0 oy
417 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar bebege takilan takilar anne baba kendisine kullanabilirmi sizlerde nasil oluyor ben bebek ihtiyaci disinda kullanilmaz diye duydum ama dogruluk payi nedir acaba 

22 Cevaplar

+1 oy
(2,070 puan) tarafından
Canım bence duruma göre değişir çok çok sıkışırsaniz bebeğinizin eksiği yoksa bence kullanılır sonuçta siz bir ailesiniz belki başkaları farklı düşünür ama ben böyle düşünüyorum durumunu duzeltince istersen yine yaparsın bebeğine ha bide künye falanda bozdurmam ama çeyrek altın falan ise olur. Bizde kızımın iki çeyreğini bozdurmak zorunda kalmıştık ama bizim durumlar çok farklıydı kayinpederim bizi evden kovmustu. Eşim hala der kızım sana 2 çeyrek altın borcum var onları yapcam diye :) 
tarafından
Öyle altin degil ama para var ben suan memleketteyim esim dedi kalsin lazim olur kullanirsiniz diye oyuzden sormak istedim kendime lazim birsey alsam olurmu diye kimi diyor bebegin parasi o olmaz felan diye. Kayinpederinde insaf yokmuydu sizi nasil kovar Allah akil fikir versin nasil anne babalar ya sinirlendim simdi Alllah sizinde yardimciniz olsun
(2,070 puan) tarafından
Eşimin annesi yok onun rahatlığı ile daha kolay kovdu kızım 52 gunluktu ama bugünümüzü şükür kendi evimizi düzenimizi kurduk 10 ay oldu o altınları bozdurmasaydim evin kaporasi elektriği suyunu açtiramazdim ben bunun için kullandım ama kendime de bisey alırdım ben kızıma alıyorum kızımda bana almış olur nolcak yani :))
tarafından
Her şerde bir hayır vardir belki öyle yapmasaydi evin olmayacakti belkide ayri huzur icinde iyi olmus. Dogru diyorsun ama iste yine elim gitmiyor
-Reklam-
+1 oy
(1,208 puan) tarafından
Eğer ihtiyaç varsa neden kullanılmasın bundan doğal bir durum olamaz 
tarafından
Yani suan evet cok bir para degil zaten ama yinede bebegimin hakkina girmis olmayyim diye teredutte kaldim
(1,208 puan) tarafından
Olur mu hak siz onun anne babasınız sonuçta harcanacaksa da evin bir ihtiyacı için harcarsin. He ama şöyle bir durum var illa hak hukuk arayacak olursak misal onunla alkol kumar sigara vs gibi birşey alınacaksa oynanacaksa bu hak olur diğer türlü bir ihtiyactan kullanicaksa buna kimse hak diyrmez
tarafından
Yok cok sukur oyle birseyimiz yok o yonden rahatim
0 oy
tarafından
Ayyyy ben kullanmadim ya elimi sürmedim icime sinmiyor parasıda  altinida duruyor ilerde insallah kendisi  icin kullanacam 
tarafından
Benimde acikcasi icim el verniyor ama ihtiyac olunca altinini degil birazcik pararsi var onu
tarafından
Ihtiyac olunca ayri canim kullan tabi oyle durumda
0 oy
(1,791 puan) tarafından
Zaten çok ihtiyaç olmasa elin gitmez ki ona 
tarafından
Aynen de oyle dogru canim
0 oy
(4,003 puan) tarafından
Biz ev pesinatina kullandık birazıni 
tarafından
Sizinki tam ihtoyacmis
0 oy
(120,659 puan) tarafından
mecbur kaldik ev kredisini kapattik şükürler olsunki yerine koymak nasip oldu valla ben bi daha elimi surmem icime sinmiyo
tarafından
Bende ikilemde kaldim elim  gitmiyor ama iste cok bir para degil suan zaten onu sonradan kendim yine yerine koyabilirim
0 oy
(3,178 puan) tarafından
Araba aldik künyesi  hariç  hepsini  verdim niye olmasinki oda bi aile bireyi sonuçta  durumda malum
tarafından
Diyorlar bebek ihtiyaci disinda kullanilmaz buyudugunde helalik istememiz lazimmi ona ait olan herseyde sütünden bile
(3,178 puan) tarafından
Ya  o sacmalik  bence yabancimi o senin evladın  sende onu besliceksin sonuçta
0 oy
tarafından
Ciddi anlamda zora düşmesen zaten dokunmazsın canım 

