0 oy
618 göst.
Diğer kategorisinde (5,373 puan) tarafından
Normalde her ay alışveriş yapmayız acil bşey oldumu alırız oda 2 3 ayda bir byle 100 tllelk flan tuty ama bu hfta mutfağım bomboş sadce kuru gıda birkaçate kalmştı inanrmısınz açlıktan gofret le karnımıızı doyurduk yattık neyseki eşim bugun maaş aldı 500 verdi her itimale karşı yanında bulunsun dedı braz kahvaltılık yumurta kahvaltı yoğurt yağ vs. Eksik olanları aldım sadece temızllk ürünleri meyve sebze bitane ble almadım ve 450 turu yuh gerçekten yuh bime gttım bıde küçücük peynır 30 40 tl oha yaa eskiden  2 3 araba doldurduktuk 300 den aşagı tutmazdı sayfa sayfa fiş verirlerdi şmdi ise inanlır gıbi değil yazıkkk

37 Cevaplar

0 oy
tarafından
1500 e yakın canim
(5,373 puan) tarafından
Her aymı canımm
tarafından
Evet canım  her ay
(5,373 puan) tarafından
Maaşnız nekdr alıyırsunz bizm kirada varda oyuzden sorıdm
tarafından
Bziimde kira var 1600 tl ayrica eminevimede ödüyoruz cok.şükür  maaş iyi canim
(5,373 puan) tarafından
Eşimn asgari ücret herhalde bi 200 300 falan fazla dır bide kıredı borçları var
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah yardım etsin canım hersey ateş pahası bizim 3 4 bin gidiyor cnm 
(5,373 puan) tarafından
Gerçekten mi ooo :(
tarafından
Valla bacım öyle rabbim herkese helal rızık nasip etsin
(5,373 puan) tarafından
Sen ne alıyon okdr kız karabalıksınz herhalde
0 oy
tarafından
Valla bir ya olmuş 100 lira bizde iki kişiyiz ama 1000 TL yi bulur nerdeyse
(5,373 puan) tarafından
Eşim asgari ücret çalşyro eşim abur cubur çok alıyr acil bşey olmadımı ben yıne kısyırum hiç fuzuli harcama yapmıyrıuz mesela üç dort ayda bir et yıyıurz
(14 puan) tarafından
Eğer bu abur cubur dan sikayetciyseniz listeyle gidin biz öyle yapmaya başladık eve geliyoz bişey yok hep abur cubur oda iki günde bitiyodu listey çıkıyor artik
(5,373 puan) tarafından
Aldıklarımı zı listeyemi geçireyim cnm
0 oy
(67 puan) tarafından
3 bucuk 4 tutuyor
(5,373 puan) tarafından
Her aymı canım oooo benm kiram 750
(67 puan) tarafından
Bez mama zaten cok pahalı Allah yardımcımız olsun
(5,373 puan) tarafından
Allahtan emzdryırum ben ama ek gıda olark tabı meyve falan alıyoruz mecbur Allah yardım etsin
0 oy
(3,862 puan) tarafından
Sadece mutfağa 1000 TL civarı gidiyordur 
(5,373 puan) tarafından
Daha temızlk meyve sebzede kalmş 1 mlyar çok pahalı bıde ben kısıyırum braz hep acil olanları aldm
0 oy
(9,247 puan) tarafından
1000tl canım aşağısı yok
(5,373 puan) tarafından
Herşey pahalı olmuş ateş pahası
(9,247 puan) tarafından
Kız çay zeytin peynir kaşar al 9
150,TL geçim zor Allah herkese yardımcı olsun
(5,373 puan) tarafından
Bimde kaşar penynır 45 tl falandı hem zam yapmşlar bnce
0 oy
(119,346 puan) tarafından
700 euro bizimki 
(616 puan) tarafından
7 bin lira falan oluyor yaklaşık yanlış bilmiyorsam
(5,373 puan) tarafından
Aaaboo hangu ülkede yaşıyırsun sevda
belcika
(5,373 puan) tarafından
Geçimi nasıl zormu
zor tabi ama kolay yonleride var
0 oy
tarafından
Maalesef 3.5 dan asagi gitmiyor :(
(5,373 puan) tarafından
Sadece mutfakmı
tarafından
Evet oturdum hesapladım sadece mutfak
(5,373 puan) tarafından
Her ay bzde okdr gtmıyor acil olanları sadce aldım
0 oy
tarafından

