0 oy
204 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar en iyi yaprak alma zamanı hangi zamn yaprak alıp bidonlara saklamayı düşünüyorum. Sizl nasıl saklıyorsunuz 

10 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Oooo coktan alman lazimdi canim 
tarafından
Geçmi kaldım ben şimdi
(22,070 puan) tarafından
Evet canim 2 3 hafta once alacaktin ilk ciktigi zamanlar ama bulursun ya bnce hemen ilk gordugunden alma pazara falan bak
tarafından
Tmmm cnm çok sağol
-Reklam-
0 oy
tarafından
En erken yaprak en iyi yapraktır bende alıyorum bidonlara tuzla basıyorum o şekilde muhafaza ediyorum
tarafından
Geçmi kaldım ben şimdi
tarafından
Bence geç sayılmaz araştır cnm bulursun yumuşak sarı renkte ve damarsız olanlardan al
tarafından
Çok sağol cnm
0 oy
(120,138 puan) tarafından
bu zamanlar annem alali 2 hafta oldu zaman degil yaprak onemli guzel kucuk yaprak bulmak zor ince olmalj sari uzum yaoragi olmali damarli olmamali 
tarafından
Teşwkkürler geç mi. Kaldım şimdi ben
(120,138 puan) tarafından
biraz gec kaldin ama arastir bulursun iyisinu
tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Şimdi canım geç bile kalıyorsun hemen al tazeyken. Bidona basıp tuzlu su ekliyor annem ama tuz çok fazla koyuyor
tarafından
Geç mi kaldım şimdi ben
tarafından
Yani yaşadığın bölgeye bağlı cok sıcak bı yerde değilsen çok geç kalmış sayilmazsin bence
0 oy
tarafından
Bizim yapraklarımızı annem kendi yapıyo bahçelerinden yeni çıkmaya başladı daha pazwrdan alıcaksan bikaç defadır görüyorum satılıyo ilk çıkan yaprak veya son yapraklar iyidir derler 
tarafından
Teşekkürleer cnm
0 oy
(1,108 puan) tarafından
Hemen al şimdilerde geç kalıyorsun canım ben bayramda gittiğimde köyden toplamıştım tazecik yaprak asmalar üzüm vermeye başladı mı olmaz şimdilerde hemen al tuzlu su ile bidonlara bas
tarafından
Tmm cnm çok sağol pazarda alıcam bu gün
(1,108 puan) tarafından
Çilek reçeli zamanı da geldi yapmak istersen :)
0 oy
(938 puan) tarafından
3 hafta önceydi canım taze taze çıkmıştı ama ilk çıkan eski olur 2 hafta önce toplaniyor
tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(7,942 puan) tarafından
Hazır alırsan saniye annenin yapraklarından al
0 oy
tarafından
Şimdiye kadar alman lazımdı canım 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Valla biz dün topladık şimdi isladik birazsinra saracaz bu güzel 5 kg butona bascaz daha var onlarda bir hafta sonra topluycaz

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 114 göst.
22 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Firdevss (28 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 330 göst.
5 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Tinkirbelll (1,120 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 152 göst.
0 oy
11 cevap 208 göst.
3 Haziran 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Annelerr toplandiik (25 puan) tarafından soruldu

385,463 soru

11,526,400 cevap

35,197 kullanıcı

...