0 oy
275 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (426 puan) tarafından

Kızlar hastane çantama aşağıdakileri koydum. Eksiğim var mı bakarmısınız:) 

Bebek için:

10lu hastane çıkışı

5li hastane çıkışı

Bebek bezi

2 tane (yedek zıbın, şapka, çorap)

Tülbent

Ağız bezi

Pişik kremi, 2 adet biberon 

Kalın battaniye

İnce battaniye

Anne için:

2 tane pijama takımı

2 adet iç çamaşırı

Kolonya

Havlu

Terlik

Islak mendil, peçete

Hasta bezi

13 Cevaplar

0 oy
(5,721 puan) tarafından
Canım biberon emzik belki mama diye düşündüm 
(426 puan) tarafından
Mama ne önerirsin canım
(5,721 puan) tarafından
Canım ben doğum yapalı beş yıl oldu ama Bebelac Gold aldık biz benim ikizlerim var oğlum aşırı gazlı ve kusan bebekti doktora gittik sürekli kilo kaybı oldu Aptamil ar antireflu olan bebekler içindi o mamayı kullandık. Kiizima da Bebelac Gold sindirimi de kolaydı kuzum
(426 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol :)
(5,721 puan) tarafından
Rica ederim kuzum
-Reklam-
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Hastaneden tecrubem valla bol bol atlet koyulmali ben asiri terledim. Birde sezeryan oldum kahve makinami iyiki almisim
(426 puan) tarafından
Valla doğum şeklim hakkında bir şey demedi doktor. Sadece başı aşağıda normal doğuma müsait dedi. Havalar sıcak atleti artırayım. Çok sağol kuzum :)
0 oy
(6,203 puan) tarafından
İc camasirini almana gerek yok kanama oldugu ici. Bez ya da depend kullanacaksin
(6,203 puan) tarafından
Kanamanin miktarina gore degisen bir durum bu şaril şaril akan kana normal ped kullanilirsa her taraf kan olur zaten
(1,763 puan) tarafından
Orası ole ama ilk gün karını zorluyorlar ya genel olarak 2 gün kanama azalıyor kalın olan şeylerde enfeksiyon riski daha fazla oluyor o yüzden uzun süre kullanım önermiyorlar ki iç çamaşırı her halukarda lazım yani ben hasta bezi bile takıldığı halde iç çamaşırı giydim
(6,203 puan) tarafından
Artik o sizin tercihiniz
(1,763 puan) tarafından
Doğru iç çamaşırı almamakta sizin tercihiniz saygı duydum
(426 puan) tarafından
Her ihtimale karşılık iç çamaşırımıda aldım. Hasta bezi de, normal ped de. Ek olarak depend sipariş ettim kızlar. Çok sağolun.
0 oy
(10,963 puan) tarafından
Canım bebege 1 2 adet takım daha koy cok kusuyorlar. Kendine de hastahaneden cıkarken giyecegin bir kıyafet al. Bezi bol götür. 
(426 puan) tarafından
Kuzum 1 gün yatırıyorlarmış hastanede 2 takım yetmez mi diyorsun. Çıkarken uzun elbise giyeyim diyorum. Bebek bezi ve haata bezinide koydum canım
(10,963 puan) tarafından
Tam 24 saat tutuyorlarcanım
0 oy
tarafından
Süt sağma makinesi alma durumun varsa süt sağma makinesi veya manuel olanı birde uzun babaanne geceliği doğumdan sonra çok çok rahat oluyor 
(426 puan) tarafından
Manuelden alabilirim canım. 2 tane pijama takımı almıştım. Olmazsa 1 tanede gecelik alıp koyayım:)
0 oy
(375 puan) tarafından
Kendine diş fırçası macunu, yüz yıkama jeli gibi kişisel hijyen malz. De ekle kuzum. Sıcakta ferahlatıcak şeyler almaya çalış. İnsan sıcakladıkça pis hissediyor  tarak kulak çubuğu toka vb. Lazım
(561 puan) tarafından
İnsanin hali olmuyo yuz yikama jelide neymis yaw prensesler gibimi dogurdunuz ☺️ :D
(375 puan) tarafından
Valla bana fenalık geldi kıyın kıyın gittim yıkadım yüzümü makyajımı :D evet makyajlı doğurdum :D  sezeryanın gözünü seveyim :D üstüne nemlendiricimi de sürdüm :D
(561 puan) tarafından
Bende sezeryan oldum ama yerimden kalkamamistim sanki ic organlarim dökülecek gibiydi valla parada verseler suremezdim ama gitmeden yapmistim :D
(375 puan) tarafından
Oy kıyamam. Benim normalde canım pek tatlıdır ama sezeryandan sonra hemşire gelip ağrı kesicinizi ne zaman verelim hala çağırmadınız diye şok halinde gelmişti odaya :D haa ağrı kesicim mi var e alayım o zaman çok şeyse dururum ya böyle demiştim sen düşün :D herkes şok ben şu an düşününce şok :)