Öyle belirli bi haftalık alışverişimiz yok bişy kalmadıgında gideriz sebze falan almaya diye bi çıkıyoruz 400-500  bazen diyorum hiç çıkmıyım eksik oldgu zaman eşime diyim bi kilo bundan al falan diye çnkü bi geliyoruz eve hiç ihtiyaç olmayan bişyi bile almış oluyoruz bide şmdi doğumum var kurban geldi zekat zamanı geliyo biraz bütçeyi daraltalım diyorum başa dönğyoruz tekrar alsan bidert almasan bi dert nolcak böyle :D

(5,373 puan) tarafından
Aynen ravza inan bzde oyle kompile bitiyor sonra alıyırum oda çok acil asla gerksz fuzuli haracama yapmıyırum oda 4 5 ayda bir anca iki kişiyiz herşeyın fıyaatı uçmuş önünü tutamıyorlar
tarafından
Aynen öyle deterjan alıcağım zaman toplu alırom küçük almıyorum uzun süre hidiyomdaha bereketli oluyo kuru bakliyat zaten sürekli yapmıyoruz kahvaltılık yeşillik aburcubur derken alıp başını gidiyo kızım bezleniyodu çok şükür onu bıraktık bi kârımız o oldu :D eşim de sigara kullanıyyo hayırlısıyla bi bırakaydı iyi olcaktı devran öyle ya da böyle dönüyo yapıcak bişy yok Allahım hepimizin yardımcısı olsun
(5,373 puan) tarafından
Aynen bnde senın gbı yapuırım mesela bir camsil bir tursil sıvı sabun faln 1 sene gttı bızde 2 sene olmadı daha evleneli Allah sağlık sıhhat versin de
tarafından
Amin canım :)) sağlık olsun gerisi hallolur şükür halimize
0 oy
tarafından
1500 en az gittiği ay
(5,373 puan) tarafından
Her aymı
tarafından
Evet canm eğer annemlere falan gidip bir iki hafta kalmışsam o da  çok nadir bin altına düşüyor bulgur pirinç şeker çay makarna bunları da büyük torbayla alıyoruz 5 ay falan gidiyor ama hepsi birlikte bitiyor o ay daha fazla masraf çıkıyor her şey çok pahalı gerçekten bi de hep marketten alıyoruz biz bununda etkisi olabilir ama pazara gitme şansım yok
(5,373 puan) tarafından
Bende pazara hiç gtmıyorım yanı oyle her sebzeden her meyveden almıyrız çok nadir
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Yani günlük aldıklarımızı saymazsak 800 filan tutuyor ama içinde bulaşık 

Makinesi det varsa çamaşır makinesi olmuyor yağ varsa şeker olmuyor hepsi bir anda bitmediği için snra diğerleri bitince parca parca alınıyor yani
(5,373 puan) tarafından
He işte acil olanlar mesela saçla bti alıp gelıyorım oyle yarı yamalak sonra aylar geçiyor bakıyırm hiçbişey kalmamş gdıp alıyırum çokta pahalı olmuş
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Valla ne sen sor ne ben solim..2000 vardr her ay..
(5,373 puan) tarafından
Ayy vala kira ayrı dert mutfak masrafı ayrı dert üzücü vla
(3,901 puan) tarafından
Valla hic sorma..markete gidiyosun temizlik ürünü aliyosin kac yuz tl  tutuyo ama ortada yiyecek yok..kahvalti desen ayni
0 oy
tarafından

