+1 oy
497 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından
Kızlar iyi akşamlar valla derdimi anlattığım bi ablam birde bu platform var..

Çok kez konu açtık çok güzel yanıtlar aldım yine aynı konu diyenler yazmasın lütfen çünkü benim için büyük sorun..

Kızlar eşimle 4 yıllık evliyiz.. Görücü usülü evlilik yaptık ama mutluyuz az sonra anlatacağım dışında eşim aile apart. İstemeyip ev aldı borç ödüyoruz geçinmeye çalışıyoruz çok şükür birde oğlumuz var.. Eşim bekarken 2014 yılında eşimin üzerine abisi olacak şeref**yoksunu insan araç almış ve Ogün bugündür trafik ceza ve vergi borçları duruyor üstüne üstlük aracı usülsüz birine vermiş satmadan noter siz borç yapıldandı 8,700 TL ye kapanıyor alan kişi zorla 3000 TL ye kadar ödedi kalan tutar 8,700 TL araçta haciz var bu borçtan dolayı çok şükür 7 yıldır maaşına falan haciz gelmemiş ama ben korkuyorum ve kaç aydır eşime söylüyorum bağlar aracı şikayet et diye her seferinde onlara güveniyor alacak üzerine diye adam sürekli oyalıyor neyse bugün adamı aradı açmadı teli sonra bağlatıcam diye mesaj attı yine dönmedi adam gitmiş eşimin abisene şikayet etmiş durumu abisi de kaynanamı aramış bir sürü küfür etmiş kaynanam bizi aradı aracı bağlatma aracı alıcam o adamdan borcu kapatıcam demiş eşim yine vazgeçti şikayet etmekten annem ödeyecek dedi eşimin bu haline sinir oluyorum kaç aydır bu konu bıktım iyice soğuttu kendinden üç kuruşluk araç yüzünden haciz gelirse ne yaparız diyorum annem ödeyecek diyor iyice beynim ağrımaya başladı eşim çok iyi bir insan her istediğimi yapar ama bu konu yüzünden evliliğim iz bitecek gibi ve üç kağıtçı abisi bilerek yapıyor gibi hiç güzün kalmadı sadece huzurlu bi hayat istiyorum 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından

Konuyu bilmiyorum ama neden gereksiz kişiler için evlilik bitirmeye dönüyorsunuz. 

(228 puan) tarafından
Canım bu araç başımıza bela olacak diye çok korkuyorum üç kağıtçı kendini düşünen abisi yapmış eşimin üzerine araç başkasında şikayet edecektil yarın annesi etmeuşn ben ödicem dedi eşimde vazgeçti bundan dolayı sinir oldum
tarafından
Sitres yapma bekle. Ödemezse.  O zaman ortalığı karistir
(228 puan) tarafından
İnşallah öder de kurtuluruz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aman seninkide kac ucu bokklu degnek 
(228 puan) tarafından
İşte ne yaparsın
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Sen niye takiyorsun ki eşin olacak insan dusunsun bi gun sizi muhtac ederse o zman dersin bosanicm diye ortada senin yapabililecegin birsey yok burdan aldigin fikirleride kocana söylemeyecegine göre bence sen fazla bulaşma  erkekler kadinlardan akil almazlar genelde 
(228 puan) tarafından
Canım ben doğru olanı anlatıyorum sürekli bu borç bi şekilde kapandım ödenmezse kötü olur maaşına banka el koyar diyorum her şeyin farkında  annesine babasına da kaç defa dedi hala öylece bekliyor bu konu gerçekten tükendim artık sanki çok uçuk bi borç var ortada
(1,667 puan) tarafından
Yapacak bisi  yok her evli erkek gibi sizinkide aileye söz ettirmiyir her seylerine inaniyor .Rabbim tez zamnda haklinin hakkini teslim ettirsin
(228 puan) tarafından
Amin cnm
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Araç vergileri için maaşa haciz gelmez
(228 puan) tarafından
Nasıl canım öyle bir şey var mı
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Canm eşimde aramış gerekeni söylemiş bizimkiler olsa borcu kendi kapatır adama da öylece verir yani senin eşinin yine biraz sesi çıkıyormuş ama aynu şey senin için geçerli olsa bacina çöz bu olayı filan dersin ama gidipte şikayet edemezsin yani 
(228 puan) tarafından
Haklısın ödese de razıyım ama çok bekledik hep oyalanıyoruz o yüzden çok zoruma gidiyor şimdide annesi vazgeçirtti şikayetten inanan sabredeceği kadar etti zaten çok sabırlı
(1,763 puan) tarafından
Anladım cnn burda sizi çocuk gibi kandirmalari zorunuza gitmiş ya ödüyoruz deyin yada ödemiyoruz deyin bizde ona gore yolumuza bakalım diyorsun
(228 puan) tarafından
Aynen cnm gerçekten öyle

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 925 göst.
24 Haziran 2021 Aile kategorisinde Yesimmirac (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 214 göst.
18 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde uldgdml (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 372 göst.
0 oy