0 oy
235 göst.
Diğer kategorisinde (699 puan) tarafından
Kızlar off yakın arkadaşlarımın ikiside hamileydi doğum yaptılar. Birinin ilk birinin ikinci. İlk olan normal yaptı. İlk doğum sonuçta çok zor oluyor yaşadım biliyorum. Diğerinin de ilki normaldi ikinci bebek sezeryanla olmuş kakasini yapmış çocuk. Bi korku sardı beni valla ben nasıl doğurcm 33 haftalık oldum. Bir kızım var 21 aylık. Gene uykum kaçar bugün. İlki normaldi bu da ne olacak bilmiyorum ama başıma neler gelecek bildiğim için korkuyorum 

14 Cevaplar

0 oy
(119,150 puan) tarafından
33 hafta olmus gunun sayili artik korkma dusunme boyle.seyelt
(699 puan) tarafından
Kiz işte 2 gün düşünme 3gn aklıma geliyor
-Reklam-
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Vallaha tatlim korksanda bir şekilde olacak.  Sezeryan doğum yapmis biri olarak korkulacak hic birsey yok diyorum.normal doğumu bilmem ama
(699 puan) tarafından
Allah sonumu hayır etsin
tarafından
Bende sezeryan olacagim canim aciya dayanikliyim ole en ufak bisey ik mık etmem ama  gene de endiseleniyorum ya  insallah bende senin gibi korkulcak birsey yokmus derim
0 oy
tarafından
Huhuuu sakin ol bebeğim bebeğin nasıl gelmek ister ise öyle gelicek sezeryan da olsan normal de yapsan bir iki ay sonra çektiğin acıları unutacaksın bak ilk doğumunda ki acıyı hatırlasan ikinciyi yapar mıydın? Cevap hayır o yüzden strese sokma kendini bende Suni sancı aldım ama sonum seseryan oldu o kadar kolay ve güzeldi ki anlatamam❤️
(699 puan) tarafından
Kiz Allah seni. :D illaki unuturum biliyorum doğsun ertesi gün unuturum ama işte şuan o zor yeri düşünüyorum. Doğum söyle böyle diye takıntım yok ama korkuyorum. İkisinden de.
İsteme olayına gelince de korunduğum halde hamile kaldım ve hamile kaldığımı öğrendim an daki tepkimi keşke görseydin. O bağırislarm o acılar. Hiç ayakta durduğumu hatrlamuym hep yerler de sürünüyordm
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Bende 4.gebeligimi yasadim cok korkyodum dogumdan ama korktugum gibi olmadı yarim saat icinde dogumu yaptm sende dusunme akişina birak
(699 puan) tarafından
İnşallah kuzum ya zaten şuan yaptım o anı yaşayıp akışına birakyrm ama gene de korku var
0 oy
(22,070 puan) tarafından
O bendede olmustu ya korkudan uyyamazdim ay cok kötüydü 
(699 puan) tarafından
Sonra peki doğum oldu. Nasıl zor muydu
0 oy
(3,729 puan) tarafından
İlk doğumum normaldi ikinciye kendi istegimle sezaryen oldum asla pişman değilim
(699 puan) tarafından
Valla düşünüyor değilim
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bnmde ikinci bnde korkuyorum 38+5 olduk bazen agliyorum korkudan rabbim insallah bizi kurtarir.
(699 puan) tarafından
Amin inşallah İlki neydi kuzum
(3,895 puan) tarafından
Normal ama dikişlerim 3 hafta düşmedi dikislerden çok cektim hala sızlar yine aynısı olacak diye korkuyorum :(
(699 puan) tarafından
Benmde çoktu dikisim 15 gün de düşmüştü ama çok iyi baktım. 2 yıl oldu ama dediğin gibi hala yeri ağrıyor. Allah var korkum orası ağrıyck yada kesilecek falan değil beni korkutan sancı
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bnde cok iyi baktim ama 1ayda düştü cok büyük bir travma oldu cnm.Unutamiyorum.
(699 puan) tarafından
Onları çok iyi biliyorum o tuvalete ağlamaları falan saatlerce çıkamazdm bebekte dışarıda kendini yırtardi ya
0 oy
(207 puan) tarafından

Başına gelen en güzel acıdan insan korkarmı canım. Ben ne ilkinde nede bu ikinciden Allah'a şükürler olsun korkmuyorum, çünkü sonunu düşünüyorum, sonu o kadar güzel ki o ağrıları sancıları hiç hatırlamıyorum bile inanki. Allah korkularını hafifletsin canım inşallah kolay geçer <3

0 oy
tarafından
İlk doğumum normal doğum bende 2. Hamileyim sezeryan istiyor gibiyim bu sefer içimdede korku var aklıma getirmemeye çalışıyorum 
(699 puan) tarafından
Aynısı. Benimde öyle
tarafından
Hakkımızda hayırlısı olsun
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Normal doğm yaptım ilk bebeğim benm Eşimn arkdşınn bebeği de kakasını yutmş senn olmazsa çok panktir eşim eve geldi Bi telaş kalk kalk gidiyz nereye diyorm özele gitcez sezryan içn randevu alcz dedi ben normal doğurmkta ısrarlıyım tabi sonra anlattı böyle böyle olmş dedi bak dedim her insan bir olmaz yaşıck gnü yicek ekmeği içck suyu varsa hayata tutunur bana şunn ki böyle olmş bunnki böyle olmş deme ben devlette ve normal doğrcam dedim dediğimizde yaptım şuan 5 aylık kızm çok şükr hiç Bi sıkıntı olmadı pandemi hastanesi olmasına rağmen hastalık falanda kapmdm ebesi doktoru çok ilgilendilr Allh razı olsun o yüzden akışına bırak kimseyi dinleme Bn doğm videoları ble izlemedm etkilenmemek içn
0 oy
(225 puan) tarafından
Benim de kizim 4 yasinda ve 2.ye hamileyim 27 haftalik ben de cok korkuyorumm
0 oy
(12,510 puan) tarafından

Korkma kız☺️ bende İlki sezaryen ikinciyi normal doğurdum:D şuan 3.ye 30 haftalığım :woot:

0 oy
(1,326 puan) tarafından
Her doğum aynı olmaz cnm ilki rahim yolları dar oldugu için ağrılı olurmuş zor olurmuş ama 2. Doğumlar genellikle daha cabuk ve daha acısız oluyor çünkü kanallar ilk doğumda genişliyor canım 
0 oy
tarafından
Ben de öyleyim ilk doğumum kolaydı hemen doğdu ama sonra çok çektim dikişler basur iç kanama tansiyon vs vs şimdi tekrar hamileyim ben nasıl doğurcam diyorum sürekli 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 212 göst.
10 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,330 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 175 göst.
5 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Emine314 (225 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 417 göst.
1 Ekim 2019 Aile kategorisinde maviii (199 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 108 göst.