0 oy
204 göst.
Aile kategorisinde (655 puan) tarafından
Simdi ilk once durumumuzu anlatayim 

Esim asansor isi yapiyor yani haftalik 750 tl aliyor aylik da 3000 civari oluyor sanirim 

Araba icin cektigimi 1100 tl kredimiz var her ay  600 tl de oype kredimiz var bi kac tame daha ufal tefek borcumu var iste 2 tame de cok sukur evladim vsr 21 aylik ve 2 aylik 

Su anda oturdumuz ev bir k.babamgille sadece ortadan duvar orduk onlar arka tarafta biz on tarafta oturuyoruz 

Salonun icinden yatak odasina gecliyor 2 tane odam 1 mutfagom tuvaletim var banyom bile yok tuvalette dus aliyoruz banyoyu yaptircaz daha 

Ve oturdum evde sadece salonda pencere var birde mutfakta yatak odasinda pencere yok cok havasiz oluyor ev cok karanlik sıkıcı bi sv bunaltiyor insani yani 

Dun esimin kuzenine gittim gunduz oturmaya evi apartman 3.kat o kadar aydinlik guzel geldi ki cok hosuma gitti 

Konuya geliyoeum 700 tl kirasiymis ben de oradan ev tutmak istiyorum site ici apartman evi tutariz ama baya bi sıkışırız benim yerimde olsaniz ne yapardiniz

14 Cevaplar

0 oy
(6,978 puan) tarafından
Bence biraz daha sabret borclar bitsin oyle gec
(655 puan) tarafından
Bi aklim da oyle diyor ama artik yatak odasinin kokusu beni sinirnediyor pencere de yok ki acip havalandirayim butun esyalarim ic ice surekli dagnik duruyor bu yuzden en onemli sebep te banyo uok
(6,978 puan) tarafından
Cok zordur tabi bu sekilde, gecinebiliriz dersen dusun
-Reklam-
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Çok  fazla  zorlamicaksa  tutun  derim  canım  ew baya berbat  çünkü  
(655 puan) tarafından
Bende oyle dusunuyorum bak 1 sene olacak buraya geleli sukur parke mutfak dolabi filsn yapaildi ama banyo uok soyle doya doya banyoya girip dua almayi ozledim cocuklari tuvalette yaptiramayacagim icin ara hole su tasiyip orada yaptiriyorum
(5,949 puan) tarafından
Tut  bence  canım  kirası  fazla  değil  borç  bitmez  Walla  böyle  nereye  kadar  devam  etcen  çocuklara  da yazık
0 oy
(7,993 puan) tarafından
Valla bende 700 tlye ev bulsamda taşınsam bence değer güzel evde oturmak gibisi yok ben 400 tl kira veriyorum evim.kotu değil iyi ama dış cephesi yok donduk burda kışın doğalgaz asla ısıtmadı şimdi ev bakıp taşınmaya çalışıyom 7 aylık hamileyim çocuğum olucak çünkü bu evde usutemem çocuğu 
(655 puan) tarafından
Allahim herkesin gonlune gore versin
0 oy
tarafından
Birazdaha sabır et bacım durumunuz düzelince daha rahat bir yere geçersiniz 

Allahım gönlüne göre versin inşallah
(655 puan) tarafından
Amin kuzum insallah
0 oy
(678 puan) tarafından
Araba kredisi  bitene kadar beklemelisiniz bence nasıl olcak market ve çocuklara hiç para kalmamis olur rabbim  gönlüne göre versin hayırlı kapılar açsın inşallah 
(655 puan) tarafından
Kuzum kredi 3 sene yanlis hatirlamiyorsam daha 1.seneyi doldurmadik  amin insallah
0 oy
(3,871 puan) tarafından
Borclariniz bitmeden taşınmazın gecinemezsiniz canım 
0 oy
tarafından
Sana söyle diyim bir müddet bekle hatta kenara para koyabilirsen koy çünkü yeni evin gideri cok fazla oluyor. Fatura aboneliklerine para oduyorsun arti fatura icinde güvence bedeli adi altinda para geliyor. Ee taşnma masrafi da olucak bu sizi zorlayabilir ama birikim yaparsan kolaylikla istediigin eve taşınırsin canim
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Buraya yazdigin krediler dışında 1300 lira kalıyor onunda 700u kira verseniz kalan mutfak alisverisinebile yetmez maalesef. Biraz daha dişini sık bence en azından kredilerin biri bitene kadar sonrasında çıkarsınız
0 oy
(11,086 puan) tarafından
1100+600+700=2400

Kalıyor 600 onunla elektrik su mutfak bebek bezi diğer borçlar şu bu yettiremezsiniz. Yetmez yani çok çok çok zorlarsın kendini. O evde huzur vermiyorlarsa çık aç kal ama huzurun olsun. He tek sorun evin kötü olmasıysa sabret biraz daha kredilerden biri bitince çık ayrı eve.  O kadar dayanmışsın az daha dayan. Yoksa çocukların için üzüleceksin emin ol 600 lira hiç bişeye yetmiyor şu devirde
0 oy
(304 puan) tarafından
Çok zorlanırsınız. Neredeyse sizin ihtiyaçlara para kalmıyor. Ee daha bunun elektriğiydi, doğalgazıydı, suyuydu, faturalar, mutfak alışverişi, çocukların beziydi falan ohooo. Dişini sık derim. Hem daha 1 sene olmuş oraya yerleşeli. Ben 5 yıldır 1+1 evde duruyorum eşimin ailesinin evi çok küçük ama napalım idare ediyoruz. Artı benim da banyom yok. Varya misafir gelince utanıyorum tuvalete girince. Ama biraz daha dişimizi sıkıp borçlar falan bitince çıkmayı düşünüyorum ordan. 
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Kalan param 1300 ek başka gelirin yok da imkanı yok ay sonunu getiremezsiniz iki çocuğun var üstüne faturlar derken o para gider ne yiyip ne iceceksiniz  mutfak masrafı haddinden falza zaten bence dışını sık biraz kredielriniz bitsin o süre içinde para biriktir 
0 oy
(1,691 puan) tarafından
bence borcunuz bitsin biraz rahata erin ondan sonra cikin canim 
0 oy
(245 puan) tarafından
3 bin gelir le taksitlerle zor olur canm ya :(
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kredilerden yakında bitecek yok mu azıcık idare etsen derdin ciddiymiş güneş girmeyen eve doktor girer derler ama ekstra 700₺ bütçe ayıramazsın gibi geldi en azından 600 bitse mi sanki

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 382 göst.
12 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Elvinimm21 (1,264 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 559 göst.
31 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Aaaaaaaaaaaaaaaaaakk (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 241 göst.
6 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mevlanaa (4,859 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 87 göst.
10 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Gonul yaram (1,118 puan) tarafından soruldu

381,366 soru

11,417,528 cevap

34,970 kullanıcı

...