0 oy
269 göst.
Aile kategorisinde (12 puan) tarafından

Merhaba hanımlar ilk defa yazıyorum tecrübeli hanımların fikirlerini almak isiyorum ikinci çocuğuma 18+4 günlük hamileyim. Devlet hastanesinden cinsiyet öğrenemeyince özel gibi olup ibb çalışanlarına ait bir devlet hastanesine gittim 17 haftalıkken kordondan dolayı göremiyorum dedi sonra emin olmamakla birlikte erkeğe benziyor dedi. Sonraki hafta tekrar gel bakarım dedi. bir hafta sonra gittiğimde %70 kız dedi hatta kesin gibi dedi. Bir hafta içinde farklı söylediği için, aynı gün özel bir hastaneye gidip öğrenmek istedim ve gittim özeldeki doktor yaklaşık 10 dk kadar inceledi herşeyini ve kesin olarak erkek dedi. Doktor incelerken bebeğim de hareketliydi. Biz hanımlar kaçıncı çocuk olursa olsun merak ederiz. İlkini kız istedim çok şükür Rabbim öyle nasip etti. İkincisini de haliyle farklı isterim ama kız olursa da önemli değil sağlıklı ve hayırlı olması önemli benim için. Ultrason görüntüsünden anlayan hanımlar yorumlayabilirse çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim. 

image

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hayırlısı olsun erkeğe benzettim 
(12 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun. İnş öyledir :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben genelde yorum yapmam cinsiyet postlarına canım ana seninki baya karış demiş doktorlar net bisey demiyor. Sen en iyisi 20li haftaları bekle detaylı ultrason yaparsan orda netleştir sağlıkla al kucağına inşllah canım 
(12 puan) tarafından
Allah razı olsun. Çok teşekkür ederim. Detaylıya girmeyebilirim bazen doktorlar yanlış bilgiler verebiliyorlar gebeliğimi stresli geçirmek istemiyorum o yüzden. Rabbim sağlıklısını versin ama bir sıkıntı varsa da aldırmayı düşünmediğimden yapmayı zaman zaman düşünmüyorum. Bir tanıdığımıza yanlış bilgi verilmişti anne gebelik boyunca çok sıkıntı ve stres çekti doğunca sağlıklı çokta zeki bir bebeği oldu
tarafından
Aynen canım bende yapmadım aynı seni gibi düşünüyorum ne olursa olsun aldırmayacağım için bende gebeliğini strese atmamak istemedim . Ama dedim belki yaparsin her insan bir düşünmüyor sonuçta . Sende 20 ci haftayı bekle k zamanlarda net olur canım sağlıkla al kucağına inşllah
(12 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim Rabbim herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin yorumunuz için teşekkür ederim
0 oy
(749 puan) tarafından
Canm doktor bile 10 dakika incelemis ancak cevap vermis biz resimle anlayamayizz .meselaa hamileligin nasil gecior ilk gebeliginle farkliminortak noktalari varmi karin seklin nasil asermen ne durumda bunlardan bahsederaen 
(749 puan) tarafından
En sonki doktor emin olarak erkek demis .erkek bebek daha agrılı olur kiz bebek hafif olur .erkek bebekte karın sivri olur kiz bebekte yuvarlak ve kalcadan kilo alirsin erkekte yanaklar al al olur kız bebekte kas kiprik cok dokulür .tabi bu genellikle olan belirtiler istisnalar ayrı tabi
(35 puan) tarafından
Bu gebeligim.benim çok ağır geçiyor abla yerimden kalkasım yok  karnimda önde bi top.gibi heryer düz  bi karnım var kızımda çok kilo almıştım abla ama her yerimden ama bunada kiz dedi inanmıyorum.erkek diyor hâlâ bir yanim:)
(12 puan) tarafından
Doktor 10 dk inceledi derken ölçüsü kilosu boyuna falan baktı en son cinsiyetine bakıp çok çok emin bir şekilde erkek dedi ve istediğiniz kişiye söyleyebilirsiniz dedi ama devletteki doktor bir kız bir erkek dediği için kafam çok karışık. Aşermeye gelince iki gebeliğim arasında farklı şeyler de var aynı şeyler de var ama ilk gebeliğimde bazı belirtiler ve kızımın aşırı hareketlerinden dolayı nstye dahi bağlayamıyorlardı hemşireler bu erkek mi dediler ama kızdı. Yani belirtiler pek tutmuyor ikisi kız olup veya ikisi erkek olup farklı aşermeler olabiliyor.
(749 puan) tarafından
Canm ozel hastne cihazlari daha gelismis oluyor net gormeden 100 de 100 demez zaten devlettekide ilk erkek demis snra kiz demis yanilmis bir sekilde erkektir bnce
(12 puan) tarafından
Nasip diyelim artık Rabbim herkesin gönlüne göre versin inşaAllah. Yorumunuz için çok teşekkür ederim
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Erkek geçti içimden 
(12 puan) tarafından
Hayırlısı ve sağlıklı olsun ama ne yalan söyliyim ilkim kız olduğu için bunu da farklı isterim teşekkür ederim :)
0 oy
(35 puan) tarafından
Canım banada yüzde 80.kiz dedi ama.daha da incelemedi bende  erkek hissediyorum yani çok farklı gebeligim falan karnım falan tek karnından kilo aldım kızımda bütün aliyodum
(12 puan) tarafından
Bana da ilk olarak devletteki doktor erkeğe benziyor dedi bir hafta sonra erkek deyip yüzdelikte verince nedense erkek hissediyordum aynı gün özele gittim net olarak erkek dedi kafam çok karışık ama iki gebeliğim arasında farklı belirtiler de var aynı olanlar da var ama ben belirtilere pek takılmıyorum çünkü aynı cinsiyetler de farklı belirtiler olabiliyor Rabbim gönlünüzden hangisi geçiyorsa hayırlı ise onu nasip etsin inşaAllah
(11,216 puan) tarafından
Kizlar . 27 im hala erkek hissediyorum. Ama ikidir kiz diyorlar. Bu hislerimizle basimiz dertte :) ilktede kiz hissetmistim kizdi. Bundada erkk dedim hep, ruyamdada erkek goruyorum hep ama doktor kiz dio :)
(12 puan) tarafından
Rabbim, gönlünüz hangisinden yanaysa hayırlı ise onu nasip etsin inşaAllah

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 207 göst.
3 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Nisazeynep (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 95 göst.
29 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Haniye_Irmak (12 puan) tarafından soruldu

385,827 soru

11,535,239 cevap

35,208 kullanıcı