1000 mutfak 

2000 kira fatura 

Geriye kalan 600 ekmek sigara:'(ayda 200 de bez

(5,373 puan) tarafından
Hangı bezı kullanyırusn cnm ben biminki kullanyorrum 20 gunde btyır işte ıslak mendıl le beraber 100 tl gdyro
tarafından
Canım evy babay alıyoruz iki hafta bir büyük paket ıslak mendili falan birde bende ikitane büyüğe öğrettim ama gece ve biryere gidince takiiorum bukadar gidiyor iste
(5,373 puan) tarafından
Kız sigara içme yaa:(
tarafından
Ben degilki kocam içiyor :((
(5,373 puan) tarafından
Ayy bnnm eşim sigarası yok bende bekarken arada içerdim tam bağ mlı oldm hamilelikte bıraktım 1 sene içmedim kızım 9 aylık halndde içmedım hiç çok pahalı yaa
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Valla en az 2000 gidiyo mutfaga. Aynen cok pahali hersey
(5,373 puan) tarafından
Biz her ay almıyorız çok acil olmadımı
(10,047 puan) tarafından
Valla canım ozellikle kahvaltilik biz 1 hafta anca gidiyor. Yeniyor yani
(5,373 puan) tarafından
Bnnm eşimde alyor hnı 1 hfta kahvaltı yapmıyor sabahın erkenı gdyor işe sadece 4 12 vardıyası beraber yapyoruz ben tek oluncada fazla yemıyorum
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bizde toplu alışveriş yapmayız ama günde yada 2 günde bi 100 150 lira gidiyo hemen hemen ayda ortalama 1500 2000 yada en azı 1000 lira gidiyo
(5,373 puan) tarafından
Vala eşimde oyle bir kaçgunde eli dolu gelyor sürekli eve bitmeyene kadr almıyrum bitincede acil olanları alıyırum hiç gereksz almıyırum
(9,626 puan) tarafından
Bizim de bi ayağımız markette mubarek eksikler hic bitmiyor zten bu devirde çoğu insan ekstra biseye harcama yapamiyo ki Allah herkesin yardımcısı olsun
0 oy
tarafından
Bizde meyve sebze çok almayız kahvaltılık olarak da sadece zeytin alırız onun dışında kuru gıdalar 200 anca gider eşim 6 7 aydır çalışmıyordu neyse ki dün ise başladı çok şükür 
(5,373 puan) tarafından
İnanki Büşra işszlk çok zor benm eşim aylardı çalşmıyırdu hangı işe grse çıkartırlardı mesela iki otobus oluyır du yol uzak oluyrıdu çok şükür yılbaşında bir iş buldu başladı devam edıyor saatlerce adam mesai yapyır ama ne yazıkki yetşmşyor bzide meyve sebze almayız bebek var iki üç tane elma alırız mesela oyle yani
tarafından
Çok zoe maalesef evet işsizlik benim eşim de sabah yedi buçukta iş başı yapıyor akşam 9 10 gibi geliyor çok üzülüyorum eşime ama elden bir şey gelmiyor
(5,373 puan) tarafından
Mecbur çlşsın cnm bnnm eşim Aylarca boştu hep borç yptı kıredı borçlarını şu pandemi zıkkım dan dolayı erteledi 2 katına çıktı ee kiradır bebek tır hepsı ayrı dert yetişmiyor ucu ucuna geçinıyıruz
0 oy
tarafından
500 tutuyor canım ama şöyle ben hasır salça bakloyat felan almam dolabım tıka basa dolu her sebzeden herşeyden çıkarır pisiririm pazar var artı olarak inada aman aman birşey gitniyor ve toptan alıyorum temizlik malzemelerini de 3 ay gidiyor
(5,373 puan) tarafından
Temizlk malzemeleri fazla bşey almıyırum yaa bide çok qz az kullanırım kuru gıda çok acil olmayana kadr bnde almam bna yardımda çıkmştı
tarafından
Benim aman aman ev iicin masrafim olmuyor burası çok pahalı zaten
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Anammm bacim burdakiler ne yeyip iciypmuss valla bizim 500 tl gidiyodur canim yagi 18 tl teneke aliyor esim sekeri pirinc mercimek bulgur yarma düg fasulye bunlari hep 5 kilo aliyoruz  peyniride 5 kilo aliyoruz bidonda koy peyniri ayda bi yumusta tavuk aburcubur manav gbi seyler aliyoz bezide 2 paket aliyoz 2 ay gidiyor islka mendili falanda cok aliriz
(5,373 puan) tarafından
Vala bna da hep kuru gıda yardımı çıktı onları uzun zamandır hiç almadım mesela salça yağ kahvaltılık 2 3 ayda bı bityor aynen senın dedn gbı çok şaşırdm 2 3 mlyar dyorlar bnm butun maaşı kadr:)
0 oy
(603 puan) tarafından
Valla benimde en az 3500 gidiyodr kuzum herşey çok pahalı bi yağ 70 60 TL sebzelerin en düşüğü patates oda 4 buçuk valla burası cok pahalı 
(5,373 puan) tarafından
Sız nerde otryırusnz çok gdyır ama eşimn maaşı 3 buçuk bıle değil ynı
(603 puan) tarafından
Kıbrıs kuzum
0 oy
(14,033 puan) tarafından
1000 lirayı buluyor şaka gibi inanamiyorum gerçekten öyle sürekli kıyma et falan da yemiyoruz
(5,373 puan) tarafından
Vala 2 senedır 3 4 kere tek kıyma almşz 2 3 ayda bir eşim hazır köfte bıde et alyor ynı şaka gibi ya yetmıyor 450 tl çıkardım içim gttı ya hiç insaf yok kmsede barı braz indrm ypsalar çekirdek ble 15 tl cips 5 6 tl oha dyorum ya

İlgili sorular

0 oy
60 cevap 1,011 göst.
5 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 802 göst.
10 Kasım 2022 Diğer kategorisinde ayse.gul (582 puan) tarafından soruldu
0 oy
50 cevap 1,282 göst.
28 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
40 cevap 1,882 göst.
11 Ocak 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Guuness (758 puan) tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,385 cevap

34,884 kullanıcı

...