0 oy
674 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Biz evleneli 12 yıl oldu ama bizde bi sorun var 5 dk önce aradım 15 gün önce bana para vermişdi dolapda tek lokma kalmamısdi ama ben ve oğlum öyle fazla yiyen biriside degiliz hani neyse dedimki biraz eve erzak alırsan iyi olcak demesinmi sana 15 gün önce 100 tl verdim bende iyide aldıklarım ortada görüyosun yani o paraya ne alınırki dedim hatta fişi bile ortada doğalgaz dan ihbarnamede gelmiş benimde hattım tahatsüz dü zaten onuda iptal edicem gerekirse ayda yılda bir kontör alırım olmassa yani 100 tl için bile bu lafı edebiliyosa hiçbir şekilde para vermez  üzülüyorum bu duruma yıllarca ben calışdım çocuk olmadan önce benim param demedim hiç hep aldım ettim şimdi buda böyle yapınca beni üzüyo istemsizde olsa şu evlatlarim bi büyüsün girip bi işe çalışcam çok zor durumda kalıyorum bazı geceleri de ağlayarak uyuyorum yada benmi çok fazla duygusal birisi oldum bilmiyorum :(

16 Cevaplar

0 oy
(12,861 puan) tarafından
Bu zaman da o parayla zaten çok şey alınmaz ki eşin haksızlık etmiş bundan sonra alışverişe birlikte gidin o da görsün fiyatları cnm 
tarafından
Canim gitti daha once kendisi bilir yani az cok hem o gidince benim gibi ucuz almıyo herseyin pahalısını aliyo ustelik ben ona kızıyorum diyorum ucuz varken pahali niye diye ozamanda bana kiziyo.
(12,861 puan) tarafından
Her türlü kızıyor yani kuzum
-Reklam-
0 oy
(13,723 puan) tarafından
Aşkm eşini en iyi sen tanırsın ne niyetle dediğini en iyi sen bilirsin.. 

Hani belki onda da yoktur o yüzden sormuştur. 
tarafından
Tanıyorum canım tamam ama bina temizliği yapıyo ordan para geliyo e simdi işede girdi çalışıyo geçen gece cebinde 400 tl gördüm normalde asla cep karıştırma huyum yokdur ama pantolunu kaldırırken döküldü para bende sesimi cikarmadim ama dayanamayip sordum senin cebinde para gördüm dedim ne yaptın okadar parayi diye sordum kredi borcuma ödedim diyo 11 bin tl borc etmiş onu ödüyo hlsen yedi içdide halen bitmedi bende bişey demedim simdi bisey deyip tartışma cikarsam üzerime yürür yada ters bişey der diye ses etmedim
0 oy
(1,397 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun herşey çok pahalandi zaten 100 liraya doğru düzgün bişey alinmiyo bi daha market alisverisini ona yaptir aklı başına gelir belki aile arasında senin paran benim param olmamalı zaten
tarafından
Bencede olmaması lazim birde markete daha önce çok gitti bilmesi lazım pahalı olduklarını yani anlatmaya gerek yokki üstelik en ucuz ne varsa onu alıyorum ben esim ise en pahalı ne varsa alır kızarım ona derim yani bu kadar pahalı niye aldin ben harcarim 100 tl o harcıyo 250 arada uçurum var
0 oy
(344 puan) tarafından
Alışveriş olayına sen hiç girme bende faturalı kullanıyorum umrumda olmaz sorumluluk almam bir kez olsun hattım kapanmadı sana bindirmiş eşin sorumluluğu ondan öyke davranıyor canım
tarafından
Ama elimde yokkki eşim vermese nerden olcak verirse alırım vermezsede alamam ben onun gibi olmadim hicbir zaman icin hep harcadim para yardımı etti bir arkadaşım 800 tl falan evimin eksiğini gediği ni giderdim sırf evladım icin onun icin değil tabikde ben evlatlarim icin canimi veririm ama oyle değil galiba gerçi oğlunu cok seviyo ancak sevmek yermiyoki boğaz dururmu hic yemeden durmaz ne bileyim düşüne düşüne cok fena oluyorum cidden bazen aliyo almiyo değilde onuda zar zor söylene söylene ne getirirse onu yapıyorum ben elimden geleni daha napimki