(426 puan) tarafından
Kızlar daha 35 haftalığım. Doktor normal sezeryan demedi. Bebeğin başı aşağıda şu anlık normal doğuma müsait gösüküyor dedi. Normal doğum yapınca o gün ayağa rahatça kalkabilirmiyim acaba:) yoksa anı kalsın diyr makyajımı falan yapıp foto çekinmek isterim:D
0 oy
(119,342 puan) tarafından
kendine tarak toka makyaj malzemeleri dis fircasi macunu en onemlisi gogus pedi pompasi 
(426 puan) tarafından
Normalde olsa sezeryanda olsa hemen ayağa kalkabiliyoz mu kız. Yoksa yorgun düşüp uyuyoz mu:D
(119,342 puan) tarafından
normal dogum yaptim dogumdan 1 saat snr duş yaptım sacimi kurutup duzlestirdim yanin1 saat snr normal hayata dondum ☺
(426 puan) tarafından
İyi maşallah darısı bana:)))
0 oy
(266 puan) tarafından
Göğüs pompası ve ıslak mendil koy canım
(426 puan) tarafından
Isllak mendil koyfumda göğüs pompası almadım onu not alayım canım. Çok sağol:)
0 oy
(561 puan) tarafından
Sezeryan mi normal mi canim. Benim sezeryandi kesinlikle kahve aci kahve koy 3u 1 aradanin sadesi gibi düşün. Anestezinin etkisini azaltiyor sütsüz olacak bana doktor oyle söylemişti. Ve mutlaka biberon koy bak kesinlikle. Cunku sut hemen gelmiyor emzirebildigi kadar emzir sonra hastaneye biberonu verirsin onlar mama yapıp geri veriyorlar ikisi benim icin cok önemliydi
(426 puan) tarafından
Canım 35 haftalığım. Bebeğin başı aşağıdaymış. Çatı muayenesi falanda olmafım. Sadece başının aşağıfa olmasına şu anlık normal doğum için müsait dedi doktor. Biberon aldımda mama olarak ne alabilirim
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Canım bence mama da al yanına çünkü benim sütüm normal doğum olmasına rağmen gelmedi 1 gün sonra geldi 
(426 puan) tarafından
Canım mama dediğin hangisi mesela? Bu toz mamalar oluyor o mu
0 oy
tarafından
Kirlileri koymak ocin cop poseti al maske al  corap koy odada giymek icin terlik al rahat birsey olsun. Bebek icin bir takim kiyafet daha al 2 gun kalabilirsiniz. Biberona gerek yok siringa ile besliyorlar. Ama genede almak istersen al. Kullan at seklimde alt acma ortuleri var onlardan al 2 tane en az ilk bebek alti acilinca hemen sıçabilir işeyebilir. Muslin bez al bebege ortersin yada sararsin kundak yaparsin yada bir yere serersin olsun yaninda. Kendine tarak bi ruj vs koyabilirsin foto cekimi icin. 
(426 puan) tarafından
Tamam kuzum çok sağol:)
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Bebeğine bir iki takım daha normal olacaksa depend sezeryan olacaksa mutlaka hasta bezi nescafe ketil biberon mama belki emzik normal ped anne için 
(426 puan) tarafından
Hastanede 1 gün yatırıyorlarmış kuzum. 2 tane hastane çıkışı yetmez mi diyorsun.şu anda normal gözüküyor ama çatı muayenesi falan olmadım. Gidişat nasıl ilerler bilmiyorum kuzum. Çok sağol kuzum:)
0 oy
tarafından
Kendin icin atlet koy canim cok terliyormuşsun. Depend al o da büyük kurtariciymiş
(426 puan) tarafından
2 tane atlet koymuştum canım. 1 gün yatırıyorlarmış hastanede. Olmazsa birkaç tane daha koyayım. Dependi de sipariş verdim gelcek kuzum. Çok sağolasın:)
tarafından
Yetmeyebilirmis canim kuzenim bana söyledi cok terlemiş mutlaka fazla koy dedi :) rica ederim canim sağlıkla kucağina al bebişi :)
(426 puan) tarafından
Amin inşallah kuzum:)

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 492 göst.
18 Ekim 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur8 (2,792 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 368 göst.
18 Ekim 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur8 (2,792 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,003 göst.
25 Ocak 2020 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,702 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 201 göst.
10 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,157 soru

11,380,540 cevap

34,871 kullanıcı

...