0 oy
179 göst.
Diğer kategorisinde (861 puan) tarafından
Kizlar 7 aylık kızım var bebeğim bugün patates kırmız biberden soğan çorba yaptım 6dan beri kusuyor sizce ne dokunmuştur ve nasıl engellerim kusmasini uyumuyor da 

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Çocuk içindeki biber ve karışımdan dolayı büyük ihtimalle mide spazmı geçiriyor ve o yüzden sürekli kusuyor hemen acile götürmeniz gerekiyor..
-Reklam-
0 oy
tarafından
Acile götürün hemen alerji olmuş olabilir 
0 oy
(9,655 puan) tarafından
Rahatsız oluyorsa kusması belkide iyi olur sevmediği şeyi vücudundan çıkarması..  içindeki birseye belki alerjisi vardır vücudu bu şekilde tepki veriyordur.. ateşini de takip etmelisin mutlaka 
(861 puan) tarafından
Ateşi normal
0 oy
(748 puan) tarafından
Canm belki biber agır gelmistir yada fazla yemistir dokunmustur veyahut üsütmüştur panik yapma bebegin daha ufak hemen corbaya gecis yapmışsin biber gaz yapmista olabilir dusa sok bir rahatlasın masaj yap daha kötüye giderse acile götür 
(861 puan) tarafından
Canım sulu bir şekilde veriyordum zaten
0 oy
(156 puan) tarafından
Cok kusuyor sa yoğurt verdiysen ve geçmiyorsa hastaneye götür bnm oğluma ilaç dokundugu zaman çok aşırı kusmustu hastaneye götürdüm hemen serum takıldı 
0 oy
(13,316 puan) tarafından
Sadece patates dokunmamış olabilir içindekilerden. 
0 oy
(3,902 puan) tarafından
O verdigin besinleri 3 gün kuralına gore denemis miydin peki
(861 puan) tarafından
Biberi bugün demeye başladım patatesi evet denedim
(3,902 puan) tarafından
Biber dokunms olabilir..3 gün kuralinda bi besini denerken önce çay kaşığıyla baslaman lazm cnm..sen birden yuklendin sanrm..risk yani
0 oy
tarafından
Bacım delirdin m 6 dan beri ne saklıyorsun bebeyi evde görürsene acile 
0 oy
(198 puan) tarafından
Kırmzıı biber ve soğan ağır gelmiştir midesi kaldırmaz ki dha hâlâ küçük 
(861 puan) tarafından
Napicam ya
0 oy
tarafından
Ağır çorba yapmışsın çocuğun midesi kaldirmazki patates havuç falan daha güzel olur 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım soğan dedoks etkisi yapar soğan dokunmuş olabilir.Doktora götür .
0 oy
(13,365 puan) tarafından
Küçücük bebeğe ağır gelmiş saat 6 dan itibaren nasıl gitmezsiniz hastaneye aklım almıyor gerçekten ya kırmızı biber verilir mi hiç
(861 puan) tarafından
Canım netten araştırdım ve 6 ay için uygun denildi lütfen yaptığım hatayı yüzüme vurmayın ben kötü olsun istermiydim
(13,365 puan) tarafından
Yok canım yüzüne vurmak değil şimdi nasıl gittin mi doktora
(861 puan) tarafından
Evet gittim Canım götürmüştüm doktor dokunmuştur kusma devam ederse acile götür demişti Allah'tan sıkıntı olmadı

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 48 göst.
0 oy
3 cevap 78 göst.
22 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eyll.. (351 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 143 göst.
12 Mart 2022 Aile kategorisinde Asafin annesii (182 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 40 göst.
14 Temmuz 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esra1212 (265 puan) tarafından soruldu

399,943 soru

11,963,245 cevap

36,131 kullanıcı

...