(344 puan) tarafından
İşte onu diyorum canım sen birşey söyleme o ne yaptın diyecek sende ne getirdinki onu pişireyim dersin sen alışveriş yapma kendisi yapsın eşin
0 oy
(571 puan) tarafından
15 günde 100tl bi 15gunde daha 100 etti mi 200 kolaymı 1 ayda 200 sadece gıda sınır olarak hedaplandi 600 cıktı ne yapmanı bekliyor bide 200tl ile ayda birikim yap desin ne anlayıştır bu hep mi böyle 
0 oy
(2,181 puan) tarafından
sorumluluk almadiklari icin boyle rahat konusabiliyolar 100lirayla ne alabilirsin ki :/ anlayissiz iste ne olacak 
tarafından
Çok hemde şikayet etmek değilde aslında niyetim artık çok zorlanıyorum kış günü annemden Yalvar yakar para alipta konserve doldurdum domates tanıdık vardı halden getirdi allah razı olsun neyse 8 şişem vardı bitti oda yeniyo bak yapınca yiyo merve nerden gelmiş demiyo hiç sormaz yesinde zaten ben onun için yapıyorum evladım icin ben zaten fazla yiyen biri degilim hani biliyo bu kadar zor olmamali
(2,181 puan) tarafından
nasil yaa eve giren seyleri nasil bilmez bu kadar sorumsuzluk olabilur mi ya alisveris yukunu ustune alsin o zaman bak nasil hesap yapiyo eve alinani takip ediyo.. fazla da yesen az da yesen senin sorumlulugunu almak zorunda sen onun bebegini tasiyosun birine de bakiyosun olmaz ama boyle
tarafından
Kendiside aliyo aslinda ama benim aldıklarımdan daha fazla para veriyo mesela ben 100 tl harcarken o 200 u geçiyo konuşmuyorum yüzüne kapattım telefonu bende aradı acmadım
(2,181 puan) tarafından
valla ne diyecegimi bilemedim canm ya biraz tavir ise yarayabilir
tarafından
Evet öyle olunca ancak umursuyo başka pekde aklına gelmiyo
0 oy
tarafından
Yomtur belki parasi o yzden oyle demistr
tarafından
Merdiven siliyo işede gidiyo parası oluyo elbette geçen 400 tl vardı karistirmadim cebini asla sevmemde pantolunu kaldırırken gördüm onuda o akşam sormadim ama ikinci aksam dayanamayip dedim cebinde 400 tl var senin nereye harcadin kredi kartına yatirdim dedi utanmadan yedi içdi yıllar önce şimdide borç 11 bin olmuş halen onu ödüyo bilmiyorum yani ben yıllardır çalıştım benim param demedim onunda bana bunu yapması cok üzücü
0 oy
tarafından
Aman bu erkekler hep aynı benimkide ben istemeden para vermez 
tarafından
Para sıkıntısı varmı
tarafından
Zaten var dı da bu kadar değildi çünkü bi ara bıçaklandı calisamaz durumdaydi 3 sy kadar yattı simdi çalışıyo bina temizliği yapıyo birde işe gidiyo hani ben fazlasini istemiyorum canım sadece beni kimseciklere muhtaç etmesin yeter
tarafından
Konuscaksin kuzucum guzelcene
tarafından
Konusmadigim bir boş gün yok diyebilirim ancak ben alıştırdim galiba böyle rahat çünkü önceden çalışırken kendim yapiyodum herseyimi esime demezdim bu benden kaynakli sanirim simdide alistiramiyorum ite kaka yaptırıyorum
tarafından
Evet canım alışınca malesef aynı şekilde devam ediyor
