+2 oy
830 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
2 tane doğum yaptım sezeryanla ikisinin arası 362 gün. İkisinde de çok rahattım. 2. Biraz kötüydü onunda nedeni benim hatamdı. Sigaraya gebelik sürecimde aş erdim. Ve gece gündüz içiyordum resmen sigarayla kafayı bozmuştum. Tütünü yediğim bile oluyordu. Bu yüzden uyuşmadim ve genele çevirdiler ama kesilmemiştim. Tentiridiyotu karnıma dökünce kesmeyin diye bağırdım sadece sonrasıni hatırlamıyorum. Kolay bir süreç eğer canınız çok tatlıysa normal doğumumda da dikiş oluyor. Bazen 2 hafta üstüne oturmayan oluyor. Ben iki doğumumda da 3. Gün işimi gücümü yaptım. Ve hiçte yarım canlı değilim. Vallaha bir çok kişiyi 5 katlarım. Üşüyünce sızlıyor dediler oda yalan. Benim ayaklarim hep çıplak ve hiçte sızlamadı. Korkulacak bir şey yok 25 dakika da oldu bitti. Ve artık sezeryanda da içiniz temizleniyor bizi içimizdeki pislikle dikmiyorlar kankiler

32 Cevaplar

+5 oy
(1,091 puan) tarafından
Herkesin ağrı eşiği bir değil ki yaşanılan doğum acısı bir olsun..

Kimisi bir sinek sokmasından günlerce kolunu bacağını oynayamaz kimisi soktuğunu bile duymaz..

Doğum başlı başına mucizevi bir olay. Dikişli veya dikişsiz. Sancılı veya sancısız.. Kıyaslama yapanları anlayamıyorum..
(7,791 puan) tarafından
Katılıyorum
(9,247 puan) tarafından
Aynen bende sana katılıyorum .benim için ağrının en ufagi bile efsanedeir.arkadas normal doğumda dikiş oluyor dedi olmayanlar i da duydum
-Reklam-
+3 oy
tarafından
O da doğum diğeri de doğum kıyas yapmaya gerek yok
(48,709 puan) tarafından
bebegin çıkış yeri farkli sadece demi☺️
tarafından
Aynen öyle :))
+2 oy
tarafından
Benden gizli organlarimin yarısını almadilarsa bende yarım olduğuma dair bir belirti yok 
tarafından
Yok kız ilahaki girmişken 2 3 organ demeden almışlardir djendjejdj
tarafından
Yeni adımız yarim insan olsun :D
tarafından
Ahahhahah biz onu zekamizla kapatırız buket gözlüklü emoji ☺️
+2 oy
(673 puan) tarafından
Herşey bünye meselesi. 

Birine laf söylersin kırılır, diğerine söylersin hiç duymaz. 

Hele doğum gibi ciddi bir konu asla tartışma ve kıyas konusu olamaz
tarafından
Vallaha çok kişi kıyas yapıyor tatlım bende kendi tecrübemi dile getirdim yine olsa yine sezeryan
(673 puan) tarafından
Ben de sezeryan doğurdum ama ne bileyim ikisi de annelik. Senin başına gelen başkasının başına gelmez ki. Senin bedenin bu. Ben soğuk içtim mi bademcigim şişer mesela kimisi Eskimo dur. Kutupda yaşar sorun olmaz
(5,721 puan) tarafından
Beş sene oldu doğum yaptım yarım insan tabiri yanlış ama gerçekten usuyunce çok ağrıyor dikis yerlerim
+2 oy
(80 puan) tarafından
"Usuyunce sızlıyor dediler ama o da yalan"

Çok çirkin bi cumle. Bunyeden bunyeye değişen konular. Yalanı ya da gerçeği yok. Kişisel.
tarafından
Seho nslsn nasl oldun canmmm özel mesaj bölümunde kapali yazamafm sana iyimisin sAgligin nasl
tarafından
Iyim canım 12 gün yatırdılar işte hastanede iki gün önce taburcu oldum suyum yeterli gelince bıraktılar iki hafta geriden gelmesi devam ediyor ama
(80 puan) tarafından
Sana ve 3 yakınına göre şekillenmiyor bu durum

