 yaşınd daha o dönemlere gelmedim yaşadıkca anlayacam bende ama umarım hepimiz şi dediğim yoldan gidebilirz
(2,722 puan) tarafından
Yok yani kuzum ne yapcamizi sasrdk gercektn nasil olck bilmiyrz
0 oy
tarafından
Mesele tutarli olmakta israrla ayni davranisa ayni tutumu sergilemen lazim. Ornek veriyorum tablet icin agliyor annesi kiziyor cocuk daha agliyor eline veriyor e ne oldu o kozla bosa gitti cocuk neyi ogrendi aglayarak herseyi yaptirabilirim
(1,755 puan) tarafından
Evet çok haklısınız inanın öyle yapıyorum mesela asla ağlamaz ama bazen duvar oluyor ne desem duymuyor bildiğini okuyor
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Dede anneanne babaanne sık görüşüyorsaniz bir süre ara verin canım. Senin hayır dediğine evet diyenlerden uzak tutmanı tavsiye ederim. Birde çocuklara karşı en başından kararlı olmak gerekiyor. Bir şeye önce hayır deyip sonra evet demek. Kafalarını karıştırıyor. Bir uzmandan destek almanda fayda var. Önce çocuğun neden böyle davrandığını anlamlısın. 
(1,755 puan) tarafından
Malesef babaanne dede yanımızda yaşıyorlar bunun etkisi çok zaten haklısın:(
(3,052 puan) tarafından
Önce Şımartırlar Şımartırlar sonra da bu çok yaramaz söz dinlemiyor derler. Klâsik dede nine lafı işte.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 72 göst.
26 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sebebine (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 215 göst.
4 Eylül 2021 Aile kategorisinde SibelTimucin26 (66 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 487 göst.
25 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Gul25 (96 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 586 göst.