0 oy
65 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,788 puan) tarafından
Kizlar şimdi benim kız 10 aylık oldu 2 ay sonra 1 yaşında olacak sadece mama yiyo+ ek gıda aliyo anne sütü 4 aylıkken bıraktı ve bu zamana kadar mamayla geldik ama artık eşim yetistiremiyo ayda 6 kutu 120 liradan alıyoruz halıyle zorlaniyo ama hiç bı zaman lafını etmez ama gel gelelim çevre mamayı artık bırakın yemek yesin yok büyüdü artık mama verme bende dedim 1 yaşına gelince bırakcam öyle düşünüyoruz zaten şimdi 1 yaşından sonra süt vercem ama bı zararı olur mu yarı yarıya su süt vercem ama üzülüyorum yinede bu arada ek gıda güzel yiyodu ama hasta olduktan sonra zorla ek gida veriyorum kızlar bilgileriniz benlede paylaşın aşklarım öptüm hepinizi ❤️❤️☺️☺️

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Dişler bazen zorlayınca ek gıdayı istemiyor bebekler doltora da genede danışın suyla sütü karıştırarak değilde kefi yoğurt çökelek olarak verirseniz ona daha çok katkısı olur mamayıda aslında tamamen kesmeyip akşam 1 biberon verebilseniz 2 yaşına kadar çok iyi olur benim oğlumda tek mama tüketiyor mama fiyatları çok çok yüksek Allah yardımcınız olsun 
(1,788 puan) tarafından
Amin canım valla zaten hani bizde gece mama olarak sadece diye düşünüyoruz iki yaşına kadar diğer türlü gerçekten yetismiyo yani hafta dolmadan bı kutu bitiyo çok sağol öyle yaparım olmadı
-Reklam-
0 oy
(11,013 puan) tarafından
Ben canım vallaha 4 yasına kadar mama içti kızım aksamdan aksama 1 biberon. Kolay kolayda hasta olmadı. Maddiyat İn varsa gece 1 biberon ver. Ama gerisi dogru buyumus karnını ek gıdaya corbayla doyurabilir
(1,788 puan) tarafından
Canım ben zaten 1 yaşına kadar mama 2 yaşına kadarda gece 1 defa mama olarak düşünüyorum onun dışında herşey veriyorum ama bu aralar ek gıda fazla istemiyo bende zorlamiyorum çünkü zorlarsam tiksinecek o yüzden ne kadar isterse o kadar yiyo çok sağol canım
0 oy
(1,394 puan) tarafından
1 yaşından sonra doktorum çocuk severse şişe pastörize süt verebilirsin mama yerine dedi . ama kızım sütü sevmedi cnm. Severse eğer süt daha sağlıklı dedi doktorum. Sulandırma bu arada onu da sordum
(1,788 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol ben yine 2 yaşına kadar gece 1 kere vericem onun dışında gün içinde vermek istiyorum mesela bı iki kere diğer öğün ek gıda bu şekilde düşünüyorum ❤️
0 oy
(314 puan) tarafından
Ben de bir yaşında bırakmayı düşünüyorum. Tabii ki yemek yerse. Şu an 9 aylık doyacak kadar yemiyor. Süt kansızlık yapıyor diyorlar. Mama yerine olmaz diye düşünüyorum. Çok vermemeye çalışın bence.
(314 puan) tarafından
Bir iki kere olursa olabilir yine de dr a danışın ben de bilmiyorum sadece fikrimi söyledim. Yemesi güzelse dert etmeyin. İnşaallah benim kızımda güzel yer.
(1,788 puan) tarafından
İnşallah canım hasta olmadan önce çok güzel yiyodu boğaz enfeksiyonu oldu kaşıkla olan hiç bişey yemiyo elimle verirsem yiyo şurup veriyorum saniyo galiba
(314 puan) tarafından
Olabilir. Siz tekrar tekrar teklif edin. Şurup değil yemek olduğunu söyleyin. Tekrar alışır inşaallah.
(1,788 puan) tarafından
Şuan çok şükür yiyo canım yavaş yavaş korkusu geciyo
(314 puan) tarafından
Anladım canım. Her şey geçici sabretmek ve zorlamamak lazım. Sağlıcakla büyüsün inşaallah.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 69 göst.
30 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Dilankaya (971 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 55 göst.
5 Eylül 2022 Aile kategorisinde Priwti (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 100 göst.
2 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 86 göst.