0 oy
269 göst.
Diğer kategorisinde (19 puan) tarafından
Arkadaşlar , öğretmenim ve 3 aylık bebeğim var. Doğum iznim bitti ve ücretsiz izne çıkmal istiyorum. İznim bitince ailemin yanına  gidecegim. Ücretsiz izne çıktığımda sadece bir dilekçe yazmak yeterli mi? Başka işlemler var mı acaba? 

2 Cevaplar

0 oy
(916 puan) tarafından
Canım ben de öğretmenim ama bilmiyorum tan bunu okuluna sor isyersen en doğru bilgiyi onlar verir. Milli eğitime falan gitmek gerekiyor olabilir
(19 puan) tarafından
Hafta sonu olunca müdürü rahatsız etmek istemedim. Teşekkür ederim. Pazartesi sorarım inş
-Reklam-
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Dilekçe yazıp okul idaresine vereceksin canım. Ama mebbisden mutlaka kontrol et. Dilekçenin bi örneği muhasebeye biri de evrak işleri kısmına gidecek. Mebbis de izinli olduğun yazısını mutlaka takip et. Bende bi sıkıntı olmusti çünkü. Bir de muhasebe senden geri ödeme isteyebilir. İzin aldığın tarihten sonrasının.
(19 puan) tarafından
Canım dilekçeleri eşim verse bir sıkıntı olur mu ? Bir de okul dışında ilçe milli eğitime gitmek gerekiyor mu?
(4,668 puan) tarafından
Dilekçeyi eşin verse olur sıkıntı olmaz ama bence senin gitmen daha sağlıklı olur. Ben milliegitime gitmemiştim ama ilçe milliegitim senin gelip imza atmanı felan isteyebilir üst yazılar için felan. Bence dilekçe işini halledip öyle şehir dışına çık. Sonrasında başın ağrımasın tekrar evrak işleriyle.
(1,218 puan) tarafından
Geri ödeme derken o ne oluyor acaba
(4,668 puan) tarafından
Biz maaşları gelecek ay için alıyoruz ya şuan size 15 hazirana kadar olan maaş yatıyor. Eger 15 hazirandan önce izin alırsanız mesela 1 haziranda izne ayrılırsanız 15 günlük parayı iade etmek gerekiyor. Ücretsiz izne çıktığımız için.
(1,218 puan) tarafından
Anladım ben de ücretsiz izin düşünüyorum o yüzden sormuştum teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 289 göst.
6 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Leyla042 (1,274 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 158 göst.
0 oy
9 cevap 234 göst.
12 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy