0 oy
195 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar sorum yukarıda vurduran varmı ? Bide gerekli mi sizce ? Son zamanlarda vurduranlar fiyatı ne kadar bu aşının

7 Cevaplar

0 oy
(3,156 puan) tarafından
Bende yaptırcam kızıma inşallah ve gerekli bir aşı olduğunu düşünüyorum çocuk doktorundan sıra alıp ona göre karar vercez bakalım yakında...
tarafından
Ben bugün 6 aylık aşılarını vurdurdum kızımın gelecek ay işte menenjit vurduracaz inşallah, ya para önemli değil sağlık herşeyden önce gelir ebemiz siz nasıl isterseniz dedi ondan sizlere sormak istedim
(3,156 puan) tarafından
Tabi size kalmış bir durum 2 yaşına kadar vurduruluyor zaten bu aşı yukarısına oluyo mu onu bilmiyorum ama  farklı aylarda farklı dozları oluyo işte onu da ayına göre çocuk doktoru ayarlıyo biz önceki gitmemizde doktor 1 yaşından sonra yapalım demişti kendisi de kızına 2 yaşındayken yaptırmış işte fakları ne onu sorcam bi daha ki gitmeye bakalım...
-Reklam-
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Bende yaptirmadim kendimiz alcakmisiz sanirm ama dger cocuklarda boyle kendimiz alip asi ne yaptirmadik yenimi cikmis bu 
tarafından
Rotavirus 2 doz vurdurdum onlarda özeldi bunuda vurduracam heralde herkes önemli diyor bu aşı için
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Geçen sordum 5oo TL kusurdu bizde yaptircam da her doktor farklı aylar da vurulması o söyledi kafam allak bullak
tarafından
5-7-9 aylar yapılıyor heralde canım biz 5'i atlamişiz gelecek ay 7 aylikken yaptıracam
(4,961 puan) tarafından
Evet canım keşke yakınımda olda listeyi atardım buraya biz tam 5 aylığİz şuan yapmamız lazım ama iki tip asi adı verdi 5 7 aşıları var 6 9 13 de bilmem tekrar vardı sanırım böyleydi
(4,961 puan) tarafından
Rica etsem detaylı ogrenirsen yazar misin
tarafından
Ben az sonra foto atarım canım sana aşı listesini nimerix diye bi özel aşı daha var bide bu menenjit olan bexero
(4,961 puan) tarafından
Evet evet ikisi için liste verdi bize bunlri yaptırınca tam koruma oluyormuş falan tmam canım bekliyorum
0 oy
(10,037 puan) tarafından
Evet yaptiriyorum ben ilk dozu vurulduk 3 doz kaldi. Tanesi 533 tl. Doktorumuz olmasi gereken bir asi dedi. Menenejit çok tehlikeli kalici hasarlar birakiyor Allah korusun
(69 puan) tarafından
Nimerrix mi bexora mi canim 2 tipi var genelde nimerrixi biliyorlar bilgin olsun. Nimerrix 3 doz bexora 4 doz. Bizimde son dozlarimiz kaldi çok şükür. Nimerrix 300 falandı en sizinki aşıdan bexora 450 idi.
(10,037 puan) tarafından
Biz 3 doz bexsero 1 doz nimenrix yaptiricaz canim doktorumuz oyle dedi
tarafından
Bende yaptıracam inşallah gelecek ay 7 aylık olsnda kizim
(69 puan) tarafından
Her doktor farkli doz öneriyor demek canım. Bence yapılmalı ya Allah korusun sonrasından bir durum olsa keşke dememek lazım. Ama yaptırmayanlarda  var tabiki çevremde de
0 oy
(133 puan) tarafından
Yapmadim zorunlu değil diye
tarafından
Anladım canım sağol
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Vurdurmaya başladım nimenrix 345 ti geçen ay bexsero 500 civarı onu da haftaya yaptıracağım 
tarafından
Bende gelecek ay bexero vurduracam ama nimerex için birşey demedi ebeler kızım 6 aylık
(7,441 puan) tarafından
Çocuk doktoruna sorun bence o belirlesin ayları
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Ben yaptırdım son 1 doz kaldı onuda yaptırıcam.

Malesef çok pahalı bir aşı ama keşke devlet karsilasa ve bütün bebeklere yapılsa.
tarafından
Aynen canım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 64 göst.
8 Kasım 2022 Diğer kategorisinde EceAtlas (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 158 göst.
17 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 170 göst.
0 oy