+1 oy
171 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kızlar ben market de satılan sert kekler varya onu seviyorum hatta öyle yapan arkadaşlarımda var ama ne yaparsam yapayım benim kekim sünger gibi ( aslında olması gereken o) oluyor varmı sert kek tarifiniz

4 Cevaplar

0 oy
(3,011 puan) tarafından
Sanirim yumurtayı ve şekeri fazla köpürtmez ve un u biraz daha eklersen olur öyle 
tarafından
İnadına tekrar yaptım kek ve öyle un koydum ki karıştırma kabından kek kalıbına zor aktı hamur yine aynı şekilde oldu :(
(3,011 puan) tarafından
Youtube yaz sert kek diye belki çıkar bilemedim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Daha fazla un koy birde kqti yağ yada vita yağ kullan derim 
tarafından
:))))
tarafından
İnadına tekrar yaptım kek ve öyle un koydum ki karıştırma kabından kek kalıbına zor aktı hamur yine aynı şekilde oldu :(
tarafından
Katı yağ ile yapınca hazır kek gibi oluyor. Hazır yağı erit kıy bak unu da ayarında koy çok akışkan olmasın. Birde kelle fırının pişirme şeklide önemli hızlı ateşte piisncede yumuşak olur. Hadi bakalım başarılar olacak bence. Ben keki çok severimde daha bugün yine yaptım
tarafından
Margarin ile mi yapayım ne kadar yağ koyayım peki
tarafından
Yaptığın keke bağlı ama bir su bardağına yakın olsa yeter
0 oy
tarafından
Nasil ya sert kek nasil 
tarafından
Yani sert olacak keserken dökülmeye ek sanki kabarmadan pişmiş gibi düşün
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Kız valla açmak istediğim postu açtın. B3nimki de sünger gibi oluyo yumuşak oluyo hep bende kalıp gibi sert kek severim mesela bakayıö yorumlara :D 
tarafından
Geçen kardeşim yapmış beceremedim diye sınırlanıyor dedim getir sen o keki bana;)) malzeme aynı malzeme aslinda

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 212 göst.
18 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Husnes (210 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 81 göst.
20 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 40 göst.
14 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde yetodiyorum (108 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 45 göst.
22 Mart 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Eslemmm (1,736 puan) tarafından soruldu

385,040 soru

11,515,923 cevap

35,175 kullanıcı

...