0 oy
177 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bebeğime mama veriyorum mecburen 25 ml veriyordum 4 gününden itibaren bebeğim çok ağlamaya başladı açlıktan ağzını baya hareket ettiriyor 50 ml mamaya başladım mecburen doymuyor çünkü doymasa da uyumuyor zaten zararı varmıdır acaba benim gibi olan var mi

8 Cevaplar

0 oy
(6,047 puan) tarafından
Ağzını sürekli aramasi aç olduğu anlamına gelmiyor seni istiyor. 
tarafından
Tasiyorum susmuyor zaten doyunca agzini kapatıyor hiç acmiyor
-Reklam-
0 oy
(6,203 puan) tarafından
7gunluk bebege 50cc fazla yenidogan zaten doydugunu anlamaz.Emzik kullanabilirsiniz ve iki saat arayla beslenmesi gerekiyor ayriyeten gazi da olabilir eger agriyorsa gazi oldugu icin de surekli yemek ister cunku mama ve anne sutu bagirsaklara baski yaparak,gazini cikarmasinda yardimci olur eger gaz sorunu var gaz damlasi kullanin ama etkili olanindan.Nurse harveys gibi ama hergun ayni saatlerde verilmesi gerekiyor
tarafından
Gazını alıyoruz bilmiyorum niye öyle oldu doymuyor
(6,203 puan) tarafından
Sizin onun poposundan gazini cikarmaniza yardimci olmaniz gaz olmadigi anlamina gelmez.Bebekler gaz sıkışması yaşayabiliyor.O yuzden damla kullan bosuna bebegine mama verme saha minicik midesi var onun
(6,203 puan) tarafından
Surekli alttan gaz cikarmasi da iyi degil kotu bir sey bebeginin icerde gazi oldugunun isareti
0 oy
tarafından
Sürekli aynı postu açıyorsun bebeğin aç değil reflü yapacaksin bebeği mamayı basa basa parmak kadar midesi var bir bardak mamayı nasıl sindirsinn bı mantıklı dusun soy bebeğini sennde soyun ten tene temas kurun masajlar yap bebeğinle konuş senin kokunla rahatlar. Bir de emzik ver besigine koy
tarafından
Bebeğim doymuyor ama ya yemek yemeden susmuyor hiç hiç üzülüyorum emzik veriyorum susmuyor yemek yemeden
0 oy
(3,451 puan) tarafından
İlk günler birazcık anne sütü içen bebek doyar 50 ml mama çok fazla
tarafından
Goysumu almıyor
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çokkk fazlaa  midesini rahatsız ettiği için gaz oldugu için durmuyordur çocuk seni ister  meme ister 30 cc mama içmesi lazım verme o kadar 
tarafından
Meme istemiyor ya mama yiyor mamadan doymuyor gazını da alıp duruyor alttan üstten çıkarıyor tuvaletlerini yapıyor yemek yemeden asla susmuyor uyumuyor
(25,224 puan) tarafından
Doymuyor değil o rahatsız oluyordur çocuk bebek doyduğunu anlamaz çocugu mahfedersin o kadar mama verilmez 7 günlük bebeğe 2 kaşık mamayla doyar o çocuk
0 oy
(13,202 puan) tarafından

Arkadaşların aksine sana tablo atayım da takip et muhtemelen mamanın üzerinde vardır bebek doyurdukça reflü olmaz bu arada açlıkla sınamışım ben bebeğimi anne sütü ile de destekleyeceğim diye. Kimi bebek az yer kimisi çok 60 cc ver 2-3 saat arası durması lazım mama bebesi öyle zırt pırt doyurulmaz.ben yaptım o hatayı hem de reflülü bebeğim. Biberonun arkasından ağlamaya başladı ise hemen bir ölçek arttırmak gerekiyor. 

image

tarafından
Yani 60 ml mi yediriyorsun benim gibi
(13,202 puan) tarafından
Şuan büyüdü de evet öyle verdim. Ki ona rağmen sağma süt ile 600 gr eksik kilo almıştı. Sütün varmış ama memeye alıştırsan daha iyi olur. Emmedikçe o da kesilir çünkü
0 oy
tarafından
Kız çok tabii minicik midesi var zaten 
tarafından
Ama istiyor ağlıyor ne yapacam susmuyor yemeden hiç uyumuyor ağlayıp ağlayıp duruyor
tarafından
Canım sürekli ağlamadı aç olduğu anlamına gelmezki kesin gazı vardır mutlaka gaz damlası kullan ben biogaia ve metsil aynı anda kullanmıştım çok rahatlatmıştı bebeğimi ayrıca hergün mutlaka banyo yaptır banyodan sonra masaj yap bebeğine çok faydası olur lütfen ağladıkça mamaya yüklenme yazık bebeğine
0 oy
(3,895 puan) tarafından
25-30 ml yemesi lazim.2 saatte bir 30 ml besle.15-20 günlük olunca 40 ml ver.Ben 1 aylik bebegime 40 ml anne sütü veriyordum sen minicik bebege 50 gram verdigini söylüyorsun.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 196 göst.
21 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 174 göst.
7 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Rabia2 (421 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 228 göst.
0 oy
3 cevap 99 göst.

381,714 soru