0 oy
1,355 göst.
Diğer kategorisinde (2,400 puan) tarafından

Biz asgari ücret ile geçiniyoruz..  2 çocuğumuz var. Biri 2.5 biri de 99 günlük :) 

İkisinin de bezleri var. Büyük oğlum böbrek sorunu var hasta o ilaç kullanıyor. Her ay 100 lira ona gidiyor. Diğer ilaçları 1-2 ay gidiyo. 

Evin elektirigi en fazla 120 geliyo. Su da 50 falan. Doğalgaz yok. Evimiz kira ama kayinbabam veriyor onda sorunumuz yok. Eşimin sigarasi gezip tozmasi yok çok şükür..

Aha bugün ayın 27 si. Yarın 28. Ayın 5 nde çekiyor maaşını. Rabbime binlerce sukur 600-700 paramız kaldı. Çok seviniyorum :) ben evime kolay gelmedim..

Evlendim 3 sene kaynanam ile oturdum. Afedersiniz ı.tin götuné soktu çekti çok özür dilerim (çektirdi yani azıcık) bana sehirde yapamazsın falan dedi.Ceyizim şehir é serildigi halde köyde kaynanam kayinbabam ile 3 sene oturdum. Evime hasret gitmiştim.geçen senee temmuz ayında geldim evime..  Çok şükür allahımà 5 ayda 2 çeyrek aldık.  

Siz nasıl tasarruf edersiniz?

44 Cevaplar

+1 oy
(119,361 puan) tarafından
maas yetermi gelen gidiyo cok biside gelmjyo zaten herseyden kisip turkiye tatil parasi biriktiriyoz 
ne zaman gidiyon allah kavustursun kiz hediyelikleri almaya basladinmi
(451 puan) tarafından
Check24 uzerinden aliyoruz biz herseyii en uygunu cikartiyo karsimiza alman bi firma iste
(451 puan) tarafından
Valla kocaman bi alisveris torbasi aldim icine atiyom ne alirsam 2 ay var daha ama kafamdan ciksin cay kahve parfum deodorant pedler dusc creme
bizimki belcika firmasi yuk hakkini doldurcam bende lidl indirim vardi nescafe lerde onlardan crem falan her alisveriste bi kac parca aliyom bende birden almiyim diye az az aliyom simdiden allah sag saglim.kavustursun ailemize insaallah
(451 puan) tarafından
Amin bacim insallah ♥️
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ya size helal olsn valla eşim 6 bin maaş alıyo ama yetmyo her ay içe giriyoruz nasl oluyo anlyorm ev kira degl btirdik borcunu arabamz var onun kredisini oduyorz bı 
tarafından
Kredi ve kredi kartı maalesef faiz olduğu için evin bereketini alıyor canım buna emin olabilirsin kredi kartı kullanıyorduk faize binmeden aylık ödeyip bıktırıyorduk lakin yetmiyordu kredi kartını kapattık işte o ay kenara para atmaya birde rahat rahat geçinmeye başladık
(2,400 puan) tarafından
Herşey ateş pahası kuzumm. Valla yalan yok 2 hafta üst uste pazara gitmediğini bilirim ben. Sırf kaynanama inat. Sıktım da sıktım. Her ay gidersem agdaya giderim bi başka da öyle alışverişim falan olmaz
tarafından
Valla ben onu bunu blmemde bizm evin bereketi yok
+1 oy
(1,635 puan) tarafından
Benim eşim emniyette. 2 yıl önce ev aldık onun borcu bebenin masrafları derken ucu ucuna yetiyordu.

Şimdi bende işe döndüm. 2 memur maaşı alcaz bakalım yaparız bi birikim heralde. Ama güvenemiyorum da kendime ☺️

