0 oy
888 göst.
Diğer kategorisinde (131 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Kizlar henüz 3 günlük ama beni emmiyor mamada almiyor bugun bütün gün aç kaldi nerdeyse. Yok biseyi normal diyorlar ama bana oyle gelmiyor birde siz bakarmisiniz

38 Cevaplar

0 oy
(13,726 puan) tarafından
Bzde yaşadık o yüzden biliyorum bitanem, var.  Bi götür baakalm.  Telaş etme ama hemen hemen bebek oluyo
-Reklam-
0 oy
(7 puan) tarafından
Çok uyuması açlık şekeri düşüyor ouğzden ve buda tehlikeli bebek için 2 saatte bir uyandır altını aç ayak topuğunu sık mutlaka uyandır.. sarılık olmuş bebek dr götür mutlaka
0 oy
(18 puan) tarafından
var gibi canım bi hastaneye götür istersen
0 oy
(588 puan) tarafından
Sarı canım ac kalmamasi icin ugras
0 oy
(163 puan) tarafından
Var gibi gozukuyor canm  bol bol emzir gunduz hersaat basi uyandr emzr yukselmesn
0 oy
(71 puan) tarafından
Var gibi canım benimde bir hafta oldu doğuralı sarılık vardı ben sürekli emzirdim zorla kaldırım yarım saatte bir emzirdim bugün gene konturolumuz var ama sarılığı düştü suratları beyazlamaya başladı sürekli emzir canım tek işin bu olsun sarılık olduğu için emmiyor sürekli uyuyor bence doktora götür yükselirse kuveze koyarlar bana öyle demişti dahada yükselirse kuveze alaçam dedi
0 oy
(145 puan) tarafından
Gözlerinden daha net anlarsin canim. Beyaz kısmı sarı olur.  Benim oglumda uyanmiyordu ama bi sekilde uyandiriyodum mutlaka.
0 oy
tarafından
Sarılık var gibi cnm ama net gözünün içinde anlaşılır bnim oğlumda 20 çıktı sarılık doktor yatırmadı 10 gün süre verdi 2 gün önce kontrolde 11 e düşmüştü bol bol emzirmen laızm bnim oğlumda çok uyuyor altını açıyorum banyo yaptıyıroum yada sütünden ağzına damlat tadını alsın ben alrm kurarak zorla kaldırıp emziriyorum ondan düştü bu kdr 
0 oy
tarafından
Gozunun beyaz yerine bak beyaz yeri sariysa  sarilik olmustur
0 oy
(319 puan) tarafından
Canım bence biraz sarılık var sık sık uyandırıp emzir benim kızımda böyleydi ilerledikçe hiç uyandıramıyorsun dahada sararıyor ama allahın izniyle bi şey olmaz merak etme canını sıkma bide sen verirmisin bilmem ama ben sarılık olduğu için eski usül bebeğime şekerli su veriyordum sabah akşam bi çay kaşığı 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Bebişin sarışın sanırım ama sık sık emzir kuzum yazık aç kalmasın 
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Bana hemşire karnına kadar sarılık olursa gel demişti sen bi göster bence canım
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Parmağını bebegin çenesine yada burun kenarına çok hafif bastırıldığında beyaz oluyorsa sarılık var demekmiş
0 oy
tarafından
ne tatlisin sen ya masallah
0 oy
(213 puan) tarafından

Canım benim kaynanamlarda yok bisey dedi ben çocuk sarılık oldu dediğimde 2 gün yattık işin tedavisi gördü fotoğrafta belli değil anlayamadım ama gözlerine bak gözleri sarımı diye birde çok uyuyor uyanmıyorsa ağlaması zayıf sesi az çıkıyorsa sariliktır şüphelendiysen sarılıktan bence doktora göster biz sadece 2gun yattık ama bebeği kuvezde bırakıp çıkmak çok zoruma gitti :(

0 oy
(131 puan) tarafından
Kizlar dün aksam acile gittik sarilik degeri 11 çıktı. Dr hastanede yatacak kadar cok degil ama dikkat edin sık emzir dedi. Simdi 2 saate kalmadan en az 30 ml süt icirmeye çalışıyorum. Insallah geçer
0 oy
(834 puan) tarafından

Yok sarılık gülüm. Fakat emmezlersr sqrılık artıyor. Emzir sen. O almasa da sütün az gelse de gatta daha gelmemişse bile emzir. Ben beş dakka kenara koymadım oğlumu. Su geliyoodu su. Sür yoktı ilk gün. İkinci günün yarınıdna süt gelmeye başladı anca  rakı rengi gibi oldu 4 gün sarı süt gelmeye başladı  benim. Emzir sen boşver. Süt gelmese bile emzir inat et. Allah mübarek etain yavrunu <3

0 oy
(1,567 puan) tarafından
Bence hislerine guven bana da kizim sari geliyodu yok bisey dediler her bebekte olur dediler ama sarilik varmis hissettim yani. Senin bebeginde  de var canim dr gidin ilerlemeden bol bol emzirmeye çalış kasikla ver biberonla ver dene.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 99 göst.
22 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Kadriyetaycur (814 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 284 göst.
27 Ocak 2023 Diğer kategorisinde BegumY (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 168 göst.
6 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Miraysu (2,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 121 göst.
11 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Mehmetcanınannesi (31 puan) tarafından soruldu

382,905 soru

11,461,819 cevap

35,051 kullanıcı

...