0 oy
71 göst.
Diğer kategorisinde (128 puan) tarafından
Yoğurt mayalayacam dikkat etmem gereken noktalar neler kaç saat dışarda kalması lazim

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bnde yeni yaptım canım 6 saat dirasirda kalsa yeterli sonra dolaba koy 
(128 puan) tarafından
Herkes sariyormus birşeylerle gerek varmı
tarafından
İyice sar tabi onu söylemeyi unutmuşum canim
-Reklam-
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Valla ben geceden mayaliyorum sarıp sarmalayıp koyuyorum sabah da dolaba koyuyorum akşamına taş gibi oluyor. Sıcaklığına dikkat et ne yaksın ne doğum olsun serçe parmağını sok. Birde mayayı dökerken besmele çek sürekli annem öyle tutar derdi :)

(128 puan) tarafından
Sarmadan olmaz mi
(3,552 puan) tarafından
Sarmadan fırını isitip koyanlara var ama ben denedim olmadi
 Kalınca battaniyeye sarıyorum en iyisi öyle oluyor. Isıyı muhafaza etmek gerekiyor
(128 puan) tarafından
Bana tam tarifi söylebilirsin canım
(3,552 puan) tarafından
Kuzum sutu kaynatiyorum sonra bırakıyorum soğumaya. Sonra serçe parmağımla kontrol ediyorum sıcaklığı ideal oluncaya kadar bakıyorum. Parmağımı yakmayacak kadar sıcak olunca bir kaseye 3 yemek kaşığı normal yoğurt koyuyorum. Üstüne de sütten bir kepçe koyup iyice karistiyorum sonra besmele çeke çeke dokuyorum tencereye. Bir iki tur karıştırıp kapatıp sarıyorum ertesi sabah dolaba koyuyorum bu kadar
0 oy
(44,800 puan) tarafından
6 saat brkletiryorum sonra ağzı açık şekildede  dolabta bekletiyorum her bilo süte bır kaşık yoğurt koyarım ama önce kasede mayaliycagum sütten az koyup çırpıp öle dökerim mayalancak sute 
0 oy
tarafından
Hiç beceremiyorum yaaa
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Sütü kaynatirken azcik icine seker serp acıma olmuyo cnm bende aksamdan mayaliyorum sariyorum sabah dolaba koyuyorum bozmadan. Nefis oluyor sutünu fazla sogutmadan mayala afiyet olsn

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 122 göst.
7 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 66 göst.
22 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Saida Nasirova (199 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 94 göst.
27 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Ftm1907 (458 puan) tarafından soruldu

384,984 soru

11,514,462 cevap

35,174 kullanıcı

...