+5 oy
473 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (24 puan) tarafından

Bu yazımız, en çok okunan kitaplar arasında olan Momo kitabının konusu ile ilgili olacaktır.

Momo, büyük bir kentin tiyatro harabelerinde yaşayan küçük bir kızdır.

Buldukları ya da kendisine hediye edilenler dışında hiçbir şeyi yoktur.

Ancak olağanüstü bir yeteneği vardır: Momo, muhteşem bir dinleyicidir ve bunun için oldukça bol zamanı vardır.

Bir gün hayaletimsi topluluk “duman adamlar” ortaya çıkar. İnce hesaplı planlar kurup insanların zamanını çalarlar.

Onları durduracak tek kişiyse Momo’dur.

Momo elinde bir çiçek, koltuğunun altında bir kaplumbağa ve gizemli Hora Usta’nın da yardımıyla koskoca duman adamlar ordusunun karşısında tek başına durur.

Acaba Momo, zamanı çalan adamları tek başına alt edebilecek midir?

Toplumumuz ve günümüz insanının zaman algısı ve zamanı okuması üzerine bir masal olan Momo’yla Michael Ende, Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü’ne layık görülmüştür.

Pek çok kez sinemaya uyarlanan Momo, kırktan fazla dile çevrilmiş, tüm dünyada 7 milyonun üzerinde satılmıştır.

“Michael Ende’nin romanları uzun yıllardır ‘kült kitaplar’ arasında.”

Stuttgarter Zeitung

“Momo, hem çocuklar hem de yetişkinler için bir masal niteliğinde.”

Die Welt

“Michael Ende’nin hayal gücü ve fantazyalarla dolu bu masal-romanı dünya çapında bir başarıya ulaştı ve klasikleşti.”

Buch aktuell

Momo kitabı kaç sayfa?

Sayfa sayısı: 304

momo sayfa sayısı

7 Cevaplar

+1 oy
(9,651 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

image

okunması gerekenlerden. Bende tavsiye ediyorum :)
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Momo akıllı tavsann çok akıllı hemen bulur bütün kayıpları diyesim geldi kız :D

+1 oy
(47 puan) tarafından
Momo harika bir kitap severek okumuştum.
+1 oy
(46 puan) tarafından
Bilinmeyen bir zamanda, kimselerin bilmediği bir yerde,  farklı bir diyardan gelip, herkesin hayatına girip, insanların yüreklerine dokunan Momo, kimsesiz küçük bir çocuktur. O kadar kimsesizdir ki, kendi adını kendisi koymuştur. Kimsesiz bu kız çocuğunun serüveni çok etkileyicidir.
+1 oy
(15 puan) tarafından
Son zamanlarda açılan en iyi postlardan biri. Momo'yu okumayanlar varsa bir an önce okusun derim.
+1 oy
(133,632 puan) tarafından
Kitap okuyan diğer arkadaşlardan da bu tarz faydalı postlar bekliyoruz.
0 oy
(38 puan) tarafından
Momo çok güzel bir kitap. Mükemmel bir ders veriyor.

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 419 göst.
23 Mayıs 2021 Kültür-Sanat kategorisinde Kitap-Tanitim (24 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 120 göst.
28 Temmuz 2021 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 320 göst.
25 Mayıs 2021 Kültür-Sanat kategorisinde Kitap-Tanitim (24 puan) tarafından soruldu
+6 oy
8 cevap 224 göst.
25 Mayıs 2021 Kültür-Sanat kategorisinde Kitap-Tanitim (24 puan) tarafından soruldu

379,813 soru

11,369,641 cevap

34,852 kullanıcı

...