0 oy
883 göst.
Diğer kategorisinde (128 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Kizlar henüz 3 günlük ama beni emmiyor mamada almiyor bugun bütün gün aç kaldi nerdeyse. Yok biseyi normal diyorlar ama bana oyle gelmiyor birde siz bakarmisiniz

38 Cevaplar

+2 oy
(2,931 puan) tarafından
Var gibi 3 gunluk bebek 2 saatten fazla ac kalmasi zararli sekeri flan duser yazik agzina sık sutunu tadini alsin emer belki zorlada olsa emzit ihmal etme emmiyo diye
(128 puan) tarafından
Her yolu deniyorum ama uyandiramiyorum canim yeni dogan bebekler 20 saat uyurmus brnim kizim kesinlikle 23 saat uyuyor geriye kalan bir saati de ben zorla uyandiriyorum. Göğüs ucum büyük geliyor canim o yüzden ememiyor beni zar zor uyandiriyroum onda da ememiyor
(2,127 puan) tarafından
Kaşıkla bile olsa agzına mutlaka ver canım yada şırıngayla
(2,931 puan) tarafından
Aynen ben ne eziyetler ederdim kizima uyansin diye yok uyanmazdi ağzına kasila ver siringayla ver bi hastaneye götür olcsunler sariligini
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Fotoğraf mi aticaktin cnm nasıl bakicaz
(128 puan) tarafından
Sduzelttim simdi canim
+1 oy
tarafından
Hih oldu simdi:)yok.sanki cnm ya ten rengi böyle.sanki çok anlayamadım ben
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Gozünun beyaz yerlerine bak sarimi canm 
0 oy
(26 puan) tarafından
Canım var sanki ya bence haftasonu gelmeden yarın bi doktora götür
0 oy
tarafından
benm kızımda sarılık var suan ışık tedavisi görüyo hastanede yatyorz goz icine bak sarimi beyazmi ayrıca emmedi diyosun yoksada olmustur bı acile götür  bnce
(128 puan) tarafından
Gecmis olsun canim bu aksam acile goturcez de zubeyde hanim da bakarlar demi eşim atatürk hastanesine gidelim dedi ama zubeyde hanimda bakarlarsa oraya gitmem hiç
tarafından
bakalrlar bzde taburcu olduk yarn aksam yenimahalle devlet hastanesine gtcez sarılık testi icin yükselme varmi diye
(128 puan) tarafından
Dun gittik canim ama orasi bakmadi gataya gittik sarilik degeri 11 çıktı
(446 puan) tarafından
Warmiymis canm sarılık yoksada baş ucuna sarımsak soyda köy kız ben kızımın koluna bilezik gibi baglamistm bizde çok çektik sarılıkta n onu yapınca atlattı
tarafından
bizm rh uyumsuzluğu var knla aramzda ondan dolayi sarılık var
0 oy
(439 puan) tarafından
Var gibi cnm 
0 oy
(215 puan) tarafından
Canım keşke gözlerini görme şansımız olsaydı daha net anlardık sanki çok yoğun değil gibi şu haliyle 
(128 puan) tarafından
Canim inan gozlerini bende goremiyorum cogu zaman çünkü surekli uyuyor ne yaparsam yapayim da uyanmiyor zar zor uyandiriyorum emzireyim diye göğüs ucum büyük geliyor ememiyor
0 oy
(215 puan) tarafından
Evde de olsa ışığın altında uyusun ben şahsen 40 gün ışığı kapatmam ve bebeği ışığın tam altına yatırırım Allah'a şükür hiç sarılık olmadı 3 bebeğimde
(128 puan) tarafından
Bende suan oyle yapıyorum canim ışığın altinda uyuyor
0 oy
tarafından
Hemen hastaneye götür çocuk komplesari oğlumda da vardı ordan biliyorum ama bu kadar değildi sık emzir saat basi emzir
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Evet sarılık var gibi hafta sonu girecek o yüzden sabah götürün doktora hiç bise yapamıyorsanız bile gogsunuzden çay kaşığına alıp akitin ağzına tüm gün aç durması iyi değil 
0 oy
(2,028 puan) tarafından
Canm geçmiş olsun fotoğrafta az gözünün  beyazını sarı gibi gördüm  yanılmışsa olabilirim

Bebeğim emmiyor ememiyor deme vazgeçme sürekli dene 

Baktın  olmuyor çay kaşığına sağ  sürekli ver 

Bnm bebisimde almadı  ısrarla denedim şimdi emiyor 26 günlük 
0 oy
(471 puan) tarafından
Sütünü sağ biberonla yada kaşıkla  ver. Bence olmuş sarı görünüyor. Yazık ya bebeğe hava sıcak zaten utabmadiginda soydur onu. Çenesinin asagisini yanağını başının üstüne dokun ovalar böyle uyaniyolar
(128 puan) tarafından
Yapiyorum canım ama inan hic uyanmiyor. Ama gece cok şükür biberonla biraz icirebildim sabah 8 den beri de 20 ser dakika 2 kez emzirebildim.
(471 puan) tarafından
İyi canım bundan sonra emer inşallah ama bi doktora götür bence
0 oy
(747 puan) tarafından
Canim senin bebegin sarılık olmuş cildi sapsarı görmüyor musunuz sen kaynanani dinleme hemen bi acile götürün sarılık ihmale gelmez . Bide yeni doğan bebek çok zor uyanır sen zorla uyandiracaksin ayaklarını falan gidikla sarılık olmasın diye şekeri düşmesin diye doktorlar saat başı emzirin diyor .
0 oy
(406 puan) tarafından

Canım gözlerini çekseydin keşke genelde gözlerin içi sarımsı olur sarılır olunca

0 oy
(56 puan) tarafından
Bence sariligi var benim oglumda  sarilik uc ay surdu ten rengi boyleydi ileri derece degil ama sarilik var. Dikkat etmezsen artabilir. Sık sık emzir
0 oy
(174 puan) tarafından
var canım en fazla 2saatte bir emzir ama bnm kızımınki 19du nerdeyse her dk agzına verip emziriyodum gecede aynı her saat bası kalkıyordum 2dk emip yoruluyodu ve seninde sütün yoksa pekmez serbetiydi rezeneydi faln ic canım bi gögsünü emerken digerinden akması lazım sütün varsada akar 
0 oy
(351 puan) tarafından
Var gibi.. benim de bebeğim böyleydi uyandiramiyordum enjektörle besledim göğsümü tutmuyordu uyurken .. bol bol emzirmek lazım bir de öyle geçer.. toparlar inşallah biz 5.gün taburcu olmuştuk
0 oy
tarafından
Canım bebeğinde bariz sarılık var uyuyor uyanmıyor deme kendinin uyanmasını beklersen zaten uyanmaz uyudukcada şeker düşer sarılığı artar topuğuna vurup burnunu sıkıp falan bir şekilde uyandırıp saat başınada iki saatte bir mutlaka beslemen lazım ki artmasın sarılığı birde doktor kontrol etse iyi olur zaten topuk kanı için sağlık ocağına gitmeniz lazım 
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Bence var gbi benim bebegim 6 gunluk hafif goz cevresinde vardi uyanmiyordu altini aciyorum arrik hemen uyaniyor emziriyorum azaldi sen hastaneye kesinlikle gt

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 97 göst.
22 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Kadriyetaycur (814 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 284 göst.
27 Ocak 2023 Diğer kategorisinde BegumY (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 157 göst.
6 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Miraysu (2,725 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 119 göst.
11 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Mehmetcanınannesi (31 puan) tarafından soruldu

379,998 soru

11,375,240 cevap

34,858 kullanıcı

...