Kesi yeri, dikiş şekli,cilt tipi , vücut yağ oranı hepsi etkiliyor. Sağlıkçı biri olarak söylüyorum.
tarafından
Seho cok gecmis olsn canm benim bende merak ettm.seni iyi olmana sevindm
tarafından
Bende sizleri özledim bu süreçte
+1 oy
(1,750 puan) tarafından
Ayaklarımız önde falan gidiyo demekki yarım nasıl oluyosa çıldırıyorum aaa yarımsın sen diıolar *** sensin yarım 
tarafından
Yok kız ayaklarımızı sırtımızda taşıyoruz tövbe tövbe ejsjejdjrb
(1,750 puan) tarafından
Bilmiyom bacım neremizdeyse
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Yarım beyinli oldukları için 
tarafından
Katılıyorum sonsuz artı
0 oy
(247 puan) tarafından
Benimde öyle canım normalden sezeryana alındım ama sezeryan derim iki yerimde de dikiş var katılıyorum sana 
tarafından
Çünkü canın yanmıyor her şey sağlıklı diye acı çekmeye gerek yok. Şuan sanki yediğimiz her şey çok sağlıklı gibi
0 oy
(3,907 puan) tarafından
Imzami atarim  :D sigara dışındakilere.  Kiz sen de aserecek bir sey mi bulamadin:)...

Dip not geceyim ama 1. De ben de uyusmadim sunni sanci surecimden dolayı genel kötüydü  ama epidural 10 numaraydı
(894 puan) tarafından
Epuduralde süreç nasıl ıkınamıyorsunn karnına baskı uyguluyorlar sanırım. Sonra o uyuşukluk ne zmana geçiyor baş bel ağrısı falan kalıyor mu
tarafından
Kuzum spinal de çok rahat ama genel olmuş birisi olarak oh mis. Bir baktım uyanmışım çocuk gitmiş bile
0 oy
(48,709 puan) tarafından
doktoruna denk gelirsen iyi benimde sorunum yok 
tarafından
İyi doktora denk geldim canım benim
0 oy
tarafından
Ee ben normal doğum yaptım hiç dikişim yok. Şimdi ne yazsam nasıl ovsem kendimi, normal doğumu göklere çıkarmam gerek galiba :D
tarafından
Ama üste baktığın zaman çoğu çok memnun. Normal doğumda dikişsiz doğum yapan az çünkü ebeler acımıyor
tarafından
Doktoruna bağlı o da. İki doğumdan da memnun olmayan sayısıda çoktur elbet
0 oy
(5,364 puan) tarafından
Ben normal yaptım dikişlerim iki kez açıldı bida dikildi aylarca düzelemedim çok kötüydü 
tarafından
Al işte bak kuzum bunu sana hitaben demiyorum ama ben aylarca düzelemeyen bir sezeryan hastası görmedim. Üsteki bazı kişiler överek anlatıyor
0 oy
(2,356 puan) tarafından
Sezeryan cok kotu bisey ilk defa seven birine denk geldim 11 gun once oldum icerde bisey unuttular galiba durmadan kabiz oluyorum yada kanallari tikadilar galiba tovbe yarabbim 
tarafından
Kuzum vallaha bol bol kayısı suyu içersen içinde unutulan şey çıkar xjenxvehxjsjjd kız ne unutması bol su iç bol sıvı tüket
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Sen 3. gün işini yapmaya başlamışsın ben doğum yaptım 15 dk sonra başladım her işimi yapmaya. 2 tane çocuğumun 2 si de normal doğdu. 2 dikisim vardı. Sezeryanin da normalin 'de kendine göre zorlukları vardır illa ki. Bunye meselesi, karşılaştırma yapmak saçma.
(7,791 puan) tarafından
Ben bi ay egilemedim yere oturtamadim otursam kalkamadim cocugumu yardimsiz kucagima zor aldim ve sezeryan oldum keske 12 saat sanci çekseydim de normal olsaydi. Kabiz musum su an yalanci sanci gibi sancim pluyo sezeryandan sonra basladi bu sen düşün... :p
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Yapiya bagli bi ay kaklkamadim cocugumu yardımsız kucaklayamadim cok cok zordu kimsede yoktu acimla sizimla eebelendim keske normal olsaydi da 12 saat sanci cekip her seyi geride biraksaydim...

