0 oy
388 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından
Kızlar  merhaba

4 yaşında bir oğlum var bir iş başvurusu yaptım, olumlu olma ihtimali var.

Kaynanam ile pek anlaşamıyoruz oğlum şuan kaynanamlar ın sokağımdaki kreşe gidiyor servis var çalışmadığım için yarım gün yolluyorum. Geçen kaynanama gittik bizi görünce hiç sevinmez ayrımıcının tekidir. Neyse eşim işe gireceğimi anne çocuğa bakar mısın dedi oda ağzını yüzünü buruşturdu bakar mısın derken aynı kreşe tam gün vericem sadece akşam alacak o kadar.. Az öncede kreş müdürüne sordum ben çalışmayı düşünüyorum saat kaç kaç en fazla dedim sabah 8, akşam 17,30 dedi uyuyorsa verin dedi. benimde çalışma saatlerim 8,30 ve 18 00 olacak sizce bu saatlerde verip 8 ile 5,30 arası kaynanamın yanında gözü kulağı üstünde mi olsun yoksa farklı kreşlerde var sabah 7 ile 19,00 arası öyle bir yere mi geçiş yapsak şimdi burayada baya alıştı ama kaynanam mırın kırım etmedi çok sinir ediyor evde durmayacak çocuk sonuçta.. Siz olsanız ne yapardınız ve bu uzun saatli kreşler in ücreti sizce ne kadar dır.

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çocuk büyümüş artık. Bende 4 yaşında verdim. Kaynanan ona ne ogretebilicek ki. Kesinlikle kreş.
(228 puan) tarafından
Kreşe her şekilde gidecek işte tam zamanlı yedi yedi kreşe vericem başka bir yerde yada kaynanamın olduğu yerdeki şuan gittiği kreşe devam edip akşamları beşte kaynanam alacak
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sabah 7 akşam 7 arası çocuk için çok zor ve yorucu olur canım ya keşke öğlene kadar gitse öğleden sonra baksa kaynanan
(228 puan) tarafından
Şuan gittiği yer kaynanamın hemen sokağında ve yarım gün oraya tam gün vermeyi düşünüyorum sabah saati uyuyor ama akşam ben altıda çıkıcam beş buçuk kreş çıkış saati yine o alacak
tarafından
Bilmiyorum ama tam gün kreşe çok zor durumda değilsen gönderme taraftarı değilim çocuk ev ortamını özlüyor ve sıkılıyor okula da hevessiz gidiyor
(228 puan) tarafından
İşte o zman ya çalışmaktan vazgeçicem yada kaynana alıcak yarım gün vericem
tarafından
Önce bi kaynananı dene derim işine gelmezse sonra tam gün ver
(228 puan) tarafından
Deniyeceğiz ama hazırlıklı olalım istiyorum çünkü heran fikir değiştirir
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Madem kreşe vereceksin tam kreş olsun kaynanaya vereceksen yarım gün kreş olsun bir iki saat için değmez kaynana sürati cekmeye
(228 puan) tarafından
Tam gün çalışacağım yerin oralarda bile var aslında çocuğumu sabah bırakır dönüşte alırım diye düşünüyorum uyku saatleri falanda oluyor kreşte zaten düzenli
0 oy
tarafından
Kaynananin yakınında olsun bence Allah korusun birşey olsa hemen gidebilir çocuğun yanına 
(228 puan) tarafından
Eşimde öyle diyor
0 oy
tarafından
Ben olsam kreşe verirdim. Kaynana cocuga birsey ögretemez sussun diye eline telefonu verir sabah aksam telefonla oynar sonra cok pisman olursun. Ee birde mırın kırın etmis hic istekli degil krese ver arkadaşlari olur birseyleri paylaşmasini ögrenir gelişimine katki sunar canim
(228 puan) tarafından
Aynen cnm
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Kesinlikle kreş ama 12 saat kreşte çok yorar keşke akşam kaynanan alsa sen gelene kadar iyi olurdu 
(228 puan) tarafından
Artık öyle olacak alıştığı yerde kalsın daha iyi
0 oy
tarafından
Kaynananla anlasamayabilirsin ama 7 19 çok fazla çocuk için yarım gün gönder kaynanan alsın.heleki torunu ile anlasiyorsa .kaynanan göz kulak olur sanırım torunu sonuçta.
(228 puan) tarafından
Naz yapıyor işte öyle yapıcam en son çare
0 oy
(3,446 puan) tarafından
O değilde yanlış anlamazsan takıldığm yer şu 