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Canım kendini üzme hayat pahalı bi pazara gidiyosun 150 tlden çıkıyosun bizden çok eşlerimiz para sıkıntısı çekiyo piyasada nakit yok para olnayıncada evde sıkıntılar başlıyo sen eşini alttan al bak bide hamileymişsin stres yapma kendine RABBİM evlerimize bereket versin İNŞAALLAH 
tarafından
Âmin inşallah yani işe girdi çalışıyo birde bina temizliğine gidiyo ordan geliyo para ben zaten çok bişey istemiyorum bizi kimseye muhtaç etmesin yeterli herseyim tam olacak diyede bişey yok zamanla olur elbet ama çocuk var artık bilmesi lazim
(10,411 puan) tarafından
Erkekler bazen çok anlayışsız oluyo valla canım ben eşimle aylık alışveriş yapıyorum 750 800 tutuyo 10 gün sonra diyorum şu bitmiş bu bitmiş getir eşimi hiç bu konularda yokluğa alıştırmadım bazen param yok diyo ben beni ilgilendirmez o senin sorunun diyorum gidip alıyo mecbur
tarafından
Galiba ilk evlendiğim zaman çok yüz verdim ben buna ondan böyle oldu diyorum
(10,411 puan) tarafından
Evet haklısın ben yeni evlendiğimde kaynanam derdiki sakın kocanı yokluğa alıştırma erkek mecbur getirecek çayın yarılandımı salçan yarımı oldu hemen markete gidin erkekler nasıl alışsa öyle gider ben şimdi kaynanamdayım benim evimde 1 paket bez var burda yarım paket bez var dün dedim bez ıslak mendil bitti tamam dedi akşama markete gidecez
tarafından
Ne güzel bişey rabbim bozmasin inşallah bu benden kaynaklı malesef çünkü cocuk yokken calisiyodum herseyimi kendim karsiliyodum ona hic demezdim aklı sira ona muhtaç değildim kendi aklımca simdi ise sonuç işde böyle oldu
0 oy
(501 puan) tarafından
Alsan iyi olacak gbi kibar ve onun insiyatifine kalmis cumleler kurma cunku bazi insanlar bundan gercekten anlamiyor evde hic bir sey kalmamis alisveris yapman lazm de. onun yapmasi gereken bi sey oldugunu belirten cümleler kurmayi dene..
tarafından
Neler neler diyorum birde bazen sesimi çıkarmıyorum bakim napcak diyorum dolabı açıp bakiyo geceleyin özellikle bişey yok görünüyo yok yani geri kapatıyo dolabı ama ses etmiyo bende bişey demiyorum ama sonra çocuk dolabı açıp açıp kapatinca dayanamayıp diyorum cocuk yiyecek ariyo dolabı aşındıriyo falan diye oğlu diyince akan sular duruyo tabi bugün aynısını dedim kapattim yüzüne telefonu geri aradı dönmedim bakalım akşam alacakmı yada para bırakacakmı eve bekleyip görücem
(501 puan) tarafından
Oyy kiyamam yaa insan cocugum ne yer ne icer ne cani ceker diye dusunur olsn dedfn gbi cocuklar buyuyunce calisirsin 3.yu yapmak hata olur esin istese de sen dusunme bence
tarafından
Yok ben bunuda dogurayim da hemen ise gircem hem ruhen hem maddi olarak daha fazla kaldiramam yeterli iki bebe
(501 puan) tarafından
Saglikli dogumlarin olsn insallah
tarafından
Âmin inşallah
0 oy
tarafından
Asla esimsiz alışverişe gitmem geçen hafta gitmiştik 100 tl ye yakın tuttu bugün gittik yine 80-90 tuttu ve aldığımız iki poşet domates patates filan yani ekstra hiçbir şey yok kendisinin görmesi lazım benim kuzenim de eşi de polis mesela o halde bile esimle giderim yalnız gitmem neyin ne kadar olduğunu görsün diye diyor bana da tavsiye etmişti esinle git görsün diye o yüzden sorun yaşamıyorum ama para verse bitse söylenebilir kartım var mesela her ay eşimin maaşından yatıyor onu bile esimle birlikte gidip harcarım ogluma eve filan
tarafından