Hala daha zorlugunu cekiyorum.. 

En guzeli rabbimin uygun gördüğü normal olan dogum mecburiyet yoksa herkes normali tercih etmeli.
0 oy
(1,579 puan) tarafından
Ay agsin bal yesin bende sezeryanim valla çok da rahat yani normal doğum deseler yine yapmam yine yapmam normalden korkuyorm ama sezeryan bildiğin çok rahat ya gerçektende usutunce ağrı da olmuyo ağır da taşıdım bir ay içinde valla çoğu söylentiler de yalan ya 
0 oy
tarafından
Eee napalim şimdi seni alkışayalımmı????? Herkes bir degil kendin gibi görme bence! İğne olan yer hala iş yapinca agrıyor dikişlerim 2 sene oldu sızlıyor norml doğum yapan kadın evine yürüyerek giderken sezeryan lı kadın iki büklüm gidiyor benim doğumum çok risk li diyosun maşallah hiçte bişeyin olmamiş..

Elimde fırsatım olsa idi 1 dk düşünmeden norml doğum yapardım istiyordum ama nasip olmadı. 
tarafından
Al sana artı ben iki doğum yaptım bir normal bşr sezeryan sana şunu söylim ben normal doğum acısı nasıldır hissetmedim sezeryanda öldüm öldüm dirildiö
tarafından
Bacım sende aynı yerden kesildin bende. Bence senin canın çok tatlıymış. İlahaki iki büklüm gidersin normal doğumda da üstüne oturmak kolay olmuyor xe
tarafından
Tatlılıkla ne alakası var bende iki büklüm oldum
tarafından
Okadar kıck boxla ugraştım hiç canımı tatlı görmedim bildigin amaliyat geçiriyor sun ve seni kesiyorlar bence bazıları çok abartıyor yok 5. Günü halı yıkamış çok güzel bişey miş diye söyleniyor lar ben yapamadım sezeryanda çok kan kaybı yaşadığım için pıhtı attı kısmı felç lik geçirdim etrafına sor bak bu durumu yaşayan %50 kadın var. O yüzen asla sezeryanı kimseye tavsiye etmem
0 oy
(12,859 puan) tarafından
Ben normal doğum yaptım iki sene oturamadım son 1,5 aydır oturuyorum küçük bir operasyon geçirdim
0 oy
(802 puan) tarafından
İki sezeryan oldum gayet rahattım doğumdan çıktım ayağım açıldı noröal tuvalete gittim üstumu giydim çovuguma tek baktım 1 haftada tim ev işlerimi yaptım 10  günde pazarımı bile yaptım 
0 oy
(245 puan) tarafından
Herkeste değişkenlik gösteriyor kimine normal doğum kolay gelir sezeryan zor kimine sszaryan zor normal doğum kolay gelir. Ben sezeryan oldum kulaklarim zoommuyordu kan kaybindan 1 hafta boyunca değil eğilip yürümek yataktan kımldyamıyordum bile 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 130 göst.
11 Nisan 2021 Aile kategorisinde Tostininin annesi (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 206 göst.
6 Haziran 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde ZGT (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 183 göst.
24 Kasım 2021 Aile kategorisinde Beyzanurxx (476 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 69 göst.
25 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde & Madamcoco & (2,196 puan) tarafından soruldu

380,617 soru

11,396,010 cevap

34,913 kullanıcı