Çocuklar 12 saat kreşte mi oluyor cidden 

Ben kızım için mesleğimi bıraktım yani ara verdimsimdi 3 saat gidiyor hafta içi diye ilk gün oturup ağlamıştım 12 saat çok fazla be..

Ha senin mevzuya gelecek olursak alıştığı yerde Dursun gerekirse öğretmeninden rica et yarım saat idare etsin olmadı ona ek biseyler verirsin

Ama net öyle kaynanaya vermezdm ben
(228 puan) tarafından
Konuştum 8, ve 17,30 dedi işte 18,30 olsa süper olurdu ve bende işten  vazgeçsem içim hiç rahat değil
(3,446 puan) tarafından
Ya peki servis tutsan yanına veya babasının yanına götürse yakında başka yakın yok mu
Şimdi kaynana gönülsüz ya çocuğa düzgün bakmazda diye endişe ettim ben
(228 puan) tarafından
Olmadı çalıştığım yerin oraya yakın bakıcam
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Kesinlikle kreş annesi babası çalışan çocuklar için en iyisi o hem gelişimi açısından benim bir öğrencim babannesi ile buyumustu bildiğin kız çocuklardan nefret ediyordu hep günlere götürmüş çocuğu çocuk 4 yaşında ama sanarsin 50 yaşında kadın var karşında benimle hep takılmak istiyordu baya etkisi kötü olmuştu öyle bir durumum olsa kreşe veririm hem eğitim açısından iyi olur
(228 puan) tarafından
Şuan gittiği kreş kaynanam sokağında çalışmadığım için yarım gün gidip geliyor ama işe girersem ve kaynanamlar muhattap olmak istemiyorsam değiştiricem mecbur aynı yere devam edersede kaynanmla muhattap olucam akşamları
(3,681 puan) tarafından
Değiştir canım çocuğun duruyorsa ortama ayak uyduruyorsa Zorluk cekmez
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Bence kreş guvenliyse kreş daha mantıklı 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Postunu hiç okumadım cevabım şöyle ekonomik olarak kreşi kaldırabikeceksen kreş. Eğitim olarak düşünürsek biz kreş eğitmeni olmayanlar bir noktaya kadar yetiyoruz kaynanın ona verebileceği ne var bu yaştan sonra öyle düşün 
(228 puan) tarafından
Şuanda gittiği kreş kaynanamın sokağında ve çalışmadığım için eve geliyor bende müdüre sordum en az sekizde açılıp beş buçukta kapanıyor sabah ben bırakırım akşM yine o alacak v e muhattap olucam sizce kreşini mi değiştirsem bu seferde oğlum üzülür mü diye üzülüyorum
(13,202 puan) tarafından
Yakında varsa olabilir ama üzülür bence ekstra servis parası çıkar. Bi noktada babaannesi mecbur muhatap olunacak. Ben de küsüm iyi anlıyorum seni
(228 puan) tarafından
Sadece yarım saat en fazla 45 dakika bakacak o zman sabah okula ben geçerken bırakıcam zaten
(13,202 puan) tarafından
Yani huzurunu bozmaya deymez çocuğun
(228 puan) tarafından
Aynen cnm
0 oy
(11,082 puan) tarafından
Yazdıklarını okumadan kreş dedim. Okudum yine kreş dedim. Ne kadar olsa da aile büyüklerinin yanında çocuğun huyu suyu değişiyor bu en önemlisi. Sonra kaynanan ona bişey katamaz ama kreşte her türlü gelişir çocuğun 
(228 puan) tarafından
Peki cnm tam zamanlı kreş ücretleri hakkında bilgin var mı şuan kreşe gidiyor ve kaynanam sokağında servisle eve geliyor ama çalışırsam ordaki kreş uymuyor bana yine akşam o alacak sizce kreşi alıştığı ortamı değiştirsem üzülür mü
