+1 oy
159 göst.
Diğer kategorisinde (4,725 puan) tarafından
Kızım 2 yaş sendromuna koşarak girdi resmen ve vallahi hiç bir şekilde uyumuyor. Sadece kucakta kalacak. Dün canıma tak etti ve hiç bisekilde sallamadim emzirmedim sürekli yat,gözlerini kapat dedim. Ve 1 saat sonunda uyudu kendi kendine. Gece uyandı tabiki...

Neyse bugün sabah yine eşimle uyutamadik. Yapmadığımız şey yok çocuk uyumuyor. Bu sefer de yine geçtim odaya, yine sallamadim, emzirmedim. Ağladı sakinleşti koydum. Ve şuanda yine 1 buçuk saatin sonunda pes edip uyudu.

Bu böyle devam eder mi süreler kısalır mi çok yıprandım günlerdir

7 Cevaplar

0 oy
(3,895 puan) tarafından
Belli bi yaştan sonra uyutmak zorlasiyor bnmkinin de 2 yasindan sonra huyu suyu degisti onceden kendi uyuyan cocuk sallamadan uyumaz oldu simdi 3 yasinda arada cooook yorulursa kendi kendine uyuyor bnce sende bunu dene.Cocugu bol bol yor sende yorulacaksin sonra birlikte yatin o sirada uyur.Bnmki cogu zaman bu sekilde uyuyor sonra eşim besigine koyuyor.
(3,895 puan) tarafından
Dun gecede boyle uyudu.
(4,725 puan) tarafından
Benim kızım 18 aydır ilk kez dün gece ve az önce kendi uyudu. Biz hep ya kolda sallıyorduk yada ben emziriyordum. Ama artık neden bilmiyorum 18. Ay asisindan sonra oldu bu resmen uyumuyor. Hep kucakta uyumak istiyor buda bizi çok yıprattı iki gündür çabalıyorum çok uzun sürüyor uyuması
(3,895 puan) tarafından
Aşı rahatsiz etmiş olabilir belki yan etki yapmıştır.
-Reklam-
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Post yukariiiiiii
0 oy
tarafından
Canım bilmiyorum ama sevdoş eğitim almıştı sanırım ona sor
(4,725 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(5,314 puan) tarafından
İlk bir hafta bu sıkıntıyı çekersin bizde öyle idik ben kitap okurdum sesli bir şekilde oda 2 ci haftaya girince alıştı kitap okıyunca 15 dakika içinde uykuya dalıyor sabret sakin kal 
(4,725 puan) tarafından
Ben aynı sallarkenki gibi dandini söylüyorum pış pış diyorum hep. Ama süre aşırı uzun geliyor :(
(5,314 puan) tarafından
Salamadım oğlumu hiç yağa gecerim yanına uzanırım hijaye kitabı alır okurum oda resimlere bakarken uyır
(4,725 puan) tarafından
Alışır diyorsun yani
(5,314 puan) tarafından
Evet kuzum alışıyor
(4,725 puan) tarafından
Ay inşallah canım benim
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Uyku saati düzenli mi? Gündüz kac uyku uyuyor?
(4,725 puan) tarafından
Bizim doğdu doğalı pek düzenimiz yok malesef.
Gece iyi uyusa gündüz az uyuyor. Gündüz iyi uyusa gece çok kalkıyor. Bu son 10 gündür gündüzleri sadece 2 kere yarım saat uyuyordu. Ama son 3 gündür 18. Ay asisindan beri hiç bir şekilde uyumuyor. Yatağa koyduğum an gözlerini açıyor. 45 dakika dahi salladigimi biliyorum kolumda hemde emzirerek. Ama uyumuyor. İşte dün geceden beri bunu yapıyorum ama bu sefer de epeyi zaman alıyor
(4,668 puan) tarafından
Kuzum geç yazdım kusura bakma. Bak mesela benim 22 aylık oğlumdan örnek vereyim. Sabah 8de kalkar öğlen 12-1 arası uyur. Maksimum 5 6 saat uyanık kalabiliyor uyandıktan sonra. Satt 1 buçuk 2 gibi uyanır gece uykusuna akşam 20.00-21.00 arasında geçer.
Bize verilen planda ilk yapmamız gereken çocuğun uyku düzenini olusturmaktı. Uyku düzenini oluşturduktan sonra desteksiz uyutmaya çalışmıştık.
0 oy
tarafından
Valla bizde oyleydik bin kat daha beterdik 19 auylık zeyneptos 

bay bay night diye bir damla var tavsiye ederim bi dene istersen
(4,725 puan) tarafından
Deneyeyim bı canım sağol, sen ne zaman veriyorsun

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 230 göst.
22 Mart 2022 Diğer kategorisinde Yeni.bir.anne (1,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 126 göst.