+1 oy
244 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Tam ölcu kivamini tutturn varsa aliyim❤️

6 Cevaplar

+2 oy
(942 puan) tarafından
2.5 kahve fincan un 3 buçuk kahve fincanı şeker pişir bide vanilya sonra bide biztlat yay tepsiye immm mis
tarafından
Ben sey seviyom bu ara favorim ya kadayifli tavuk gogsu
(942 puan) tarafından
Ay kadayıf yok bizde. Acaba bende ağlayan pasta mi yapaam diyorum ama üşeniyorum
tarafından
Git yap bize atarlanacana ahahhaha
(942 puan) tarafından
Amaann boşver şimdi kim ugrascak
tarafından
Konu nerye glmks ahahahha
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben bi bucuk litre sute bi nescafe fincani pirinc koydum sen ondan birazdaha az koyabilirsun  kaynamaya baslayincada 1vanilya ekledim sekerini sevdiginiz tada göre ayarlayin 
tarafından
Tesekkur ederm canm
0 oy
(119,651 puan) tarafından
1 cay bardagindan az bisi eksik pirinc damak tadina gore seker3
tarafından
Vanilyada koy kiz guzel oluyo
(119,651 puan) tarafından
ben koymuyom hic vanilya nisastada koymuyom
tarafından
Nisasta bende koymuyom pirincte var zati vanilya guzel bi koku veriyo
tarafından
Tmm sevdoo
0 oy
tarafından
Harika oluyor beni tarif canım yaziyorum 

1 sunbardagi şeker sütle kaynasın biraz 

Yarım su bardağı pirinci hasla ve sütün içine at 

Bir yumurta sarısı 1 paket vanilya 3 yemek kaşığı nişasta yarım su bardağı suyla aç bunu kaynayan süte dök kivam alınca güveç kabında fırına ver harika oluyor
tarafından
Saolasn canm denerim
0 oy
tarafından
Bi su bardağı pirinç ıslatıyorum bi kısmını un haline gelcek şekilde eziyorum sonra pirinclerimi ezilmiş haliyle 2 bardak su ile suyunu çekene kadar kısık ateşte pişiyorum pistiginden emin olunca asla sert olmamalı üzerine süt ilave ediyorum o sütü de kaynatıyorum en son 1 su bardağı şeker ilave ediyorum istersen şekeri arttira bilirsin ama bence hafif güzel oluyor sekeri de eriyip kıvam alınca altını kapatıyorum isteğe bağlı vanilya da koyabilirsin afiyet olsun 
tarafından
Tesekkur ederim canim
0 oy
(58 puan) tarafından

Malzemeler

• 1 litre süt
  • 1 su bardağı şeker
  • Yarım su bardağı pirinç
  • 3 yemek kaşığı buğday nişastası
  • 1 paket vanilya
  • 2 su bardağı su
  • Yarım su bardağı süt (nişastayı açmak için)

Gelelim fırında sütlaç nasıl yapılıyor? sorusunun cevabına;

Hazırlanışı

1. Fırında sütlaç için öncelikle pirinci haşlayalım. Pirinçleri güzelce yıkadıktan sonra 2 su bardağı su ile pişene kadar haşlayın. Çok az sulu kalacaktır.
  2. Diğer malzemeleri ekleyelim ve sütlacı pişirelim. Haşlanan pirinçlerin üzerine sütü, vanilyayı ilave edip kaynatın. Karışım kaynamaya başlayınca şekeri ve yarım su bardağı sütle karıştırdığınız 3 yemek kaşığı buğday nişastasını ilave ediniz. 10-15 dk daha kaynatıp altını kapatın.
  3. Sütlaçları fırına sürelim. Fırın için uygun ısıya dayanıklı sütlaç kaselerine sütlaçlarınızı paylaştırın. Tepsinize soğuk su doldurun ve sütlaç kaplarını fırın tepsinize dizin ( Tepsideki su sütlaç kaplarının yarısına kadar gelecek)Tepsiyi fırınınızın en üst rafına yerleştirin. 180 derecede, sütlaçlarınız kızaran
(58 puan) tarafından
Ben şekeri 1 parmak az koyuyorum sizde öyle yapın tadına göre tamamlayın çok tatlı olunca sevmiyoruz
tarafından
Tamm canm tesk ederm

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 72 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (221 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 670 göst.
5 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 902 göst.
6 Eylül 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,395 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 180 göst.

382,069 soru

11,438,728 cevap

35,007 kullanıcı

...