0 oy
171 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar günaydın biz yeni taşındık ve sonradan farkettik ki ev böcekliymiş bilseydik daha girmeden evi ilaçlardık.

3. Kattayız ve mutfak tarafı boş bi araziye bakıyo orda ağaç filan da var ve bizim mutfak küçük küçük hamam böcüğümüdür başka bişeymidir bilmiyorum hep dolu böyle küçük küçükler.

Ben çok tiksiniyorum ve çok korkuyorum. Eşimde bugün seni annegile bırakırım evi komple ilaçlarım sonrada anneme uğrarım ve en son market alışverişine giderim ordan eve geçerim evi komple silip süpürürüm dedi bende tamam dedim ama elektrik süpürgeyle çekme böcekleri ben kullanamam bidaha o süpürgeyi dedim tamam dedi. Ben biraz hastayım bu yüzden de yardımcı olmak istiyor tabi.

Ama ben onun yaptığı temizlikle evi bırakamam onun yapacağı temizlik ona göre temizliktir ama bana göre kabasını almaktır :D Yinede Şimdiden ellerine sağlık.

Ben bu evi nasıl temizliyim kızlar neler kullanayım ? 

Bi tane halım da başıma çıktı yıkanması lazım tereddütteyim halı yıkamaya vermeye çünkü bi kere halılarımı verdim kaymaz taban halımın birine çay dökülmüştü önünü iyi temizlemişlerdi ama Çay lekesi arkasınada geçtiği için arkasındaki Çay lekesi olduğu gibi duruyordu.

5 Cevaplar

0 oy
(7,935 puan) tarafından
Hamam böceği sorunu bende de var .Evini sirkeli suyla silebilirsin sirkeyi sevmezlermiş.Gelebileceği yerlere defne yaprağı atın
tarafından
Mutfak dolaplarıma kadar sirkeli suyla siliyim o zaman heryeri defne yaprağım yok aktarlar kapalı pazartesi alırım artık defne yaprağı kullanırım evin her köşesine canım çok sağol inşallah bidaha gelmezler mutfakta zaman geçirmeyi çok seven biriyim ama bu aralar yemek yapmak bile gelmiyo içimden
(7,935 puan) tarafından
anlayabiliyorum haklısın .Benimde oturma odamda vardı .ilaçlayana kadar yatak odasında vakit geçirdim akşamları.Gece beslenmeye çıkıyorlarmış.Tatlı şeyleri kapalı tut özellikle tatlıya geliyorlarmış.Tuvalet banyo mutfak lavabusunu iyice ilaçlat siyahları gider borularından kahverengileri dışardan geliyormuş .Kahverengiyse evin dışını da ilaçlAt sanırım zemin kattasın
tarafından
3. Kattayım canım evet kahverengiler ve küçükler.
O zaman penceremden geliyorlardır
(7,935 puan) tarafından
evet dışardan gelir
-Reklam-
0 oy
(25 puan) tarafından
Aynı sorun bende de var geceleri cam açık bırakma akşam ezanina yakın kapat bende birde kertenkele var korkudan akşam mutfağa gidemiyorum
tarafından
Benim pencereler hep açık valla kapatsam çok havasız kalıyo bide hava sıcak Adana'nın havası nemli olduğu için insan duramıyo.
Hı bide mutfak tarafında bi iş yeri var tahtalarla birşeyler yapıyolar doğruyolar ya hep talaş gibi mutfağıma pencereme geliyo mutfağımın yan tarafında kızımın odası var onun pencerelerini de hep açık bırakıyodum ilk bu eve girdiğimde ve baktım kızımın odası hep talaş toz doluyodu gündüz çalıştıkları için artık gündüz kapalı tutup gece havalandırmaya başladım ama mutfağa bi çözüm bulamadım gündüzde gecede açmak zorundayım yemek kokusu yağ kokusu derken havalanması lazım.
Pencerelerim hep odun talaşıyla sarı sarı oluyo silmektende bıktım pencereye koyduğum çöp kovam bile pembeyken sarıya dönüştü odun parçalarıyla
(25 puan) tarafından
Sinekli yok mu
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Geçen sene eşimin annesi Eminönunden ilaç almıştı,şırınga içinde satılıyor sıkıyorsun belli noktalara kokusu felan da olmuyor,yaz geldi bizim evde de böcek çıkmaya başladı,ben de o ilaçtan alicam 
tarafından
Bizde kokusuz ve zararsız bi ilaç aldık aktardan ve onu kullanıcaz canım.
Aynen yaz gelince çok oluyo bunlar
0 oy
(321 puan) tarafından
Geçen ziraiden şırınga içinde bi ilaç aldık. Yem zannedip yiyip ölüyorlar. Ölüsünü mesela koltuk altı buzdolabı altı gibi yerlere bırakıyoruz. Ölü böceği yiyen böceklerde zehirlenip ölüyor
0 oy
(119,340 puan) tarafından
evi ilaclatman lazim

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 523 göst.
7 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,613 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 274 göst.
17 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Mevah (1,484 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 161 göst.
14 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Adanalibelammm (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 120 göst.
28 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Misafirrrrrr (176 puan) tarafından soruldu

380,082 soru

11,378,079 cevap

34,863 kullanıcı