Ama zorda kalınca el mecbur 

Biz dokunmadık, dokunmayıda düşünmüyoruz ama hayat yarın ne getirir bilemeyiz elbette 
tarafından
Aynen dogru canim
0 oy
(14,165 puan) tarafından
Pandemiye denk geldi esim calismiyordu oğluma bez mama market alışverişi yaptık mecburen
tarafından
Siz bebek icin kullanmissiniz canim o olur
0 oy
(5,945 puan) tarafından
Kullanılır  tabiki  ama  ben kızıma  Bilezik  ve  künye  aldım  
tarafından
Altinina el surmem zaten biraz parasi var onun icin
0 oy
tarafından
Kullanılmaması gerekiyo ben o zaman bilezik yapmıştım 17 gr. 
tarafından
Oyle altin olacak kadar bir parasi yok bizimkinin
tarafından
Zor durumsa kullanılır tabi de bize kullanılmaması gerektiğini borç oldugunu söylemişlerdi kullansanız bile zamanı geldiğinde çocugunuza borç olmuş oluyo
0 oy
(6,046 puan) tarafından
Öyle bi kural mi varmis. Biz kullandık hep. Parayı falan. İlk çocuğumda altın takmıştı annemde . Kaynanamda kaynım nisanliyken onun eşine takmıştı hediye olarak borç olarak demişti ama gittii giden :) 
tarafından
Gittimi gelmez bidaha bilirim onalri
(6,046 puan) tarafından
Neyse gözüm yok. Vermese de olur fazlasıyla yardım ediyor bize
0 oy
tarafından
Ben kullanamıyorum onun niyetine birikiyor 1 lirasını almadık daha ama ihtiyaç olsa kızımın eksikleri için kullanirdim ama kendime harcamam
tarafından
Anladim canm
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Sünnet ve mevlit yapmadık pandemi olduğu için bana elden 8 çeyrek verdiler 4 çeyreğe tam altın yaptım kolye olarak takıyorum ileride vericem inşallah 4 tane kaldı onuda büyük ihtimal bileklik yaptıracam 
tarafından
Altinlarina bende el surmem zaten birazcik parasi var onun icin sormak istedim elim gitmiyor ama
0 oy
(9,731 puan) tarafından
Neden kullanılmasn canm :) evinde deterjan yiyecek içecek eksik olsun sen onlarn bebeğn die kullanma olur mu oyle sey :)
tarafından
Valla ikilemde kaldim bende canm :)
0 oy
tarafından
Biz kullanmak zorunda kaldık. Kaza yapmıştık borcumuz vardı onu ödedik. Ama sonra kızım adına hesap açtık. Her ay elimize ne geçerse yatırıyoruz. 
tarafından
Altinlari icin bizde oyle yapacaz
0 oy
tarafından
Yoo bence oyle bisey yok biz kullanicaz. Zaten biz ne yapiyorsak cocugumuza kalacak ayni sey
0 oy
(9,625 puan) tarafından
1 lirasini bile harcamadim altınları da hep duruyo
0 oy
tarafından
Yo yok öyle bisey cnm o an ki maddi duruma bagli ihtiyacın varsa kullanirsin tabiki
0 oy
(4,097 puan) tarafından
Çk şükr durumumuz yerinde ben takılan küçk altınlrla kızma bilezik almayı düşünüyorum ileride büyüdüğünde bayramlarda faln taksn hatırası kalsın dye eşimle knuştm tamm dedi künyelerine doknmcm kimden hatrası var söylerim ilerde. Takılan paraları ve bayram paralrnıda banka hesbna yatırdık kızımzn

İlgili sorular

+2 oy
30 cevap 1,448 göst.
23 Haziran 2021 Aile kategorisinde Emine314 (225 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 317 göst.
19 Eylül 2020 Aile kategorisinde Fatmanur789 (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 83 göst.
15 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,264 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 4,398 göst.