Asgari ücretle geçim daha zor olur. Maşallah size
(2,400 puan) tarafından
Aynen kuzu hersey ateş pahası olmuş :(
(1,635 puan) tarafından
Hemde nasıl valla. Allah darda olana yardım etsin inşallah
+1 oy
tarafından
50 bin aliyo
(2,529 puan) tarafından
Ayy evladından para yiyenlere sinir oluyorum
(10,048 puan) tarafından
Al bendende o kadar ama oldu bitti yapicak bisey yok malesef :) sadece bi dikili agaci olmamasina kiziyorum.
tarafından
Fatma şaka yaptin ozaman neden ilk nakliyat dedin :) Kübraugur alabilir bacım Allah daha çok artırsın ins ama bildiğim birşeye bu kadar alıyor dediği için yazdım :)
(2,529 puan) tarafından
Aman banane canım Allah herkese çok cok versin inşallah :))))
tarafından
PAra yi  şaka dedim. Ama iş gercek yani. . Ne kadar kazaniyo n blmem
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Walla  helal  olsun  eşim  askeri personel  maaş da güzel  ama  biz yetiremiyruz  yaa  nasıl  başarıyorsunuz  birde  birikim  yapıyorsunuz  sırrı ne acaba 
(2,400 puan) tarafından
Valla kuzu sırrı kaynanaya inat. Kaynana çok dedi bana sen çok harcarsin diye. Bende sıktım. Gerekirse 2 hafta pazara gitmedim. Gitsem bile 1 er Kilo alırdım. Meyve de sayili yani hepsinden de almazdım. Yemek yapacak zaMan korserve yapardım onu kullanırım. Onun da yarısının da yarısını kullanırdim  çok çektim coook
(5,949 puan) tarafından
Anladım  canım bol kazançlar
0 oy
tarafından
Benim eşim 3000 alıyor ek kaynanamın 5000 var bende babam 1000 gönderiyor aylık bazen 1500 2000 yetiyor bize 
0 oy
tarafından
Valla ne kadar gelirse o kadar gidiyor canım iyi birikim yapabiliyorsunuz biz çift maaş yine borçlar bitmiyor
(2,400 puan) tarafından
Ha yok bizim çok şükür borcumuz falan yok. Kayinbabamda fiat linea var. Onu bize verecek oluyor oyle bende eşime alma dedim. Alırsa onun muayene mazot ü derken batariz dedim. Yada al sat parasına altın yaptıralim yatırım olsun diyorum :) ben uğraşmam öyle şeylerle
tarafından
Bak canım en basiti sen böyle düşünüyorsun ama işe gitmek için benimde eşimin de arabaya ihtiyacımız var masrafları var ister istemez cezaları var
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Çok şükür maaşa ellemeden geçinip gidiyoruz
(2,400 puan) tarafından
Yok artık.  Nereden para geliyor kız başka
(2,330 puan) tarafından
Eşim kuzu alıp satıyor ek iş olarak ondan kazandığı para yola geçinip gidiyoz sukur
0 oy
tarafından
5e yakın maaş alıyoruz elhamdülillah. 1000 lira kenara koyuyorduk hep şimdi arsa almaya karar verdim ona 15 bin gibi el borcu yaptık eşya almaya karar verdim 400 500 onun taksiti olacak 8 ay bakalım nolcak bilmiyorum Allahtan el borcumuzun acelesi yok yavaş yavaş ödeyeceğiz Rabbim kolaylaştırsın 
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Vallahi bravo size. Eşim 6-7 arası alıyor ay sonunu zor getiriyoruz
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Ne kadar alıyo nereye ne veriyo bilmem. Cnm ama cok şükür bi günden bi güne param yok bu ay idare edelim demedi kendi yağımızda kavruluyoruz çok şükür 

Allah başımdan eksik etmesin eşmi 
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Dükkan bizim kardesimle ortak günde 300 alıyor +faturalar sigara dükkândan ben 200 aliyorum günde normal ortalama haftada 300 500 gidiyor kalaninda altina yatirim yapiyirun eşim gunde kalan 100 le kira eve eksik kalirsa alisveris yapiyor 3 çocuk anca askerî ücretle kirada çok zor 
0 oy
tarafından
Borcunuz yoksa geçim biraz daha kolay heleki kendi evinde oturursan daha da güzel oluyor.tabi kirada otur borcun olsun zor geçim.
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Kendi isi valla maas dgl yani 
0 oy
tarafından

5 800 filan eşim alıyor Mesai olursa geçiyor. 

1800 ben alıyorum yeri geliyor yetiyor yeri geliyor yetmediği oluyor. O ayki Hastane ye gidiş yogunluna bağlı. Veya yatısim olup olmaması na bağlı oluyor.  

(4,152 puan) tarafından
Busra sende mi calisiyordun
tarafından
Ben çalışmıyorum cnm benim olayım çok farklı
(4,152 puan) tarafından
Hii. Bndr su kadar aliyorum diyince dikkatimi cekti ev hanimisin die biliyodum o yuzden merak etiim
tarafından
Evet ev hanımı yım cnm
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Herkes bütçesine göre harcar canım ne kadar çok gelirse o kadar çok gidiyor malesef ben bir yıldır ücretsiz izindeyim eşimin maaşı da iyi şükür calisirken de hiç kismiyordum harcamadan bir yıldır yine hiç kismiyoruz sonuç aynı değişen birşey yok.allah herkese çok versin inşallah 
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Kirayı kayınbaban vermese birikim yapamazsınız ki ama iyiymiş kayınbaban
0 oy
(44,718 puan) tarafından
Bizde asgari ücret alıyoruz ikide çocuk ama benim biri büyük 6 yasnda bı küçük bezleniyo oda 17 aylık ayın sonunu ucu bucak çıkarıyoz bı eve kira vermiyoz kiraciyiz ama o yanımız kurtariyo azcik bizi
0 oy
(863 puan) tarafından
Valla ben ne kadar alır ne kadar borç var yok bilmiyorum hiç sormuyorum da ihtiyacım olan herşeyi alıyorum çok şükür hiçte söylemez yok alma filan ama birikim işi filan hepsi eşimde bana gelen para bitiyor çünkü bir bu ay altın alicam inşallah 
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Maşallah sana bacım bizde şehirdeydik çocuk doğmadan önce güzel geçiniyorduk para da biriktirdik ama hamileliğim çok riskliydi doğum filan olan para hep hastaneye gitti çocuk doğduktan sonra hiç yapamadık köye geldik 1 ay oldu çok şükür kendi evimdeyim kira ama şehirden bin kat iyi çok şükür 

İlgili sorular

0 oy
59 cevap 1,519 göst.
17 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 144 göst.
0 oy
0 cevap 178 göst.
14 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
73 cevap 1,077 göst.
9 Aralık 2022 Diğer kategorisinde kbrazhra (1,465 puan) tarafından soruldu