Kendisi biliyo bilmemezlikden geliyo gitti kac kez alışveriş yaptı kendisi hersey ateş pahası zaten dememe gerek yokki
tarafından
İşte erkekler öyle düşünmüyorlar
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Bu tarz ınsanlarla geçinmek çok zor
tarafından
Çok zor ama 12 yılı devircez nerdeyse 19 agustos dada evlilik yıldönümüz ite kaka gidiyo işde zaten bu cocuk da olsunda işe gircem kismetse büyüdüklerinde baska care yok galiba
(3,149 puan) tarafından
En iyisi ayaklarının üstünde durmalı kadin
tarafından
Evet caliscam yoksa bunlara muhtaç olmaya devsm edersek bizi köle yapacaklae
0 oy
(5,938 puan) tarafından
15 gün önce vermis sanki 500 tl 100 tl ile 15 gun nereye yetinilir dün pazardı bebeğe bezdi kahvaltilikti 370 tl gitti 100 tl bozdur 3 parca şey al 50 tl zaten  
tarafından
Canım en son verdiği para hastane eksiklerim içindi birde onu diyo galiba ilac aldım hasta bezi aldim bi pakette çay aldim bitti zaten şurda en fazla bir kaç yıl daha çekerim sonra cocuklar biraz büyüyunce girecem işe hiç ugrasamam onun tavirlariyla sabretmek lazım careszi
0 oy
(327 puan) tarafından
Seninki yine 100 lirayi soruyo benim ki 10 lirayi bile soruyo 
tarafından
Anlamadiģim ben kendi giyimi me kusamima harcasam tamamda hani her defasında para elime geçer gecmez erzak alıyorum oğluma en cokda kendimi düşünmüyorum bile
0 oy
tarafından
Ya 100 ne ya çocuğa versen 5 saniye surmez bitmesi çok ayıp etmis vallah canim 
tarafından
Sorma berfoo yani birde tutmusda bana daha geçen gün verdim diyo geçen gün dediği de 15 gün geçmiş aradan aldiklarimda kova yoğurt, 30 ku yumurta isde biber domates patates onlarda bimde zaten biliyosun paketli oluyo bitti gitti işde ne ki 100 tl max 300 tl olsa ucu ucuna birde bitince hersey beraberinde bitiyo aksine gibi
tarafından
Bu adam hiç ev alışverişi yapmamış heralde canım
tarafından
Daha önce cok gitti hatta benim harcadığım paranin 2 katini harciyo pahali alıyo bide bende aksine herseyin ucuzundan alırım ama yinede fayda etmiyo sonucda hayat pahalı yani elden ne gelirkj şu bebelerim büyüsün de gircem işe yeni dogacak olanida krese falan veririm baska turlu olacak gibi değil görüyorum ki
tarafından
Haklisin vallah  allah akıl versin adama
tarafından
Âmin inşallah cebinde akrep var inşallah sokar
0 oy
tarafından
ekmegin bile 1 bucuk tl oldugu zamandayizz.

Domates biberin kilosundan haberi yok saniriim 
tarafından
Hani kendide gidiyo bilmesi gerekir akşam diycem ama bunu çok düşündüm bundan sonra market alışverişini ben yapmiycam liste vericem eline sen yapacaksın gerçekden 100 tlye neler alınırmış bizzat sahit olacaksin diycem
tarafından
bencede gitsiin bakalim 15 gun yetecek seyler alsin 100 tlye alabiliosa
tarafından
Heee alırrr gider bi ton şey alır fişini getirmez belli etmez yani ama fişini soracam 100 tllik alışveriş fişi diye

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 167 göst.
11 Haziran 2023 Aile kategorisinde Asli0000111 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 119 göst.
0 oy
4 cevap 164 göst.
3 Şubat 2022 Diğer kategorisinde aise.kazan (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 450 göst.
4 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu