0 oy
315 göst.
Diğer kategorisinde (391 puan) tarafından
Kızlar hepinize hayırlı akşamlar bebeğim de yaşına göre baya gerilik var doktora götürdüm mama başlattı ama ben asla çocuğa içiremiyorum bebeğim biberon almadı hiç sadece biberonda su içiyor mamayı nasıl verebilirim Lütfen yardımcı olun

10 Cevaplar

0 oy
(391 puan) tarafından

En İyi Cevap

image

KIZLAR MAMA BU BANA FIKIR VERİN LUTFEN YA 
(25,224 puan) tarafından
Anammm o ne öyle kız neden 9 kutu aldınız ki önce 1 kutu deneseydin keşke tüh
(391 puan) tarafından
Canım  bebeğim bir yaşında ve hem boy hem kilo olarak geri de kalmış sut ürünü yasak doktor 9 paket dedi ve 1 ayda bitmeli dedi mecburluktan  yani
(25,224 puan) tarafından
Ayy inşallah yer canım yaa sen bi sulukla dene belki heves eder. Tadını begenmediyse içine pekmez falan koy biraz istersen yani bişey karıştırılır mı bu mamaya bilmiyorum ama. Bide vanilya şurubu mu ne varmış mamalara katılan cocuk tadını sevsin diye onada bal istersen doktora sorup
tarafından
Alerjik bebekler için degil mi bu mama
(391 puan) tarafından
Yrmiyor kuzum henuz pipetle çekmiyor napcam bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kasikladami almio cnm

Uykusu agirsa uyuyunca ver bide 
(391 puan) tarafından
Kaşık mamasi degil bebegim 1 yaşında ve bende öyle düşündüm ama uykusu ağır degil veremiyorum
0 oy
(25,224 puan) tarafından
İçine cici bebe katıp kaşık maması gibi versen 
(391 puan) tarafından
Canım bu  normal mama degil biraz değişik ve bebegim tatları biliyor yemiyor
(25,224 puan) tarafından
Ne maması ki
(391 puan) tarafından
Dur atayim buraya
(391 puan) tarafından
Attim kuzum baksana bi
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Ev yapımı meyve suyunun içine katıp verebilirsin.
(391 puan) tarafından
Biseyin  içine katamam ki kuzum mamayi attım yukarı
(4,668 puan) tarafından
Kuzum mamayi hazırladıkları sonra vanilya özü veya vanilya şurubu katan anneler varmış. Internetten baktım ise yaradığını söylemiş anneler. Bir de muhallebi gibi şeylerin içine toz olarak katılabiliyormuş.
(391 puan) tarafından
Biz  atamıyoruz malesef doktor  tek başına 6 saatte 1 dedi
(4,668 puan) tarafından
Oyy zorla da icirilmez ki o. Allah yardımcınız olsun kuzum.
(391 puan) tarafından
Sabahtan beri hiç bisey  yemedi icirmeye  çalıştım p da olmadı bağıra bağıra boğazına döktüm çok kötüyüm ya
0 oy
(3,743 puan) tarafından
Canım valla tek yöntem vazgeçmemek pes etmeden her yolu dene özellikle ağlaması seni yıldırmasın sürekli sürekli ver olmadı mı iyice acıkmasını bekle ve acıktığında mamadan başka bişey verme istemez red ederse başka bişey verme mesela 10 dk sonra tekrar mamayı ver 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Ek gıda yiyor mu canım ne yediriyorsan içine üç dört ölçek koy bize iki doktorumuzda öyle dedi. 
(391 puan) tarafından
Evet canım öyle.  Malesef o da ayrı dert hic sorma
(13,202 puan) tarafından
Sonra ele güne laf da söyletir doyuramıyor diye. Sen gayret et kuzum ek gıda ver ağzına yudum yudum da olsa alışır
(391 puan) tarafından
Pes etmem kuzum inşallah bu sefer yer. Ben canimdan cok istiyorum inan ki
(13,202 puan) tarafından
Elbette kuzum insan evladının kötülüğünü ister mi ki
(391 puan) tarafından
Yok kuzum  eltimle bebeğim arasında 1 hafta var sürekli olarak  kıyaslıyorlar eltimin oğlu 15 kilo ve baya uzun tabimi her çocuk farklıdır ama üzülüyorum
0 oy
(80 puan) tarafından
O kilo yapan mamanin tadi diğer mamalara gore kotu alerjik bebeklere de o veriliyor kızımdan biliyorum

Doktor bize içmezse içine saf vanilya şurubu yahut pekmez koyabilirsiniz demişti
(391 puan) tarafından
Tadı güzel kokusu da keza öyle  ama benim bebeğim anne  sütü dışında hiçbir şey yemek istemiyor
0 oy
(391 puan) tarafından
Kizlar hala bir çözüm bulamadım bugün doktorra gittim yoktu napcam ben 
(46 puan) tarafından
Canim benim oglumda persintil degerlerinin altinda bu mamalarin sivi olanlarindan verdi iciremedim asla almiyordu eczaneden siringa aldim agzina siringayla sikiyordum ama cok ugrastiriyor ve yarisini icer icmez kusuyordu bas bas bagriyodu icmeyecem diye 3 ay zorla icirdim ama inan faydasi olmadi mamanin doktor kendi haline birakalim dedi demek ki minyon tipli olacak napim cok cabaladim ama şimdi argivit focus surup aldim azda olsa yemek yiyiyor
(391 puan) tarafından
Benim  bebeğim anne sütüyle kiloluydu  gayet ek gıdaya geçtim çocuğum gerilemeye  başladı napcqm bilmiyorum bende ya
(46 puan) tarafından
Canim oglum 2.5 yasinda ve 11 kilo
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Uykuluyken emmeye uyandığı zaman vermeyi dene ben de öyle veriyorum
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Kaşık biberonla vermeyi dene canım. Yada kaşıkla bişeyler yemeyi seviyorsa çorba gibi kaşık kaşık içir. Biberon sevmediği içindir belki. 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 259 göst.
29 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 175 göst.
28 Mayıs 2021 Aile kategorisinde nerminin annesi (1,161 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 54 göst.
0 oy
5 cevap 112 göst.
3 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Safiye__ (439 puan) tarafından soruldu

381,601 soru

11,423,857 cevap

34,981 kullanıcı

...