(11,082 puan) tarafından
Alıştığı ortam değişirse etkilenebilir ama alışır zamanla. Yine de yarim saat kalıyor zaten akşam o kadarcık da tutabilir kaynanan bence. Fiyat bilgim yok canım
(228 puan) tarafından
Öyle yapıcam  akşam yarım saat bakacak
0 oy
(2,855 puan) tarafından
Ben kendi öz anneme güvendim işe başladım 6 ay zor baktı başta bakmam da demedi zoruma gitmedi üzüldüm ama anneanne babanne bakmak zorunda değil kendi çocuğunu büyütmüş geri başa sarmak istemeyebilir anlarım.. bakıcı tuttum mis gibi.. ilerde de kreşe vercem en azından arkadaşı olur biseyler öğrenir bende kimsenin kahrını suratını çekmek zorunda kalmam diye düşünüyorum
(228 puan) tarafından
Ne kadar veriyorsun bakıcı ya ve saat kaç kaç bakıyor
(2,855 puan) tarafından
8bucuk- 4 buçuk arası bakıyor hafta içi 5 gün bin lira veriyorum
0 oy
tarafından
Kreş bence canm
0 oy
(208 puan) tarafından
Oyle kaynanaya cocugımu emanet etmm wala 
0 oy
(557 puan) tarafından
Ücreti bilmemde .bnce kreşe ver dha vetimli olur.hele kaynanan isteksiz  bkcaksa hiç verme 
0 oy
(3,836 puan) tarafından
valla böyle kaynana bence bakmasın. ben kendi kaynanama çok güveniyordum ama benim güvenim boşa çıkarıyor mesela o yüzden kreşe veririm yani kaynanama vermektense.
(228 puan) tarafından
Kreşe kesin gidecek zaten şuandada gidiyor işte bir saat bakacak ama onuda bakmam ders kreş değiştiricem
(3,836 puan) tarafından
valla bizimki aaa bakarım tabi seve seve tiplerine falan giriyor ama çıldırıyor hani içten içe bakarken zor geliyor yani. bide kizani simartiyor ki yarim saat bile vermiyorum kaç gündür. bazısının bakmamasi daha hayırlı gerçekten. iyilikten cok kötülükleri dokunuyor
(228 puan) tarafından
Bizimki tam bir dengesiz kaynana
0 oy
(683 puan) tarafından
Yarım saat Bi saat ilgilenemeyeckse babanneym die gezmesin ortalkda 
(228 puan) tarafından
Çok dengesiz cnm bufün bakmaz yarın bakarım der öbür gün karar değiştirir çözemedim gitti
(683 puan) tarafından
O zman ona güvenip kendini strese sokma başka çaresi ne bak bnde 3 çockla başımın çaresine bakıorm ikizler 2 aylk bde 8 yaşnda otizmli oğlum var aynı binadayız üstelk cnm boşver ağız eğdiğine değmez
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Bence kaynanana yakın olan kreş yarım saatten ne olur hem çocuk alışmış sabah 7 akşam 7 çok uzun ya çocuğuna günah 
(228 puan) tarafından
Öyle yapıcam cnm aynen
0 oy
(1,363 puan) tarafından
DONANİMLİ KRES ya da gündüz bakım evi.  Bu yerlerde Çalışan biri olarak söylüyorum kameralı kamerasının kör noktası olmayan güzel bı yer bulursaniz çocuğunuzu bu ksdar uzun süreli bı yere verin. 
(228 puan) tarafından
Sizce ortalama fiyat nedir tam zamanlı
(1,363 puan) tarafından
Kocaeli'de oturuyorum en son bin küsur diye duydum iyi kresler
(228 puan) tarafından
Şuan gittiği yer 9 - 15,00 arası 600tl tam zamanlı 1000

İlgili bir soru bulunamadı

380,521 soru

11,393,156 cevap

34,903 kullanıcı

...